Автор Тема: Фирма Ивест 93 ЕООД не само не си изпълни договора, но отказва да върне капаро  (Прочетена 1210 пъти)

Невулварин

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Много неприятно сме изненадани от цитираната фирма - Ивест 93 ЕООД. Ето какъв е случаят:

Имаме сключен договор от 23.03.07 за доставка на дограма в срок от 20 (двадесет работни дни). До днешна дата поръчката не е изпьлнене, като междувременно променят марката на профила, които сами са предложили при сключване на договора. Причината - този профил не се внасял вече, поради ниското му търсене...
Поведението им през цялото време е арогантно.
И накрая, за десерт - отказват да върнат внесеното капаро, след като (съвсем логично) решихме да се откажем от \"услугите\" на фирмата.

Писахме по всички възможни форуми, за да предотвратим, доколкото можем, улявянето на нови жертви в нрежата на тези некоректни \"хора\".

Ето координатите им:

Име на фирмата:      Ивест 93 ЕООД
Град:    Асеновград
Интернет страница:    
Телефон:    Асеновград 0331/6 34 34; 6 34 44 Пловдив 032/62 94 38 София 02/859 34 34 Смолян 0301/6 50 04
Факс:    Асеновград 0331/6 78 41 Пловдив 032/63 22 46 София 02/859 34 34 Смолян 0301/6 50 04
Лице за контакти:    Стефан Владимиров Йотов
ел.поща -  ivest93@abv.bg, Ivest93@mail.bg, ivest@asenovgrad.net

\"Ивест 93\" ЕООД разполага с офиси в следните градове:
София
бул.\"Акад. Иван Гешов\" 104 (бившата Несторов)
тел/факс 02/859 34 34
GSM: 0899 88 64 67
Пловдив
ул.\"Гладстон\" 68
тел. 032/62 94 38
тел/факс 032/63 22 46
GSM: 0897 99 30 12
Асеновград
ул.\"Железарска\" 7
тел. 0331/6 34 34; 6 34 44
факс 0331/ 6 78 41
GSM: 0899 88 64 83
Смолян
ул.\"Хан Аспарух\" 11
тел. 0301/ 6 50 04

Пазете се от фирма Ивест 93 ЕООД !
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 11:42:55 am от Невулварин »

Невулварин

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Пиша, за да съобщя, че всичко е вече наред. Дограмата е сложена, заедно с щорите, които бяха като бонус. Осен това два пъти смениха стъклопакетите заради дефекти.

Да би мирно седяло, не би чудо видяло - ако фирмата беше си свършила работата по договор, нямаше да се стигне дотук.

С една дума - да си търсим правата по всякакъв начин. Интернет е един от тях.

Мисля, че това е пътят към гражданското общество.

margo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Видях, че сте променили мнението си за фирма Ивест 93, аз за съжаление не съм от тези граждани. Избрах фирмата на 09.03.2007, след безброй разпраравии и неспазвания на договора, ми бе монтирана дограмата на 31.05 и 01.06 - няма да казвам с какво просрочия от 25-те работни дни по договор, капаро не връщат, профила не е същият. От три прозореца и три врати, два прозореца бяха с объркани размери, в следствие на което апартамент, който е идинствената обитаема собстеност на семейството ми беше оставен без прозорци за денонощие. Няма да се оплаквам от арогантността на фирамата в лицето на шефа и както и на служителките в офис Пловдив. За всичкото развъртане и нелоялност ми предложиха \"отстъпка в цената 40 лева, за вечеря с любимия човек\" - без коментар. По отвратително отношение не съм виждала. Щорите трябваше да бъдат монтирани на десетия ден от поставянето на дограмата. Днес сме вече 09.07.2007 г. - мина повече от месец и освен, че офис служителката ме увери преди десетина дни, че са готови и ще провери за датата за монтаж, и че ще се обади (което разбира се никога не се случва - те не се обаждат на клиентите си) - развитие няма. Въпросният господин Йотов си вдига телефона на 1000 позвънявания веднъж, за да каже, че е на среща и ще се обади след малко, което обикновено е след дни. Изключително съм възмутена от фирмата, на която съм се издължила на първи юни до стотинка и още не изпълнила всичко по договор.
Категоричното ми мнение е - НИКОГА ПОВЕЧЕ не бих работила с фирма ИВЕСТ 93 ЕООД. Ако имате излишни нерви може да се опитате - за мен четирите месеца комуникация с тази фирма (за съжаление не съм приключила още с нея) се оказаха кошмар.

