Автор Тема: Проблеми със Софийска вода  (Прочетена 16605 пъти)

anastasiq ivanova

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
СОФИЙСКА ВОДА ПРАВИ КАКВОТО ИСКА
« Отговор #30 -: Януари 18, 2011, 11:13:21 am »
ЗДРАВЕЙТЕ,
ПРЕЗ АПРИЛ 2010Г.ДОМА МИ Е ПОСЕТЕН ОТ ИНКАСАТОР НА СОФИЙСКА ВОДА.ПО ВОДОМЕР  Е ЗАСЕЧЕНО ПОТРЕБЛЕНИЕ  670 КУБИКА( ЗА ПЕРИОД 6 МЕСЕЦА), ПРИ ДОСЕГАШНО ПОТРЕБЛЕНИЕ 10-20 КУБИКА МЕСЕЧНО.ИНКАСАТОРКАТА НЕ СЪОБЩАВА ЗА ГОЛЯМАТА РАЗЛИКА!СЛЕД ПОДПИСА  НА КАРНЕТАТА ПРОСТО СЕ ДОБАВЯ \"ИМА ТЕЧ\"!ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ ВИЖДАМ ГОЛЯМАТА СМЕТКА В САЙТА НА СОФИЙСКА ВОДА И ПОДАВАМ ЖАЛБА, НА КОЯТО МИ СЕ ОТГОВАРЯ, ЧЕ ПОТРЕБЛЕНИЕТО Е РЕАЛНО, ЗАЩОТО ИМА ТЕЧ!СЛЕД ВТОРА ЖАЛБА,ТОЗИ ПЪТ С КОПИЕ ДО ДКЕВР, НА 15 ЮНИ СЛУЖИТЕЛИ НА СОФИЙСКА ВОДА ИДВАТ И ПОДМЕНЯТ ВОДОМЕРА С НОВ.СТАРИЯ ВЗИМАТ ЗА ТЕСТ-РЕЗУЛТАТ ОТ КОЙТО НЯМА И ДО ДНЕС 18.01.2011!
ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ 2 ПЪТИ ИЗПРАЩАТ ПИСМА, ЧЕ ЩЕ БЪДЕМ СЪДЕНИ.
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ КАКВО МОГА ДА ПРЕДПРИЕМА КАК ДА ДЕЙСТВАМ ЗА НАПРЕД.
БЛАГОДАРЯ!

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
СОФИЙСКА ВОДА ПРАВИ КАКВОТО ИСКА
« Отговор #31 -: Януари 18, 2011, 02:08:52 pm »
Ужас, да не би да е настъпила техническа грешка след смяна на дневниците с номерата на партидите на инкасаторите. А имало ли е наистина теч- то това 670 куб. м. вода си е направо потоп. Преди десетина години получих сбъркана сметка в резултат на която трябваше да платя потреблението на ел. енергия на близко до дома ми предприятие. Обърнете внимание на сериите номера на водомерите и проследете да не би някъде да има грешка. От известно време от енергото много често подменят електромерите, не знам защо (преди две години беше черен, после стана бял, преди няколко дни забелязах, че са го сменили на червен). И каква е тази практика, като партизани, какво като са техни електромерите не е ли редно при профилактика клиентите да се предупредят. Преди сме карали с един електромер по 30-40 години сега ги сменят често... А и сметките ми бяха някакви си 2- 3 лв. ама сега атомната централа не може да ми насмогне не слизам под 80 лв./м. въпреки, че всичко ми е на газ.
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 03:20:41 pm от Veselin »

VIKABONAT

• Новак
  • *
    • Профил
Общ водомер
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2011, 10:50:55 pm »
Живеем 5 семейства, общия водомер показва с 30 кубика на месец повече вода от събраните 5 индивидуални. Инкасаторката ги начислява на нашите сметки. Извикахме техници от ВиК да разберат дали има проблем- теч или нещо друго. Дойдоха и не установиха проблем. Но нашия проблем остава и всеки месец плащаме водата, която не влиза в апартаментите ни. Нямаме общи чешми и други. Аз имам няколко въпроса и ще бъда благодарна ако ми отговорите:
1. Чий е ангажимента за повреда в общия водомер? / Знам че този водомер е собственост на ВиК/
2. Какво мога да направя, за да си решим проблема и да не плащаме вода, която не използваме?

