Автор Тема: КЗП забави обработката на жалбата ми  (Прочетена 540 пъти)

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
КЗП забави обработката на жалбата ми
« -: Август 13, 2007, 07:04:14 pm »
Здравейте!

На 04.07.2007 г. подадох жалба до КЗП-Варна по повод реклама на алкохолна напитка на автовлакче, което се ползва  в голяма степен от майки с деца. Пратих жалбата до тях, след като на горещия им телефон ме убедиха, че ще се опитат да се обработят жалбата като към непочтена реклама. А ако специалистите им решат, че това не е възможно - ще я препратят на РИОКОЗ, които отговарят за контрола над спазването на закона за здравето.

Според ЗЗП ако се установи, че жалбата е пратена до некомпетентен орган, трябва да бъде препратена до компетентния в срок от 7 дни. Ако е на място - КЗП са длъжни да я разгледат в 14 дневен срок, или ако има нужда от проверка - едномесечен срок. Миналия понеделник въведох втора жалба към тях за това, че още нямам отговор - явно са се занимали, щом не са ме информирали за прехвърляне към РИОКОЗ. Реших обаче, че още тече едноседмичния срок за уведомяване за решение. Днес, 13.08.2007 г, в последния възможен момент, ми се обади представител на КЗП-Варна. За да ми поискат повторно снимковия материал и да ме уведоми, че жалбата ми ще бъде препратена към РИОКОЗ!

Към кого да отнеса оплакването си за това непростимо забавяне от цял месец?? Трябвало е да прехвърлят жалбата ми още на 11.07.2007!
« Последна редакция: Август 13, 2007, 07:05:19 pm от Izida »

Bayb

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
КЗП забави обработката на жалбата ми
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2008, 12:40:10 pm »
Явно няма кой да каже!!!!!!!!!Хайде хора нека се обединим за да няма повече такива случай,за да може всеки да знае ,че ако не си свърши работата ,ще има кой да сигнализира и кой да го санкционира.Нека всвки ,който знае кои органи са компетентни да пише.