Автор Тема: "Бизнес Консулт БМ" - едно кошмарно пътуване  (Прочетена 3465 пъти)

Десислава Тачева

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
НАЙ-КОШМАРНИТЕ ТРИ ДНИ В ЖИВОТА МИ ОСИГУРЕНИ С ЛЮБЕЗНОТО СЪДЕЙСТВИЕ НА „БИЗНЕС КОНСУЛТ БМ“
Целият кошмар започна със закупуването на тридневна екскурзия в Румъния на фирмата „Бизнес Консулт БМ“. В момента, в който започнахме да осъществяваме контакт с тях бяха изключително нелюбезни с клиентите си..... като за начало по телефона. Всеки път когато се опитах да получа информация по телефона - 0894/41 62 72 отговаряше изключително нелюбезна „служителка“, кояято никога нямаше време да отговаря на нашите въпроси. Единственият телефон на който успяхме да получи някаква информация беше -0894/41 62 77. Но кошмарът продължава..... След като ни изпратиха договорът, който прилежно и четливо на правилен БЪЛГАРСКИ ЕЗИК попълнихме и посочихме точен  е-майл, на който да ни изпратят списък с допълнителните мероприятия, вечери и застраховки, които сме решили да ползваме  и да ги заплатим в ЕВРО. Разбира се това не беше направено и се наложи да се обаждам отново по телефон, при което нелюбезната им служителка нито слушаше, нито чуваше какво и говоря, отгонаряше с едно „добре“ и толкова, а накрая ми затвори телефона. Хайде това може да се преживее..... Направихме справка в интернет за въпросните такси в сайтовете на посочените забележителности и се оказа, че таксата е в тяхната валута „RON“, или както е известна още „Румънска лея“, и никъде нямаше обявена такса в ЕВРО. Освен това за децата ишмаше намаление от тази такса, т. Като в нашата група имаше две деца. Съответно отговорът на фирмата беше“ Няма намаления от таксите за деца и студенти“. Хайде и това преглътнахме. В последният ден преди отпътуването трябваше да получим последни инструкции за мястото на вземането ни от Плевен и, номер на автобус и телефон за контакти. Т. като екскурзията тръгва от София и има обявена възможност за спирки по маршрута, ние се включваме от Плевен. Каква беше изненадата ни...... Въпросните, оказа се 17 човека от Плевен трябва да излязат на околовръстния път на разширението за магазин „Метро“, а автобусът беше на плевенска фирма. Свързваме се с управителя на фирмата за автобусни превози, който се оказва, че ще ни е и шофьор по време на екскурзията и казва, че ще ни вземе в 6 часа от „Автогара – Плевен“. Лека светлина в тунела.... като, че нещата идват по местата си, но уви НЕ... Звъним на телефон на фирмата и от там ни заявяват, че ще ни вземат от „Метро“...... Оп отново изненада..... Преглъщаме и това.... И ТАКА ЗАПОЧВА НАШЕТО КОШМАРНО ПЪТЕШЕСТВИЕ:
ДЕН 1: 20 септември 2014 година – Като примерни пътешественици се строяваме на околовръсното в 6.00 часа и си чакаме автобуса..... Изненада автобусът идва посока от гръда. Слиза намръщена „екскурзоводка“ МИГЛЕНА и започва твърде нелюбезно да кани екскурзиантите да се качат в аовтобуса. На въпроса ми: „ От къде идва автобуса?“, получавам твърде нелюбезен отговор: „КАКВИ СА ТИЯ НЕРВИ В 5 ЧАСА СУТРИНТА?“, който леко ме издразни, т. като не беше 5 часа и а 6 часа, но предпочетох да отговоря кратко, че не желая да контактувам с въпросната „особа“. След което чувам зад гърба си следното изказване: „ТАЯ КАКВО ИСКА ДА ИДА ДА Я ВЗЕМА ОТ ТЯХ С МОЯТ ЛИЧЕН АВТОМОБИЛ“ – точен цитат. Предпочетох да не се изказвам и да си развалям пътешествието. В 6.30 часа потегляме за Русе, където се оказва, че се събираме 3 автобуса с общо 140 човека. И започва кошмара...... Минаваме границата ни с Румъния и се отправяме за Синая. Някъде около обяд решават, че ще сприраме за почивка, някъде по