Автор Тема: СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН  (Прочетена 9448 пъти)

petyabel4eva

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« -: Май 05, 2007, 01:36:24 pm »
Пиша ви по повод на първомайското ни посещение в (5) звездния хотел Орфей в Девин. Тръгнахме с големи очаквания породени от снимките в интернет и броя на звздите. А те са повече от достатъчно – даже се притеснявахме, че ще бъде прекалено снобско и лъскаво. Е, както се оказа притесненията ни са били напълно неоснователни. Първото съмние в звездите дойде когато пристигнахме и разбрахме, че паркинг хотела на практика няма... трябва да се спира по улиците, по тротоарите... амa все едно сте на ул. Гурко в София. След като си намерихме място в една уличка, под смразяващия поглед на живущите, си разтоварихме багажа и леко обезверени се отправихме към петзвездното чудо. Охлаждането на ентусиазма ни продължи и при вида на рецепцията и интериора в хотела – хладен, с голи стени... и пак хладен. Защото се оказа, че няма парно. Знам, че беше първи май, но все пак това е спа хотел, времето беше хладно, а хората ходят по хавлии. След възмутения въпрос на една гостенка, водеща мокрото си дете от басейна, разбрахме, че само вечер пускат парното... и се върнахме в спомените за студентски почивни станции... Качихме се в стаята и се оказа че няма топла вода. Междупрочем, стаите се доста малки, а баните са направо миниатюрни. Като пропусна студеният ресторант на вечеря, ще стигна до закуската... ужас. Вярно е, че бяха 3 почивни дни, че имаше много хора, но мислехме, че местата в ресторантите, басейните и т.н. се проектират според капацитет на хотела. Оказа се, че не е така. Места за закуска няма... след дълго обикаляне намираме 2 места на една маса. Вече знаем какво да очакваме, но този път очакванията ни са надминати от блок-масата. Има салам, кашкавал, яйца... и май някакво кремче. Чаши няма, лъжички няма, а от автомата за кафе тече леблебия! Вече трайно се върнахме в студентските години... това е чудото на минералната вода. На обяд ставаме свидетели на доста мърляво оправяне на стаята и за първи път виждам покривката за леглото да не бъде сгъната. Кърпите са сменени, но няма нови халати.. а ние сме разглезени от други малозвездни СПА хотели и питаме дали могат да сменят халатите както навсякъде. Могат, ама халати нямало... всички били в пералнята! Това е добре – значи ги перат. Към 5 часа решаваме да си направим резервация за ресторант – в хотела има цели 3 – европейски, ориенталски и... още някакъв. Сещате се вече – места няма! И халати няма.
Към 6 пристигат носени от 2 лели (камериерки). На излизане лелите мърморят – Хм, от 2 дена са тук и искат нови халати. Чудя се ако останем 2 седмици, дали ще сменят чаршафите. Слава богу – няма да останем толкова – още само 1 ден.
Благодарение на липсата на ресторанти в хотела, намерихме една прекрасна кръчма след бутилиращата фабрика – по пътя край реката. Тя май нямаше звезди - обаче обслужването и кухнята са супер.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 10:52:58 am от admin »

Jey

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #1 -: Юни 01, 2010, 04:16:02 pm »
petyabel4eva,правилно си се ориентирала в избора си на почивка.Преди 2 години бях в гр.Девин.Прекрасно градче, с още по-хубави местенца за почивка.През хотел \"Орфей\"минах като през малка гара.Само го поогледах откъм стаи,басейн и ресторанти.Отвсякъде вонеше на мухъл.Басейна(външния) се отваряше само ако благоволи да се яви спасител(в 2 ч. след обяд такъв нямаше).
Но ваканционното селище(комплекс) \"Исмена\" ме  грабна още от пътя.Супер уют,превъзходна храна за скромните си 4 звезди.Мисля,че и в хотел \"Девин\" са в час.Но там нямаше места.А комплекса след бутилиращата фабрика още не беше напълно готов.Но обещаваше да избие рибата.Двата басейна с минерална вода,както и големия ресторант с отличен персонал подкрепят тези мои твърдения.Мой съвет:отиди още веднъж в гр.Девин след като ти мине-поне за 5 дни.Обиколи местата ,който ти казах.Поговори с някой бакшиш в центъра за актуалните семейни ресторантчета-не е задължително да си закрепостена само в комплекса.Като ти писне-хващай към природните и исторически забележителности-от тях повече няма никъде другаде,както тук.
Приятно прекарване.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 10:48:54 am от admin »

