Автор Тема: Топла ли е топлата вода?  (Прочетена 896 пъти)

Vampestrella

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Топла ли е топлата вода?
« -: Август 30, 2007, 03:53:05 pm »
Живея в района на ТЕЦ Земляне. Много рядко имаме наистина топла вода. През по-голямата част на денонощието от крана тече вода, която е около 35 градуса, няма нужда от  разреждане със студена. Понякога се налага да източвам по 10-ина минути, докато от крана потече малко по-топла вода. Днес, започнах да се къпя само с вода от червения кран, след няколко минути водата стана неприятно студена и аз спрях да се къпя, изчаках и след 5 минути пак стана топличка, но не гореща. Няма ли някакъв стандарт, с каква температура трябва да е топлата вода. Защо плащаме еднакво вода, с различна темепратура. Това променя и потреблението. Излиза, че плащаме повече, за сниженото качество. А те печелят двойно и тройно. ... Имам спомени от преди година, когато от крана течеше нетърпимо вряла вода, защо се получава сега така не зная.Явно имат нужда от повече приходи и по този начин си ги осигуряват.  Имам бебе на 4 месеца и ми се налага понякога да топля вода на котлона, за да стопля топлата вода на Топлофикация. Хич не ми се вижда нормално. А на вас? КЪм кой да се обърна? Искам топломер за водата!!! :(

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Топла ли е топлата вода?
« Отговор #1 -: Декември 06, 2007, 08:12:48 pm »
И на мен ми е много интересно това мнение,защото макар и при мен да няма чак такива големи аномалий рядко пускам студената вода да разхлаждам.Много често топлата вода е под 30-40 градуса и дори след продължително ползване не се повишава,а  цената и от ден на ден става все по-солена.Преди години имаше немски водомери за  топла вода,който започваха да отчитат при температура 60 градуса,но от топлофикация не ги приемаха,защото не отговарят на БДС.Интересно сега когато сме в  ЕС дали могат да се използват.