пътя. Разбира се в заведение, най-вероятно с което имат сключен догор да спират точно там. Определят 30 минути, в които трябва да отидеш до тоалетна, където чакат 140 човека и да обядваш...... Е аз не съм БОГ и не мога да го направя за това кратко време. Продължаваме пътя си за Синая, където ще посетим замъкът Пелеш. Пристигаме на въпросното място, където ни разделят на две групи от около 70 човека с по един екскурзовод, като екскурзоводите бяха трима. Билетчета за посещението на замъка не видяхме, но на касата обявена входна такса 20 RON и намаление за деца и студенти – 5 RON, както и да ги смятам не успях да ги докарам до 6 Евро на човек при условие, че имаше деца, както е обявено от нашата фирма, като трябва да отбележа, че 1 Евро е = 4.4 RON. Влизаме в замъка и ни юркат като овце от зала в зала, без да успееш да видиш и чуеш нещо от т. нар. „екскурзоводско обслужване“, който замък е изключително интересен и красив, ако имаш възможност да го разгледаш на спокойствие. Приключваме обиколката на замъка и ни дават свободно време за разходка и най-важното“ПОСЕТЕТЕ СЛАДКАРНИЦАТА, ЗА ДА ХАПНЕТЕ“. През трите кошмарни дни основното беше да хапнем, а не да гледаме забележителностите. След почивката се отправяме за манастирът Синая. Едно от местата, които успяхме да разгледаме спокойно и да научим нещо от нашият екскурзовод ВЕНЦИ, за съжаление не разбрах фамилията му, но изключително възпитан, ерудиран и спокоен човек, за което му БЛАГОДАРЯ..... След посещението на манастира се отправяме към мястото където имаме две нощувки, курортът Пояна Брашов. Част от екскурзиантите бяхме настанени в хотел „Монтерай“. Хубав хотел с добро обслужване. Следва свободно време, вечеиря и нощувка. Още при заплащането на таксите ни обявиха, че ако не заплатим „ОБИКНОВЕНА РУМЪНСКА ВЕЧЕРЯ“ няма да има къде да вечеряме. БИХ КАЗАЛА, ЧЕ ЗА ТЯХНО НАЙ-ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ ВЕЧЕРЯХМЕ ДОБРЕ В РЕСТОРАНТА НА СЪСЕДНИЯ ХОТЕЛ, КЪДЕТО БЯХА НАСТАНЕНИ ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ ТУРИСТИТЕ. С малко английски, немски, крака и ръце се разбрахме с обслужващата ни жена и вечерята беше прекрасна. Така завършни първата ни вечер, но не знаехме какъв кошмар ни очаква следващият ден.....
ДЕН 2: 21 септември 2014 година – Както беше обявено предната вечер – закуска от 7.30 до 8.30 и отпътуване за Бран и Брашов. Пристигане в Бран и посещение на замъка Бран или още известен, като замъка на граф Дракула. Тук нещата бяха малко по-добре, всеки автобус със съответния екскурзовод и разходката беше приятна. Както и в другия замък билетчета не видяхме. Цената за входната такса беше 25 RON за възрастни и 5 RON за ученици, а не обявените 8 Евро на човек, включително и децата. Вече спрях да смятам...... Последва свободно време и отпътуване за Брашов, където имахме посещение на Първото Румънско училище, което се оказа Българско, Черната катедрала и свободно време. Както и първия ден, така и втория организащията беше под всякакво ниво. Екскурзоводката МИГЛЕНА явно през цялото време ни смяташе за „стадо овце“. Нищо не разбрахме от изнесената лекция от нея, т. като в малките помещения на училището трябваше да се гъчкаме 100 човека. В черната катедрала изява получи Венци, който ни разказа много интересни неща за катедралата и религията. Последва свободно време в Брашов и в 15.00 часа трябваше да отпътуваме част от нас, които не бяха платили допълнителната екскурзия за хотелите, а другата част за крепостта Ръшнов. Във въпросната крепост беше най-големият кошмар -  Обявената еекскурзия от 11 Евро на човек. Ние решихме, че ще се включим и когато се наложи да плащаме, се оказа, че не могат да ни върнат ресто в Евро. Екскурзоводът ни предложи да платим в RON, започна обръщане на евро в RON, а единият от екипа на фирмата, ПЕТКО, му каза: „АБЕ ОБРЪЩАЙ ЕДНО ЕВРО ЗА 5 RON, ТИ ЗА КАКВО СИ СЕ ИЗПРАВИЛ ТУК ЦЯЛ ДЕН?