leysi

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #2 -: Юли 19, 2010, 02:22:06 pm »
Ето малко пресни впечатления от хотела. За съжаление са негативни. Бяхме там за 3 дни - петък, събота и неделя. Стаите са малки, баните също. В стаите няма климатик. Не знам как има 5 звезди хотела, защото климатик има и в 3 звездните. Такова чудо виждам за пръв път! Настаниха ни на етаж, до който не стига асансьора, а ние сме с 2 деца, едно от които бебе в количка ... На въпроса ми още при настаняването нещо не може ли да се направи отговорът беше \"Там са ни двойните стаи\". Оказа се, че асансьор до там има, но не работи, защото от 1г това крило на хотела не го пускали и съответно асансьорите не са подържани от техник и са спрени, за да не стане инцидент. Е, всички с деца бяхме точно там ... В петък вечерта имаше сватба в ресторанта точно под стаята. След неколкократни запитвания от наша страна няма ли да намалят музиката в ресторанта, защото не можем да спим все ни казваха \"Да, след малко\", \"До 0.45ч ще приключат\" и др.под. Сватбата приключи в 2.30ч .... Бебето ни събуди в 7.30ч - чудесна почивка в 5* хотел. В събота и неделя на външния басейн се изсипа цялата околност - от други хотели и жители на Девин и близките населени места. Не знам дали и на градския плаж в Бургас има толкова хора. Не достигаха шезлонги, а да не говорим че при толкова хора да се отпуснеш спокойно е невъзможно - шум, крясъци. По едно време даже някакви местни \"мъжаги\" започнаха да играят волейбол в басейна, при което удариха с топката част от къпещите се и печащите се. Добре, че все пак спасителя се намеси и прекрати играта. За гостите на хотела уж е отделена едната част на басейна, но прииждащите отвън не се съобразяват с табелите, лягат където искат и съответно ние гостите на хотела вместо да се наслаждаме на почивка в 5 звезден хотел търсехме места къде да легнем. Външните хора нямат право да ползват вътрешните басейни и други екстри, но го правеха. Резултат - мръсни басейни. Водата във вътрешното джакузи и лечебния басейн беше много мръсна, плуваха какви ли не боклуци. Направо гнусотия! За храната какво да кажа? Оказа се, че само закуската е на блок маса, обядът и вечерята бяха \"По фиксирано меню\". Това ще рече, че ви сервират нещо сготвено за деня. Не беше лошо, но и не нещо особено. Едната вечер сервитьорката не носи на детето мин.вода. Казвам й \"Бихте ли донесли и неговата вода?\", отговор \"Ами той е на половин порция и не му се полага!\".  След като й казах, че предния ден са му сервирали вода и на обяд и на вечеря ни донесе ... Не знам кой му е дал 5 звезди на този хотел, но поне 2 от тях вече са паднали. Ние повече няма да стъпим там! Който иска цени на 5 звезди и качество на 2 - нека пробва!

eva73

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #3 -: Юли 28, 2010, 01:49:38 pm »
Съгласна съм ,че този хотел не струва....ужасен е,пиянски песни и свади по цяла нощ,на персонала не му пука изобщо,храната е лоша и изобщо не ходете там...впечатленията ми са пресни,предната седмица се върнахме....и слава богу,да си починем от хотел Орфей.

