Автор Тема: ДОГРАМА  (Прочетена 363 пъти)

VIKTORIA

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ДОГРАМА
« -: Юли 08, 2007, 09:31:59 am »
Здравейте, имам голям проблем.
Теглих кредит за енергийна ефективност,като имах план да сменя дограмата и да направя външна изолация. Сключих договор с ф-ма \"PVC ДИЗАЙН-МАРИЯ ЖЕЛЕВА\" СЪС СЕДАЛИЩЕ И АДРЕС НА УПРАВЛЕНИЕ гр.София, Красна поляна-пазара, бул. Възкресение,бл.87,вх.4, договора е сключен на 18.05.2007г и в него е записано,че монтажа се извършва в рамките на 30 работни дни. След многобройни обаждания ми определяха 5 дати за монтаж и всеки път ме лъжеха , че се прави стъклопакет.До момента 08.07.2007г не е направено нищо, поисках си капарото от 1000 лв. и три пъти вече ме лъжат, че парите ще ми ги върнат. Проучих в момента цените на изолациите и се оказа че те са се вдигнали с 3лв. на квадрат. Искам да знам към кого трябва да се обърна за съдействие и по какъв ред. Благодаря

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
ДОГРАМА
« Отговор #1 -: Юли 10, 2007, 02:04:17 pm »
Подайте сигнал до Комисия за защита на потребителите  КЗП  е специализиран държавен орган за защита на икономическите интереси на потребителите и  осъществява контрол по прилагането на ЗЗП, налага санкции и принудителни административни мерки в предвидените от закона случаи.
Жалбата може да я подадете и чрез уеб страницата на КЗП  
  http://www.kzp.bg/modules.php?name=ConsProt

alexsb

• Новак
  • *
    • Профил
ДОГРАМА
« Отговор #2 -: Януари 18, 2008, 12:08:27 pm »
Бягайте далеч от  фирма Алскай(Братя градеви) монтират PVC дограма Gealan , до монтажа са супер, НО ако не дай си боже ви се разхерметизира някой от стъклопакетите, нямат никакво намерение да спазват гаранцията, която дават от 5г!!! А след разправии по телефона и съгласие от моя страна да заплатя профила и обещан монтаж след 3-4 дни, ден преди монтажа отказаха дори да го сменят. Казаха \"потърсете друга фирма за да ви сменят профила\". Много \"коректна\" фирма, дано някой не е направил същата грешка като мен.

fill

• Новак
  • *
    • Профил
ДОГРАМА
« Отговор #3 -: Януари 18, 2008, 06:05:59 pm »
Направих ПВЦ дограма във фирма \"ВИЗИЯ ПЛАСТ\"ЕООД гр.София ж.к.ЛЮЛИН 78до бл.711 с управител инж.Захари Иванов и тогава започна моята одисея.Щом застудееше от прозорците започваше да вали дъжд.Слагах одела за да попиват водата,защото  тя\"пътуваше\" по паркета.Гаранцията беше 2 год.
 Смениха ми стъклопакета и ми поискаха още 400лв.,защото грешката е моя .  Дано никой не е направил тази грешка да използва тази \"коректна\"фирма!!!!!!!