“ като пак отбелязвам 1 Евро = 4.4 RON. Преглъщам.... за да не създавам напрежение. За екскурзията са записани 100 човека, изведнъж в двата автобуса се оказва, че има двама човека повече и започва едно викане и крякане, че двама човека не са си платили екскурзията. Какво стана след това не разбрах, но и нямах желание, мога да си представя грозната картинка. Вероятно въпросните двама човека не са разбрали, къде трябва да се качат, за да отпътуват за хотела. Но и как да разберат хорицата при тази „СТРОЙНА ОРГАНИЗАЦИЯ“. Отпътуваме за крепостта, при пристигането на паркинга, автобусите паркират и ние слизаме..... ИЗНЕНАДА в един момент няма да се возим с влакчето, за което сме платили, а ще влизаме с автобуса до крайната спирка на влакчето, а който желай на връщане ще използва влакчето...... Хайде пак преглъщаме поредното ни превръщане на маймуни. Качват ни с автобусите до крепостта и започва обиколката с водещ екскурзовот „особата“ МИГЛЕНА. На входа за първи път виждам билетчета в ръцете на някакъв шофьор. Две жени се отправят към тоалетната, при което другата екскурзоводка, на която не разбрах името и водеше групата от Варна, се изказва: “ТИЯ ДВЕТЕ ТОЧНО СЕГА ЛИ НАМЕРИХА ДА ХОДЯТ НА ТОАЛЕТНА?“. Влизаме в крепостта и започва едно юркане и бутане на 100 човека. Решаваме, че ще изостанем назад, да не се бутаме. Т. нар. „екскурзоводка“ МИГЛЕНА започва да обясява за крепостта и съответно, че при 100 човека група няма как да се чуе и види всичко. На въпроса и „ВСИЧКИ ЛИ ЧУВАТ И ВИЖДАТ?“ отговарям силно „НЕ“ и другата „екскурзоводка“ започва да крещи, че „ АКО ИСКАТЕ ДА ВИЖДАТЕ НЕЩО, ЩЕ ТРЯБВА ДА МИНЕТЕ НАПРЕД ИЛИ ДА СЕ КАЧИТЕ....“ и ааз не разбрах на какво да се кача..... СИГУРНО ИМАШЕ ПРЕДВИД ДА СЕ КАЧА НА ДУВАРА НА КРЕПОСТТА ЗА ДА ВИЖДАМ И ЧУВАМ...... ИЛИ МОЖЕ БИ НА РАМЕНЕТЕ НА ДРУГАРЧЕТО ПРЕД МЕН...... От тук започнаха грозните коментари са въпросната т. нар. „екскурзоводка“ на варненката група за екскурзиантите...... Това вече преля чашата и мъжът ми се врътна и решихме да обиколим крепостта без любезното съдействие на НЕВЪЗПИТАНИТЕ НИ ЕКСКУРЗОВОДИ....... Това бяха нашите около 30 минути спокойно разглеждане на туристически обект от екскурзията..... След спокойните минути се отправяме към автобусите и селедва прибиране в хотелите. В автобуса се обявява тяхната „ТРАДИЦИОННА РУМЪНСКА ВЕЧЕРЯ“, а останалите да му мислят къде ще вечерят. Вече усещам как нервите ми изтъняват все повече. При пристигането в хотела, решавам, че ще попитам на рецепцията дали има свободна консумация в ресторанта на хотела, за незаявилите „ТРАДИЦИОННАТА РУМЪНСКА ВЕЧЕРА“ на стойност 19 Евро на човек, от която доста от посетилите я не бяха от най-доволните, но това е техен проблем..... ИЗНЕНАДА.... оказва се, че има свободна консумация, а не както ни заплашиха едва ли не, не ме и набиха по телефона, че няма да има къде да вечеряме. Но въпреки това, решихме че нашата група от 6 човека ще посетим отново ресторанта на съседния хотел, където си вечеряхме на спокойствие. Прибрахме се в хотела и продължихме с „НАШАТА ТРАДИЦИОННА ВЕЧЕРЯ“, поради което бяхме гледани на кръв и революция, когато си поискахме напитки от ресторанта и бяхме любезно обслужени от сервитьор, говорещ прилично английски език. Така завърши вторият ни ден с нашето „ПАРТИ НА ТЕРАСАТА“, където всичко беше спокойно и весело, без нерви и напрежение.
