Автор Тема: interbild = сива икономика  (Прочетена 1736 пъти)

fakir

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
interbild = сива икономика
« -: Юли 13, 2007, 03:39:31 pm »
бях абонат на тези мошенници, които явно се ползват със широк покровителски гръб тъй като най-нагло и още по-важно напълно безнаказано и дръзко погазват закона за ДДС (най малко). искам някой да ми се похвали не с фактура а с най обикновен касов бон издаден от тях при заплащане на месечната си сметка за интернет. когато плахо попитах в подземието кадето се плащат сметките за фактура, касиерките се спогледаха и ми обясниха троснато, че трябва да си доплатя ДДС-то за да ми издават такава.... освен това как точно и на каква база и по какъв регламент се изчислява  месечния трафик и кой освен техните \"модератори\" контролира това??? скоростта на връзката няма абсолютно нищо общо с рекламираната и тази записана в договора. връзката се разпада постоянно а най вече като духне вятър или завали дъжд и така остава два-три и повече дни докато не им омръзнеш по телефона.  на гърба на договора обаче пише, че ако решиш да го прекъснеш предварително им дължиш обезщетение???!!! оборотите които минават през тази печатница за пари са от порядъка на 1-2 милиона!!! лева месечно по съвсем груби и пестеливи сметки. няма ли данъчни служби? няма ли финансова полиция? няма ли власт в тази страна? за кво говорим въобще?? да не говорим, че схемата кабелен LAN от този тип предоставя на оператора толкова лична информация за потребителя, че той е направо по без гащи ако реши да се противопостави или потърси правата си по някакъв начин. а как се ползва и може да се ползва тази информация всички можем да предположим.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 12:48:03 am »
Ами преди да подпишеш договор със срок проучваш внимателно какво предлага! Но си мисля, че когато той нарушава точки от договора можеш да го развалиш спокойно, без никакви санкции!!! Какво ще кажат хората, по-навътре в нещата?

abonat

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 25, 2007, 04:12:15 pm »
Тея INTERBILD СА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ МОШЕННИЦИ във Варна - като интернет-доставчик и са най-богатия интернет-доставчик във Варна. Но паричките натрупани от клетите им потребители са в сивата икономика както отбеляза fakir. И наистина може ли толкова явно да се лъже. А аз питам след като подпиша този договор (защото без договор не може да се пуснеш на разумна цена), как ще докажа аз клетия потребител, че съм плащал след като нямам платежен документ за платената месечна вноска. Че аз по тоя договор нямам никакви права понеже не мога да докажа документално, че плащам по него. Тоест договора е едностранен - ако имам някакви притенции, то аз не мога да докажа, че съм страна по договора, която е изплащала периодично сумата по договора. Е това ако не е гавра с потребителя. А да и за тея гъски - касиерките. Те тея си мислят, че са хванали господ за шлифера, след като работят във "великата" фирма. Нали се правят проверки??? Нали има органи??? и съм убеден, че има сигнали. И нищо. А тея нещастници така са си надули цените, като чели и данъци плащат. Ето ви сайта www.interbild.net порадвайте се и вие.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 25, 2007, 06:39:58 pm »
абонат: ще докажеш като си поискаш касовата бележка когато плащаш! Вие потребителите сте виновни за създалата се ситуация, защото не аз, не бай Иван, а вие абонатите трябва да осъществявате контрол - като си искате касовите бележки например, като четете договора, като изисквате записване на месечната сума в този договор, като откажете да подпишете договора ако не ви е изгоден, а във Варна не е само interbild, има и други доставчици. Време е да спрете да си подавате плахо носа и с нисък глас да питате и като ви изкрещят насреща да подвивате опашка и като излезете да започнете да псувате. Този манталитет от преди 89 година явно много добре се е загнездил в българина. А според вас кой трябва да подаде оплакването? Или органите, които трябва да осъществяват контрол трябва да си купят по една стъклена топка и да гадаят къде какво се върши? Не смятате ли, че е време да застанете като страна от договор и да си търсите и отстоявате правата по този договор, а не да си затваряте очите, да мънкате под носа и да псувате?
Да, цените са високи, но БТК, ПроЛан предлагат по-ниски цени - сменете доставчика.
« Последна редакция: Юли 25, 2007, 06:47:24 pm от elenaaleks »