Весела Христова

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Общ водомер
« Отговор #33 -: Юли 18, 2011, 07:46:38 pm »
VIKABONAT, реши ли се вече проблемът? Не виждам някой да е писал?! Мен също ме вълнува много този въпрос, защото при нас става дума за 24 апартамента и месечно общият водомер показва с по около 150!!!! кубика повече. На няколкото жалби ни отговаряха, че има апартаменти, в които никой не живее и вероятно има течове. добре де, ако има течове там, те не трябва ли да минават през индивидуалния за всеки апартамент водомер? Идваха разни \"Специалисти\" и свиват рамене - не могат да кажат къде е проблема. И как да кажат къде е - водата си я плащаме, тях какво  ги интересува? Утре пак ще пиша жалба ама отсега знам, че няма какво да се промени. Ако някой може да помогне, ще съм благодарна. Омръзна ми всеки месец да плащам 10 кубика мои и 5 \"общи\" защото горе-долу такова е съотношението.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Общ водомер
« Отговор #34 -: Декември 21, 2012, 03:59:09 pm »
" 24 апартамента и месечно общият водомер показва с по около 150!!!!"- Ако проблема съществува  още ,възможно е някой да си е направил  нерегламентирани преустройства на вътрешно-сградната инсталация , т.е  включване на "ползвател" без контролен водомер

Alexander

• Новак
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
"Софийска вода" глобена с 63 000 лв
« Отговор #35 -: Януари 28, 2013, 04:00:50 pm »
Снощи прочетох следната статия в интернет:  "Софийска вода" бе глобена с 63 000 лева  - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1741518 .

Днес разбрах, че днешният ден е обявен за Ден на защитата на личните данни, така че няма как да не споделя тази статия.

Оказва се, че дамата, по чиято жалба е глобена Софийска вода, се явява заварен потребител на ВиК услуги, за който дружеството в рамките на процедурата пред Комисията за защита на личните данни, не успява да докаже, че би следвало да е обвързана от техните Общи условия. В общите си условия те дават твърде широко понятие за "потребител" и не успяват да докажат, че имат договорни отношения точно с въпросната дама, т.е. да я индивидуализират като клиент.

Още повече , което дава повод и за жалбата е, че Софийска вода ги предоставя на трето лице - фирма за събиране на вземания, което се явява обработване на тези лични данни, което обаче попада извън целите, за които са събрани, което е административно нарушение от страна на дружеството.

Като второ нарушение се сочи и това, че Софийска вода не информира клиентката за получателите, на които могат да бъдат разкрити личните й данните.

Не ми се иска да задълбавам повече в прочита на решението на Комисията, него можете да го откриете на адрес: http://www.cpdp.bg/index.php?p=element_view&aid=939 , който му е интересно.

Въпросът ми е друг, ама то е по-скоро реторичен. Дали и хиляди други абонати не са в същата позиция...

Адриана Симова

• Новак
  • *
    • Профил
Re: ОТ \\Безобразията на Софийска вода
« Отговор #36 -: Декември 18, 2013, 02:57:09 pm »
Собственици сме на два апартамента в новопостроена сграда. Апартаментите са на шпакловка и замазка, няма даже батерии за вода, но сметки от Софийска вода има. Не сме откривали партидни номера и не сме подавали никакви лични данни във въпросната фирма. Кой и как се е сдобил с личните ни данни и как са открити клиентски номера? Ние нямаме отговор. На какво основание ни е начислено потребление? Мистерия!!!!!