клиент

• Новак
  • *
    • Профил
Ние сме поредните потарпевши от \"Ивест 93\". Договорът ни е сключен на 4.09.2007 година, днес вече сме 6.12.2007 година и все още сме без дограма. Не сме сигурни дали изобщо ще ни бъде изпълнена поръчката, тъй като след може би след 1000 разговора с г-н Йотов и служителите във всички офиси - Пловдив, Асеновград включително и цехът на фирмата, никой не можа да ни даде отговор кога ще ни се изпълни поръчката.
  ИСКАМЕ ДА ПРЕДУПРЕДИМ, ЧЕ ФИРМАТА Е ПРЕД ФАЛИТ И ДАНО ДА НЯМА ДРУГИ ИЗМАМЕНИ!

Предполагам, че има и други като нас. Пишете и ако може да се борим за правата си!

mari

• Новак
  • *
    • Профил
Учудвам се от изписаното мнение за фирма \"Ивест 93\" на ул. Гладстон 68 В Пловдив.
Прочетох мнение от декември 2007г., което е невярно, защото аз си поръчах дограма на 13,02,2008г. и ми беше монтирана дори по- рано от 15дневния срок, който е вписан в договора, а именно на 20,02,2008г.
Много съм доволна от качественият монтаж на дограмата и от отношението на служителите във фирмата.
Сигурна съм, че фирмата не само не е пред фалит, а съм убедана, че е една от малкото фирми, които изпълняват поетите задължения към клиентите си.
БЛАГОДАРЯ НА \"ИВЕСТ 93\"  ЗА КОРЕКТНОСТТА!!!
« Последна редакция: Февруари 25, 2008, 10:25:48 am от mari »

недоволен

• Новак
  • *
    • Профил
Откога фирма \"Ивест 93\" сключва договор за монтаж за 15 дни? След половин година чакане поръчката все още не е изпълнена докрай, да не говорим за така наречения бонус - щори! Важното е да имаш търпение - може и да дочакаш. Това, което е написано по-горе, че поръчката била изпълнена преди 15-дневния срок, не може да бъде вярно, защото практиката на фирмата е три прозореца - три идвания, четвърто за довършване - след още половин година!
Служителите от офиса никога не се обаждат дали е готова поръчката, ако не ги потърсиш.

ТОВА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ КОРЕКТНА ФИРМА!!!

ibaga

• Новак
  • *
    • Профил
Отвратителна фирма - не изпълниха поръчката в даденото време, постоянно се оправдават с какво ли не и имат отвратитлно арогантно поведение. Не поръчвайте при тях.

Радка Николова

• Новак
  • *
    • Профил
Аз също не съм доволна от фирмата.Този път надминаха границата на търпението ми!!!
На 26 февруари 2010г. ми взеха поръчката за прозорец с врата и беше поставена на 5 март-много добър монтаж и в срок.На 28 септември 2010 пуснах втора поръчка за още два прозореца и врата с външни щори и от тук започна дългото чакане.След доста дати и спорове  и лъжи за монтаж на 12.11.2010г беше поставен единия прозорец с врата,но липсваха два стъклодържача.Имаше час и дата за  вземане на размер за щорите и поставяне на стъклодържачте за 13 и 14 ,но така и не дойде.Другия прозорец беше поставен на 16.11.2010 като беше обявен монтаж за 10,30ч но дойдеха в 15,50 като бяха забравили дръжката на прозореца.При мен също имаше поръчка за един вид дограма,но втория прозорец беше сменен със съвсем друг вид?Днес вече беше довършено всичко,но аз не съм дала цялата сума пари-така,че сега собственика ще ме търси и аз ще си играя с него както той с мен!монтажа и качеството нямат нищо общо с първия път-просто си изхабих нервите с тази фирма-не ползвайте услугите й!