ДЕН 3: 22септември 2014 година – Обявена закуска от 7.30 до 8.30 часа, събиране на групата и отпътуване в 9.15 часа. Уви НЕ...... Отново „СТРОЙНАТА ИМ ОРГАНИЗАЦИЯ“ провали тръгването в 9.15 и така тръгнахме благополучно след 9.30, след около няма и час пътуване последва спиране на някаква бензиностанция, защото те така са решили..... АКО НЯКОЙ ИСКА НЕЩО ДА СИ НАПАЗАРУВА.... Тръгваме за Букурещ, където в програмата има включена панорамна обиколка на града....... или по-точно на тяхната улица или булевард Виктория, не съм сигурна, съответстваща на нашата Витошка, и показване на известните хотели..... което никак не ме интересуваше...... Но возиш се в автобуса ще гледаш и толкова..... В 13.50 ни свалят от автобусите и ни дават два часа да се разходим, при което мъж от групата попита защо два, а не три часа. Съответно човекът беше овикан порядъчно оот ПЕТКО, който през цялата екскурзия мислеше вместо нас...... ние нямахме право да мислим, нищо че сме си платили за този кошмар....... и се очаква уважение от т. нар. „ЕКСКУРЗОВОДИ“ към клиентите на фирмата. Къде можеш да отидеш за 2 часа в Букурещ освен до съседния МОЛ да посетиш тоалетната и да хапнешш нещо.... Така и направихме. В обявения час 15.55, когаато трябваше да се съберем и да се качваме в автобусите, нямаше автобус и си чакахме чинно 15 минутии. При качването ни в автобуса „особата“ МИГЛЕНА започна луд скандал с мъжът пожпитал за свободното време....... ЕДНА СЕ УДЪРЖЖАХ ДА НЕ И КАЖА ДА СЛЕЗЕ ОТ АВТОБУСА И ДА НИ ОСВОБОДИ ОТ КОШМАРНОТО СИ ПРИСЪСТВИЕ..... „ОСОБОТА“ МИГЛЕНА продължи разправията и извън автобуса, и накрая заповяда на ПЕТКО да не обяснява и да не разговаря с присъстващите в автобуса. СТРАХОТНО ВЪЗПИТАНИЕ НА МИГЛЕНА, ЛИПСАТА НА ПЪРВИТЕ 7 ГОДИНИ НЕ ПРОЩАВА НА НИКОЙ...... Слава Богу се отправихме към границата и края на нашето кожшмарно пътуване.... НО ОТНОВО НИ ОЧАКВАШЕ ИЗНЕНАДА..... ВЪПРОСНИТЕ Т. НАР. „ЕКСКУРЗОВОДИ“ РЕШИХА, ЧЕ ЩЕ СПИРАТ В ГЮРГЕВО, А НЕ КАКТО БЕШЕ ОБЯВЕНО В ПРОГРАМАТА В РУСЕ.... ОБЯСНЕНИЕ: КОЙТО ИМА РУМЪНСКИ ЛЕИ ДА ГИ ПОХАРЧИ...... И ПОЗНАЙТЕ КЪДЕ ЩЕ СИ ХАРЧИМ ПОСЛЕДНИТЕ ЛЕИ........ РАЗБИРА СЕ В КАУФЛАНД, ЗАЩОТО В БЪЛГАРИЯ НЯМА КАУФЛАНД....... Естесттвено презумцията е била „екскурзоводите“ да си напазаруват в съответния магазин,  ЯВНО ПОЧИТАТЕЛИ НА ПЪЛНЕНЕТО НА ХЛАДИЛНИЦИ С РУМЪНСКИ ПРОДУКТИ. След 30 минутна почивка на въпросния магазин се отправяме за границата ни, минавме без проблеми. Обявеното в програмата спиране в Русе, както отбелязах не се осъществява, така че продължаваме пътя си, част от нас към Плевен, останалите от автобуса към София. Някъде преди Бяла настава суматоха, започва броене на хората в автобуса. Оказва се, че някой липсва. Напразна суматоха.... ако въпросната „особа“ МИГЛЕНА БЕШЕ СЕ СЕТИЛА ЗА НАЙ-ЕЛЕМЕНТАРНИЯ НАЧИН ЗА ПРЕБРОЯВАНЕ – а именно поименния списък във всеки автобус. И последва спиране на бензиностанция...... И КАКВО СЕ ОКАЗВА, СПИРАМЕ, ЗАЩОТО НА ШОФЬОРА НА ДРУГИЯ АВТОБУС МУ СЕ ПИЕ КАФЕ...... ПОРЕДНООТО БЕЗОБРАЗИЕ...... НО АЗ ПРЕГЛЪЩАМ БАВНО И СЕ УСПОКОЯВАМ, ЧЕ СЛЕД ЧАС И НЕЩО ЩЕ СЪМ В ПЛЕВЕН И ЩЕ ЗАВЪРШИ КОШМАРА..... И отново на път. Благополучно се добираме до Плевен към 20.30 часа.... слизане от автобуса и с пълна сила към жадуваното „У ДОМА И НА СПОКОЙСТВИЕ“...... И на изпроводяк МИГЛЕНА заявява, като си мисли че няма да я чуем: „ОМРЪЗНА МИ ОТ ТИЯ......“ страхотно пожелание за лека и спокойна вечер....... Така завърши нашето кошмарно пътв което иначе е толкова чудесна дестинация......
