Автор Тема: ОББ  (Прочетена 7038 пъти)

fluditec

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
ОББ - ИЗМАМНИЦИ
« Отговор #30 -: Октомври 01, 2010, 02:34:48 pm »
И на мен ми е  мъчно, но банката на БАТ БОЙКО - Си банк, също ще вземе да изтрещи в навалицата , така че е изключено нещо да се промени в България по отношение на банките - те ще продължат да правят каквото си искат.

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
ОББ - ИЗМАМНИЦИ
« Отговор #31 -: Октомври 02, 2010, 09:07:31 pm »
Мен ме изпраскаха в дупето - моля някой да се намеси ! Той си беше готов, само трябваше да си сваля гащите. Каза, че съм хубава и иначе нямало да ме одобри. Моля ви !

punx

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
OBB - Внасяне на сума в плик
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2010, 11:47:17 am »
ОББ имат една интересна услуга за суми до 300 лева. Можете да попълните специална бланка-плик, където описвате получателя, сумата, какви са банкнотите и колко, да пъхнете банкнотите и да ги предадете на касата. Такива клиенти се ползват с предимство. Т.е. не чакате опашка ако има такава и не чакате броене на пари и т.н.
Хареса ми идеята. Имах в себе си пари, които трябваше да внеса в ОББ. Знаех колко са, но преди да ги пъхна в плика, ги преброих отново - 270 лева. 27 банкноти x 10 лева. Попълних плика, пъхнах парите и ги предадох.
Няколко часа по-късно видях в online банкирането, че парите са в сметката ми и всичко е ок.
Една седмица по-късно ми се обадиха да ми кажат, че съм внесъл с 10 лева по-малко. Как така?
Защо като са по-малко въобще са отразени в сметката ми и защо не се обаждат в момента на операцията а една седмица по-късно?
Как ще ми докажат, че парите са по-малко? Как мога аз да докажа, че не са?
Не използвайте тази услуга, това е потенциална кражба от страна на банката!

0880

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
OBB - Внасяне на сума в плик
« Отговор #33 -: Октомври 28, 2010, 06:44:50 pm »
Да чиста кражба е. И аз така казвам  :-)
По принцип и по не принцип мой съвет е чакайте на опашка и си вземете зленото листче, което доказва колко парички сте си внесли. така ако банката Х се обади и Ви каже,че липсвали 100 / 200 лв от внесена сума 10 000 ще си махате зеленото листче и ще им кажете ДА ама НЕ . Ето ги ТУК всичките.
Найстина това действие от банката е смешно и нагло чак след една седмица да се обади и да си търси 10 лв. Би трябва да ги търси от касиерката а не от вносителя.
Но и тук ще Разгледам друг вариянт със същата услуга.
Слагате в плика  300 лв. описани по банкноти давате ги на касиерката и отивате да си пиете кафето...
Но. Винаги касиерката може да каже,че парите са по - малко когато Вас Ви няма при броенето на парите..
И тогава какво правим? Ами пием една  или две студени води и  на другия ден пак отиваме и даваме не 1 плик  а 10 плика по 300 лв. описани по банкноти и заминаваме да си  пием пак кафето....