Автор Тема: надлъгване по пътя за германия  (Прочетена 2633 пъти)

vshekerova

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
надлъгване по пътя за германия
« -: Октомври 06, 2014, 05:21:16 pm »
Лицензирана фирма за международни пътнически превози "Георги Иванов - Рино Ройд " преди почти месец ми прибра парите за билети до Бамберг и обратно чрез посредническа агенция "Маверик". В деня преди отпътуването - две седмици след превода на сумата - звъннах в офиса на фирмата в Хасково да питам всичко ли е наред и чак тогава разбрах, че 1. не пътували до Бамберг, 2. от около две седмици или от около два-три дни 3. защото им отнели лиценза или нямали сметка да се отклоняват от пътя до крайната цел - Дортмунд, 4. че те не били длъжни да ми кажат това, а агенцията, която пък ми го била казала 5. че щели да ми върнат разликата в цената при самото пътуване шофьорите, 6. ама не шофьорите, а агенцията щяла да ми върне парите, 7. ама тя не знаела номера на банковата ми сметка, 8.и като я научи, до ден днешен нищо не ми е върнала...
Най-притеснително в цялата поредица от разговори с представители на агенцията и фирмата превозвач е, че никой не намери за нужно да се извини. За компенсация на причиненото неудобство, за неустойка за нарушен договор за превоз, къкъвто представлява електронната фактура за преведените в нечия банкова сметка пари едва ли си струва да говорим.   

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: надлъгване по пътя за германия
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2014, 10:30:12 am »
Нови правила за пътниците

http://forum.aktivnipotrebiteli.bg/index.php?topic=1816.0

Правилно сте се обърнали първо към превозвача с жалба и искане за съдействие и обещетение. За съжаление няма реакция от тяхна страна. Следващата Ви стъпка е  специализирания орган за контрол на вътрешни и международни автобусни и автомобилни превози на пътници и  товари  превозвачи  Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ 

http://www.rta.government.bg/index.php?page=scategories&scategory=novini_i_saobshtenia

« Последна редакция: Октомври 07, 2014, 10:40:51 am от kaufer »