Това може би напомня на стар виц. Седял мъж на някакъв мост и викал „Топли гевреци! Пресни гевреци! Парят!“. Минал случайно прегладнял мъж, платил си геврека и като го взел – той твърд и студен като камък. Погледнал продавачът възмутено: „Човече! Как лъжеш! Повече от теб геврек няма да си купя!“. „То и един път ми стига“ отвърнал продавачът.
А МОЯТА ПОУКА ОТ ТОВА КОШМАРНО ПРЕЖИВЯВАНЕ Е, ЧЕ СКЪПОТО ВИНАГИ МИ ИЗЛИЗА ПО-ЕВТИНО.
Никога повече няма да пътувам с въпросната фирма „Бизнес Консулт БМ“, то е ясно защо – неуважение към клиентите, некоректност от тяхна страна, невъзпитани „екскурзоводи“..... не искам повече да изброявам.......
ТОВА БЕШЕ ПЪТЕПИСА НА ЕДНА ЗАБЛУДЕНА ОВЦА – ДЕСИСЛАВА КРАСИМИРОВА ТАЧЕВА от ПЛЕВЕН, „НЕРВНАТА В 5 ЧАСА СУТРИНТА“ и „ОНАЯ ДЕТО ИСКА ДА Я ВЗЕМАТ ОТ ДОМА И С ЛИЧНИЯ АВТОМОБИЛ НА ЕКСКУРЗОВОДКАТА МИГЛЕНА“
И едно последно изречение към МИГЛЕНА, надявам се да прочете моят пътепис – МИЛА, АЗ СЪЩО СИ ИМАМ ЛИЧЕН АВТОМОБИЛ, НИКАК НЕ ДЪРЖА ДА СЕ ВОЗЯ В ТВОЯ, И ТОВА ЧЕ СМЕ ОТ ПРОВИНЦИЯТА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТРЯБВА ДА НИ ТРЕТИРАШ КАТО ХОРА 16 КАЧЕСТВО, ЗАЩОТО ОКАЗВА СЕ ЧЕ ВИЕ Т. НАР. СОФИЯНЦИ ИМА ДОСТА ДА НАУЧАВАТЕ ОТ ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ....... СБОГОМ
Днес 23 септември СЪМ НАЙ-ЩАСТЛИВИЯ ЧОВЕК ...... КОШМАРЪТ СВЪРШИ И СЪМ СПОКОЙНА И ВЗЕЛА СИ СЪОТВЕТНИТЕ ПОУКИ........
ПРИЛАГАМ И ЦЕНИТЕ НА ДОПЪЛНИТЕ МЕРОПРИЯТИЯ:
Замъка Пелеш – 6 Евро
Замъка Бран – 8 Евро
Манастира Синая - 1 Евро
Черната катедрала – 3 Евро
Първото румънско училище – 2 Евро     
Допълнителна екскурзия - обясняване, заявяване и заплащане на място при екскурзовода
Обикновена вечеря - 10 Евро (1-ва вечер)
Традиционна румънска вечеря - 19 евро/ национално рум. предястие,  традиционно месно ястие с гарн. и салата, десерт, хляб, вода, чаша вино/ (2-ра вечер)
Застраховка с покритие 5000 валутни единици - 2 Евро на човек. При желание от ваша страна да сключите застраховка самостоятелно, трябва да носите полицата и нейно копие и да ги представите на екскурзовода при качване в автобуса. Застраховката е задължителна!
ИНТЕРНЕТ ПРОСТРАНСТВОТО ДАВА ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРОВЕРИТЕ ТАКСИТЕ ЗА ПОСЕЩЕНИЕ И ДА СЕ УВЕРИТЕ, ЧЕ НЯМА МАТЕМАТИК, КОЙТО МОЖЕ ДА ГИ ДОКАРА НА ОБЯВЕНИТЕ ЦЕНИ ОТ ФИРМАТА.