Автор Тема: бяла риба опакована от фирма\"Данел 97\"  (Прочетена 3293 пъти)

jonny33

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
бяла риба опакована от фирма\"Данел 97\"
« -: Август 26, 2007, 09:19:58 pm »
Купих си бяла риба опакована в херметични опаковка.Фирмата внесла и опаковала рибата е   фирма \"DANEL 97\".При разопаковането  и размразяването на рибата се оказа че освен риба съм си купил и 250-300г.вода.При опаковка от 600г. мисля че количеството вода е недопустимо.

emilios

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #1 -: Август 27, 2007, 10:56:44 am »
Този проблем стои и при замразените пилешки продукти. Съветвам да се купуват продукти от доказани производители (по правило по-висока цена – но поне е месо, а не вода), или охладени продукти, където го няма проблема с инжектирането на вода. Не мога обаче да кажа дали по закон това е наказуемо. Някои производители записват на етикетите си съдържанието на \"не типична\" вода.

иван адамов

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 23, 2012, 05:53:54 pm »
Аз купих скумрия от въпросната фирма. Като я приготвих се размириса ужасно. Част от рибата се кашна, около коста миришеше. Купих я от Метро.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 05:54:37 pm от atlant1 »

венцислав найденов

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2012, 05:58:26 pm »
и аз си купих тилапия от метро-1кг.и на нея съвсем точно си пишеше че 200гр са вода.е то бива ама това е нагло.да плащам водата като рибата.и то законно според мен.идиотщина пълна

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: бяла риба опакована от фирма\\
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2012, 10:08:44 am »
Аз също съм си купувала замразена рибе с прекалено много вода. Оттогава предпочитем незамразени продукти.