jenybelicheva

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #4 -: Декември 09, 2010, 05:53:32 pm »
Искам и аз да споделя мнението си за (5) звездния хотел Орфей Девин.Ужасен е.Стаите наистина са малки и баните освен това са мръсни.Наистина няма климатик и минибар.Освен това парното е слабо и в стаята ни беше студено декември месец.След оплакване ни сложиха малка печка духалка която ти духа само на краката.Установихме че парното се спира през ноща.Когато се обадихме отново с оплакване, от рецепцията отговориха че това е нормално, но все пак го пуснаха.На другата сутрин към 11.00 установяваме че пак нямаме парно и отново се оплакахме, че ни е студено и отоворът беше, че в другите стаи им било прекалено топло и за това го спирали.Единственото решение беше да се преместим в друга стая, която била по топла(пак без парно).Имахме късмет че беше слънчев ден и в стаята пекна слънце.След което вечерта след басейна установих, че няма и топла вода.И забравих да спомена, че мифката в банята беше запушена.В стаята също няма халати.Когато си поискаш ти отговарят че се дават срещу заплащане от 3 лева , а чехлите които предлагат са 2 лева.Ако отидете в тризвезден хотел ще получите много по добро обслужване и поне ще има климатик и на по ниски цени.

георги василев

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #5 -: Юни 06, 2011, 02:15:42 pm »
Според мен хотел Орфей е добър. Бях там преди 2 години.Бях много доволен.Има паркинг.На планина се ходи от 15-ти юни до 20-ти август,освен ако не отивате на ски или сноуборд.Имаше спасител,който работеше от 10 сутринта до 8 вечерта.Девин е спокойно градче,но не е добро място за почивка през зимата.Там не е много топло,затова не са нужни климатици,а това е голям хотел.Щели са да отидат стотици хиляди за климатици.Може просто да не сте отишли ,когато трябва

Цветанка Цачева

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #6 -: Юли 10, 2011, 11:13:22 am »
Почивах в СПА КОМПЛЕКС ОРФЕЙ в края на юни. Възхитена съм от условията на почивка, които ми бяха предоставени. Сутрин правех джокинг в парк \"ОСТРОВА\", който е до комплекса, после фитнес , плуване, подводна гимнастика, терапевтичен басейн, джакузи и парна баня или сауна, а следобяд ЙОГА с инструктор и релакс в английския двор.Обслужването беше професионално,камериерките дискретни, храната превъзходна, служителите вежливи и усмихнати. Целият комплекс блестеше от чистота, водата в басейните беше кристално чиста и топла- навсякъде цареше тишина и спокойствие. Имах чувството, че се намирам в кътче от рая. Горещо го препоръчвам на всеки позитивно настроен човек.

Margarita Simeonova

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #7 -: Август 18, 2011, 01:09:34 pm »
Почивката ни в СПА хотел Девин беше прекрасна !Обслужването беше много добро и останахме много доволни.Хотела е доста голям и въпреки ,че беше разгара на лятото/втората седмица на август/нямаше много почиващи.Всички бяха много вежливи и изпълняваха капризите ни да ползваме басейните,сауната,парната баня,фитнеса точно в последните минути от работното им време ,без нито веднъж да ни направят забележка.Даже на моменти ни беше неудобно,че задържаме персонала извънредно.Водата в басейните беше кристална и топла.Храната беше предостатъчни,да не кажа в излишък.Има машини за топла и студена вода,за прясно изцеден плодов сок/портокал или грейпфрут/,за кафе във всичките му варианти.Главния готвач си го бива,ако на някой му се дояде нещо друго освен предложеното за вечеря може да си избере от менюто.Има детски кът,а СПА центъра е невероятен.Хотела е в подножието на планината съвсем близо до гората .Въздуха е много чист,има къде да се разхождате само трябва да поразпитате предварително.За любителите на туризма е изградена  невероятна екопътека по река Девинска.Ако искате да си почините в спокойна атмосфера,да се поглезите в СПА цвнтъра,а и да се избавите от натрупаните килца ви препоръчвам да отседнете в хотела точно лятно време.

Sterimar Sterimar

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #8 -: Април 11, 2012, 02:32:10 am »
патици защо не казвате колко парички сте се набутали и изобщо имате ли представа 4е този хотел е на 26 г. и е стоен от бай Тошо . и какво означава няма климатик вие имате ли ...... това да не ви е у вас хотелите са с чилъри (голям общ климатик). бя бя бяб яб ябя бя ние ходим на 5 звезди и ползваме спа бябябяб . инак да си знаете 8 лев4ета давате и си ползвате цялото спа без да спите в хотела на АХМЕД ДОГАН но друго е в гората да иде6 на     6 звезди да спи6 .

