Автор Тема: Какъв ток ни продава енергото?  (Прочетена 552 пъти)

chriss

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Какъв ток ни продава енергото?
« -: Декември 20, 2006, 05:12:30 pm »
Не е смешно! Този въпрос има следните измерения :
1. Няма стандарт за подавания ток!
2. Няма проверка от страна на енергото за качеството.
3. Няма стабилизация по косинус фи.
4. По всяка вероятност се подава волтаж а ампеража не отговаря и кражбата е огромна!

Кажете какво мислите?
А за щетите дето причиняват ? Как стои въпроса с обещетението?

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #1 -: Януари 06, 2007, 12:43:52 am »
Актуална тема. Живея във Варна и ми е до болка познат този проблем. За съжаление дори когато си потърсим правата проблемите се оставявт да отлежат за известно време, хората да се успокоят, да не протестират ... а след това - пак същото.

Моят съвет е - направете си застраховка, защото аз от 3 години се опитвам да се преборя ... и вече почти съм се отказала. А застраховката гарантира покриване на щетите. Енергото - не!

desunger

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2007, 10:30:09 am »
Съгласен съм с вашето мнение за стандарта на тока,както и за контрола,който,трябва да се осъществява!
     НО,какво ми направи впечатление!В сайта на Е-ОН са побликувани цени за битови клиенти съответно за:
       дневна-0,088
       нощна-0,035
      с ДДС включително!
      На въпроса ми към тях,защо са посочени такива цени ,та дори и на образеца-фактура,която те представят,ми бе отговорено,да не съм гледал тези цени,
      защото са били без АКЦИЗ !!!
      До сега не бях чувал за акциз на тока!
      Някой знаели нещо повече за това.
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 10:42:10 am от desunger »

Bart

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2007, 05:49:25 pm »
волтаж а ампераж НЯМА!!!
Параметрите на електричеството са НАПРЕЖЕНИЕ и ТОК !
НАПРЕЖЕНИЕто в електрическата мрежа е 220 волта и е ргламентирано по БДС!
Токът е в зависимост от включените консуматори в мрежата, той не зависи от Енергоразпределение.
А за cos F тук не ми се говори.

desunger

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2007, 12:42:22 am »
Специално за BART.
     Ако не знаех какво е ВОЛТ и АМПЕРАЖ нямаше да си правя труда да се вклуча в този форум!
    Въпросът ми беше в съвсем друга посока.Бих контактувал със събеседник,който поне би разгледал сайта на Е-ОН!!!!!!!

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2007, 09:47:36 am »
От януари фактурите за стопански потребители включват и стойността на акциза върху електрическата енергия. Той се отнася само за стопанските потребители на територията на страната и се начислява под формата на 1 лв. на 1 мегаватчас или 0.001 лв. на всеки киловатчас.. Той обаче не касае битовите потребители на електрическа енергия, които ще продължават да заплащат консумираната от тях енергия без включен акциз.

jerry

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2007, 09:23:04 pm »
Параметрите на електрическата енергия са регламентирани с \"Показатели за качество на електроснабдяването\" на ДКЕВР и в стандарт БДС EN 50160:1999 “Характеристики на напрежението на електроенергията, доставяна от обществените доставчици”.

petetopeteto

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 15, 2007, 05:17:45 pm »
Не знам дали е тук мястото да го кажа, но съм страшно недоволна от ЧЕЗ. Пишат си каквото им скимне в тези сметки, а ние после плащаме като най-големите балъци. За последната ми фактура пише, че е частично платена, но никъде не пише колко остава. Отгоре на това са ми написали 1обща фактура за 1 месец и половина. Знам, че има нов начин за отчитане в западна България, който е влязъл в сила от месец, но стават ужасни обърквания. Сега дори незнам какво ми остава да платя... Споделете мнение по въпроса, моля!