Автор Тема: Некоректни автокъщи  (Прочетена 20 пъти)

volenkroumov

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Некоректни автокъщи
« -: Ноември 14, 2017, 09:53:01 pm »
ДиЕн Джи 10 /DNG/ - крайно некоректна къща.

Намира се на Околовръстно шосе, София. Управител - Николай Тошев. Преди три години ми се наложи да купувам спешно кола. Бяха обявили един голф 4, отидох да го огледам, първоначално бил закупен през 1999 г. в Италия. Тахометърът показваше  120 000 км /за кола на 15 г.!/ Казах си, "да са смъкнали стотина хиляди, все още е нищо". Двигателят работеше - и сега работи - тихо и добре, всички системи функционираха. Имаше дребни необявени проблеми /повредено предно дясно огледало и др./ и им направих забележка. Повечето оправиха, но някои - не. Поисках сервизната книжка, отговорът бе: "Тук е, в офиса". Дадоха ми само инструкцията за експлоатация. На следващия ден пак отидох при тях, оставих им капаро 100 лева, отново поисках сервизната книжка. И отново не ми я дадоха под благовиден предлог. При третото ходене им платих исканата сума, великодушно ми опростиха 100 лева и ми връчиха най-накрая сервизната книжка, която обаче остана временно у шофьора, когото бяха наели да закара с репатрак колата до КАТ за регистрация. /Платих отделно за съдействието за рагистрацията./ Бяха поставили издъхнал акумулатор, който в самия КАТ гаснеше непрекъснато и трябваше да бутаме колата, за да минава през различните стендове и пунктове. Трябваше да дадем и рушвет 30 лв. на някакъв служител, който си затваряше очите пред гаснещия двигател. След приключване на процедурата в КАТ най-накрая закарах колата до къщи /помогнаха ми да запаля и треперех по пътя да не би двигателят да изгасне/. В къщи разгледах сервизната книжка. Оказа се, че колата преди мен е имала в Италия 3  /!/ собственици и все българи.

Бях предвидил някаква прилична сума за първоначална подмяна на консумативите и неочаквани ремонти. През следващите 1 - 1.5 години се появиха толкова проблеми /лагери, биели, датчици и пр./, че похарчих почти толкова, за колкото бях купил голфа. Монтьорът, който се грижи за колата ми, бе категоричен, че, съдейки  по подменяните части, тя е изминала най-малко 400 000 км. преди да дойде до мен.

Съветът ми е - не пазарувайте от автокъща Ди Ен Джи! И непременно изисквайте от продавача сервизната книжка ПРЕДИ ДА ДАДЕТЕ КАКВИТО И ДА СА ПАРИ!
« Последна редакция: Ноември 14, 2017, 09:54:53 pm от volenkroumov »