abonat

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 30, 2007, 01:05:39 pm »
Тя цялата ни държавица е така. Проверяващия си прехвърля топката на засегнатия, засегнатия търси оправдания с държавата и т.н. Това е омагьосания кръг, в който всички ние драги сънародници се въртим и няма излизане. Но кога ли ще дойде момента, в който всички граждани на Р. България ще проумеем, че има закони и трябва да се спазват. Аз като потребител не съм длъжен, когато имам проблем да чета законите, за да си го реша. Не е ли така? И да речем аз все още мога да ги чета и проумявам, ами баба ми и дядо ми - и те ли трябва да четат закончетата менящи се през няколко месеца или да разчитат СТЪКЛЕНАТА ТОПКА на \"КОМПЕТЕНТНИТЕ ОРГАНИ\" или да си стоят вкъщи от страх да не излязат някъде и да не ги излъжат. За това има \"КОМПЕТЕНТНИ ОРГАНИ\" , които за съжаление не са толкова толкова компетентни, колкото ни се иска. Ти ще кажеш като не ти се чете закона плати на някой компетентен да ти цитира закона. Но аз мисля че съм си платил данъците си и ще продължавам да ги плащам, за да могат \"КОМПЕТЕНТНИТЕ ОРГАНИ\" да работят, а не да са медиуми, и да СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ, не само да си търсят почерпката или рушвета. Оплаквания бол - но реакцията = 0. Но лошото, че и \"КОМПЕТЕНТНИТЕ ОРГАНИ\" не се следят и не им се правят коректни проверки от другите \"КОМПЕТЕНТНИ ОРГАНИ\".

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #5 -: Юли 30, 2007, 05:44:25 pm »
Да, не сте длъжен да четете законите, но е добре да ги знаете, за да отстоявате правата си. А колко закона трябва да прочетете за да стигнете до извода, че трябва да си взимате касовата бележка? Ако не сте доволен от доставчика - сменете го. Да, процедурите в Бг са тромави, но това, което ние се опитваме да направим за 20 години, другите държави са го постигнали за 200.  Няма кой друг, освен потърпевшите да подаде сигнал и да си потърси правата - ако не искате да го направите за себе си - направете го за бъдещите излъгани от фирмата - а това се нарича обществено самосъзнание - нещо, което не е много познато тук, но добре развите в страните, които ние е стремим да настигнем.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 03, 2007, 01:19:24 pm »
А дали като граждани не сме ДЛЪЖНИ да знаем законите под които сме подведени (със права и задължения)? Аз лично смятам, че когато държавата (респективно обществото в което си се родил) те кара да спазваш дадени закони е длъжно да те уведоми за тях! НО аз съм се опитвал по някакъв начин да разбера кой закон трябва да знам (като гражданин и работещ с доходи), а всъщност съм се обърквал още повече (винаги съм се въсхищавал на изида как успява да намери винаги точната информация?!?!). Отделно ако трябва да нашравя фирма ме водят и по търговския закон и какво ли не още! Моето предложение към вас БНАП е да съдействате за направата на информационни центрове във в общините специално за законите, където човек да каже аз съм гражданин, аз юридическо лице аз съм еди какво си по кои закони се водя!!! А основните неща, да се въспитават в училище (конституцията например, както в сащ) не мога и да мечтая!

petalejor

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 24, 2007, 11:56:12 pm »
az sam na pro-lan bez dogovor sam i sam mnogo dovolen ot dostavqniq mi internet i kato cena i kato skorost i kato nadejnost na vrazkata i sravnitelno barzo otstranqvat vazniknal problem

shamandura

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2007, 10:04:13 am »

electrified

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 08, 2011, 04:07:01 pm »
Друго интересно нещо за Интербилд е подвеждащата им реклама - на всички плакати пише че за 30mbit плащаш 30лв - добре ще кажете къде е уловката - уловката е че mbit е различно от MB и повечето хора не разбират и се подлъгват(както направих аз) Плащаш 30 лв и си мислиш че ползваш бърз интернет. Ако направиш една проста сметка и видиш че те го  смятат в мегабити и ти дават 30  - делиш го на 8 и получаваш реалните мегабайти 3,75MB. Демек НИЩО. За справка Виваком АДСЛ плащаш 10 лв и получаваш 10 МБ - Интербилд 30лв = 3,75 МБ(или 30Mbit).
друго интересно е че като ти изтече договора, той автоматично се подновява за една година и според тях не можеш да се откажеш от услугите им ако не си доволен. Или поне не до изтичането на новия договор. Нито подписваш нещо, нито те уведомяват за това че договора ти е подновен.С други думи можеш да разтрогнеш отношенията си с тях само веднъж в годината на точно определен ден (когато ти изтича договора). Нещо, което си е незаконно както и да го гледаш.

mipopov

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 56
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 08, 2011, 04:28:15 pm »
Баси, за 30 лв аз имам и интернет и телевизия и 10 лв телефон...