Автор Тема: Защо се увеличиха некачествените хора?  (Прочетена 437 пъти)

deji

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Преди 1 година на 8-ми март искахмеда празнуваме с моята половинка в китайски ресторант.Ние с дъщеря ми отидохме по-рано ,защото предишният ден ни казаха ,че няма да има места ако отидем след 18-часа .Мъжът ми закъсня и дойде към 19 часа .А до тогава китайката която се водеше управител на ресторанта или собственик дойде няколко пъти да ни подкани да си тръгнем ,като ни попита дали наистина чакаме  3-ти човек .Тогава се въздържах да се жалвам където и да било ,въпреки ,че това е непростимо в родната ни държава да ни натирят някакви китайци.Не знам с този форум мога ли да обърна внимание на съответните хора ,които се занимават с такива случаи.Сега, обаче проблемът ми е друг , а именно.

През месец май е изтекъл срока на дебитната ми карта към ОББ.Аз от два месеца съм болнични и съответно не съм търсила пари защото НОИ ги изплаща малко по -късно.Но днес вече трябваше да са преведени и отидох до най-близкия клон на банката (този на ул.Оборище),за да ги изтегля  направо от там ,при което ми бе обяснено ,че не мога да изтегля пари без дебитна карта.И добре ,че има хора на които не им се работи ,та бях принудена да отида до клон Искър да си взема картата и там много любезно ми обясниха как стоят нещата когато нямаш дебитна карта .

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Защо се увеличиха некачествените хора?
« Отговор #1 -: Юни 07, 2007, 10:14:58 pm »
Не мисля, че са се увеличили некачествените хора - по скоро летвата на нашите очаквания и претенции се вдигна и всички тези некачествени хора \'лъснаха\'.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 08, 2007, 10:18:12 am »
Честно казано не ми харесва тона ви! Хората не са стоки, за да са некачествени. Услугите, които те предлагат, могат да бъдат некачествени. И изразът \"някакви китайци\" на мен ми звучи като големеене и глупав национализъм....

Колкото до картата с изтекъл срок - имате си договор с банката и там е описано какво се прави в този случай. Както и типа на сметката - дали може да се ползва без банковата карта. Трябвало е да си пуснете документи за нова карта.

deji

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 16, 2007, 04:06:04 pm »
Какво значи глупав национализъм ?Вие от коя нация сте ?
По отношение на договор и карта ,как така се оказва ,че в един клон на банката може да искат да си свършат работата ,а в друг не?

deji

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 16, 2007, 04:06:51 pm »
Какво значи глупав национализъм ?Вие от коя нация сте ?
По отношение на договор и карта ,как така се оказва ,че в един клон на банката може да искат да си свършат работата ,а в друг не?

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 18, 2007, 09:12:47 am »
Пазарната икономика работи така - като не ви харесва обслужването в тази банка, намирате някоя, в която си вършат работата по-добре. И отивате там. Старата ви банка като загуби определен брой клиенти ще се замисли, евентуално ще си направо проучване какво й куца и или ще се поправи, или ще слезе още по-ниско и ще загуби още повече клиенти.