Neli Iordanova

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #9 -: Юли 31, 2012, 10:00:10 pm »
ЗА БОГА, БРАТЯ, НЕ ХОДЕТЕ В СПА ХОТЕЛ \"ОРФЕЙ\"-ДЕВИН!! Искам да споделя с вас моите преживявания през тази семейна почивка, планирана от началото на март с внасянето на 2200 лв за 10-дневен престой. Крайно време е да се обърне внимание на българина да не тича по чужбина или да плаща на разни комисийки, дето раздават звезди за тоя, дето духа, а да знаем, че отиваме на място, отговярящо на 5 звезди! Може ли в стая de lux да се сменят чаршафите за 10 дни 2 пъти и то след луди скандали и оплакване до управителя, а той пък един управител...Какво да ви кажа за него??? Това същество, не знам на кого е човек и кой го е сложил на този пост, но той е толкова безхаберен и некомпетентен, че срам ме хваща заради него. Много са нещата, които могат да се напишат, но аз не съм писател...само ще ви кажа, че главният готвач на европейския ресторант, където си бяхме платили обед и вечеря още март месец, ни определя на коя манджа ще сложи копър и дали, ако е в настроение...обиколили сме света, но такова чудо и такова отношение не сме виждали на нито един от четирите континента, където сме били..за капак при тръгването ни, управителят ЛИЧНО дойде при нас, заедно с чистачката, за да искат 4,50 лв за 3 минерални води от минибара, които ние не сме консумирали, но тя ги била записала в някаква тетрадка! Ние сме платили над 2 бона за почивака, според вас за 5 лв ли сме??? То бива отношетние, ама чак толкова не бива! Единственото хубаво нещо в тоя скапан хотел е сервитьорът в европейския ресторант Радко, който е страхотен. Много неща още мога да ви споделя, но те трябва да се видят и преживеят. От Дубай до остров Бали и Доминикана няма по-отвратително място за почивка от този гаден хотел! Е как да почиваш в България, как да си дадеш парите тук...Родопите са невороятни, хората там-също, но как да ида втори път??? Искрено се надявам някой оттоворен да прочете това и да промени нещата така, че с удоволствие и гордост да ходим по такива райони! И пак да кажа: при този управител и този персонал, с малко изключение,ЗА БОГА, БРАТЯ, НЕ ХОДЕТЕ В СПА ХОТЕЛ \"ОРФЕЙ\"-ДЕВИН!!

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #10 -: Август 01, 2012, 04:59:56 pm »
Здравейте Нели,
Никой отговорен няма да направи нищо, даже и да прочете това. Вие сте пострадали от лошото отношение - Вие трябва да сигнализирате, за да се направят проверки и да се санкционират виновните. Иначе нещата ще си вървят по старому и нищо няма да се промени.

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #11 -: Август 01, 2012, 05:00:11 pm »
Здравейте Нели,
Никой отговорен няма да направи нищо, даже и да прочете това. Вие сте пострадали от лошото отношение - Вие трябва да сигнализирате, за да се направят проверки и да се санкционират виновните. Иначе нещата ще си вървят по старому и нищо няма да се промени.

Manuela Todorova

• Новак
  • *
    • Профил
СПА ХОТЕЛ ОРФЕЙ - ДЕВИН
« Отговор #12 -: Август 29, 2012, 02:19:06 pm »
Много често посещаваме хотел \"Орфей\" Девин. Винаги сме оставали доволни от  храната, спа центъра и главно от обслужването. Стаите са чисти и просторни. Познавайки и управителя не мога дори да допусна че това, което Neli Yordanova пише е вярно. Абсолютно винаги служителите са били коректни при калкулирането на сметките. Всичко останало е гнусна лъжа.
Пожелавам много успехи на хотел \"Орфей и служителите му.