Автор Тема: Как контрольори от Софийското \"Паркинги и гаражи\" мамят наивни шофьори.  (Прочетена 362 пъти)

sharan

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
От една две седмици всеки ден ми се налага да паркирам в Синята зона на ул.\"Шипка\" за по един- два часа дневно.
До днес всичко бе горе-долу наред, спираш издирваш за около половин час надлежно скрития контрольор плащаш и готово.
Днес както всеки ден открих конрольорката ( която по мое скромно мнение я мързеше дори и да диша), казах и спрял съм ето там трябва ми талон за два часа, и в резултат на бързането от моя страна( и продължителното и търсене) въобще не погледнах дали е перфорирала начален час на паркиране, метнах талоните на таблото на колата доволен, че ето на спазвам правилата и каква огромна бе изненадата ми, когато след час и половина се върнах и видах една хубава жълта скоба поставена на личния ми автомобил.
Ами господине вие не сте си попълнил началния час на талона, извика нейните колеги, а те отсекоха: без пари ( 9.90лв) не можем да махнем скобата.
И так  хем си платих талон за 2 часа, хем платих и 10 лева за скоба, при това ми загубиха един час лично време ( добре че все пак съм отпуска).
Според мен този казус е абсурден за всяка една що-годе нормална форма на общество.
За себе си, лично аз съм убеден, че контрольорката умишлено не попълва началния час ( не и видях името, но става въпрос за 26.06.2007 10.30 преди обяд) и по този начин просто събират по-десет лева от наивните шофьори (като мен), още повече че заглеждайки колоната от коли видах  и доста други коли със скоби и без начален час на талоните си.

Пази боже да си потребил в България !
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 02:18:42 pm от sharan »

zorri

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
\"Пази боже да си потребител в България !\" - абсолютно си е така!
Скоро чух аналогична на тази история...
а пази боже пък ако ти се наложи да паркираш някъде където няма Синя зона... в моя случай явно бяхме заели нечие \"запазено\" място и намерихме колата си с нарязани гуми... Какво да направиш? На кого да се оплачеш? Интересното е че който е чул тази история тя му се струва смешна и сякаш е нещо напълно нормално! А това не е нормално, нито смешно (на нас това \"удоволствие\" ни струва 150лв). Също така не е нормално и човека по горе(sharan) да плаща за това че някой друг не си е свършил работата... намерили са начин да взимат пари не като си вършат работата - а точно от обратното. И потребителят винаги излиза виновен...\"не сте си попълнил началния час на талона\" ..\"емиии - паркирали сте на чуждо място\" ...no coment

ondeia

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Ваше задължение да маркирате дата, час и минути или да ги помолите да Ви валидизират талона.
Аз ползвам номер 1302 за паркиране, но си купувам и няколко талончета от по 0.50 лв. за по кратки паркирания. Освен контрольори те са и продавачи.