Автор Тема: EPAY са измамници  (Прочетена 1011 пъти)

bloucester

• Гост
EPAY са измамници
« -: Юли 22, 2010, 05:33:01 pm »
Мой познат ми преведе сума чрез системата на Epay към банковата ми сметка в Първа Инвестиционна банка на 19-ти юли тази година към края на работния ден. Нормалният срок за извършване на транзакцията е 24 часа. Днес, 22-ри юли, в банковата ми сметка все още няма постъпила сума. Могат да държат сумата и цяла година явно. Не се доверявайте за нищо на Ипей, защото ще останете излъгани!

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
EPAY са измамници
« Отговор #1 -: Юли 23, 2010, 09:12:40 am »
Това, че си имал/ш затруднение с Epay не значи, че са мушеници. Ползвам услугите им от както са създадени и нямам нито едно оплакване. Звънни и попитаи приятеля ти, дали въобще ти е изпратил парите. Поинтересуваи се малко какъв е проблема, преди да пишеш в интернет. Изказвания като: \"Пратиха ми ги, но не ги получих\" са инфалтилни и напълно лишени от каквато и да е дори маловажна информация.

П.П. Когато провериш какво е станало и от Epay ти кажат, че няма да ти дадът парите и да пиеш една студена вода. ТОГАВА ела и започни да се оплакваш.

DANZEL

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
EPAY са измамници
« Отговор #2 -: Август 03, 2010, 03:24:11 pm »
В твоят случай най вероятно е допусната техническа грешка при попълване на данни. Възможно е твоят познат да те лъже и нареждане за превод да не е било пускано никога! той изпрати ли ти в PDF вносната блележка? Обикновено нареждане за превод по сметка от системата на EPAY се обработва до 48 часа (ако е наредено след 11:00) чрез банка оператор на превода.
EPAY има опцията да отпечатва всички плащания. Поискай от твоя познат да ти изпрати нареждането по електронна поща. Провери добре въведените данни и ако има грешка се обади на телефоните в сайта на epay.
в прикачения файл се вижда как изглежда една вносна бележка от Райфайзен Банк към Банка ДСК, оператор на превода е Първа Инвестиционна Банка, нареждането може да бъде отпечатано по всяко време след това.
« Последна редакция: Август 03, 2010, 03:27:19 pm от DANZEL »

bloucester

• Гост
EPAY са измамници
« Отговор #3 -: Август 03, 2010, 05:54:11 pm »
DANZEL, благодаря много за информацията. Всъщност парите дойдоха при мен след забавяне от 5 РАБОТНИ дни. Имам пълно доверие на моя познат, дори наистина ми показа вносната бележка. Явно самата система на epay се е развалила някак си. Не съм запознат напълно с нея, но 48-те часа станаха 48+48+24.

red_gendo

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
EPAY са измамници
« Отговор #4 -: Август 16, 2010, 08:23:04 pm »
аз също съм във финансовия сектор и мога да кажа, че написаното тук е простотия. за да се забавят толкова нещата, имадопусната грешка или лъже изпращача. в края на деня, симите се равяват, ако г е вкарал и не а изпратени, ще висят, няа как да не се видят. таа, че аз не бих имал такова оверие натози твой познат ако съм на твое място.

bloucester

• Гост
EPAY са измамници
« Отговор #5 -: Август 16, 2010, 09:14:56 pm »
Благодаря за мнението, red_gendo.

Явно аз съм най-големият карък на света, защото пак имах проблем и то със сериозна сума. Само че този път в банка, чието име се римува с ТИП. Та, нареждам банков превод и спокоен си тръгвам. На другия ден ми се обажда човекът, в банката е (КЛОН НА СЪЩАТА БАНКА - преводът трябва да отнеме 1 час), няма грам пари в сметката и е станал за смях пред служителите. Моли ме да му пратя вносната бележка. Не само че му я пратих, ами и отидох с нея в банката. Попитах ги какво са оплекскали и знаете ли какво ми отговориха - амииии, не знаем. След малко все пак установиха, че съм имал изтеглена сума от 20 долара от сметката и разбира се, 33 цента такса. Та заради тези 33 цента такса останалата наличност в сметката е била с 12 цента по-ниска от сумата, която нареждам да се изпрати и системата не я е изпратила. И тъй като първо ти издават бележката и чак после започват да обработват заявката, въпросната бележка не означава, че е извършена транзакцията. Чиста работа.

Вече две седмици чакам да ми обяснят какви са тия 20 долара такса. В подробностите за сметката пише само дебит 20 долара... Имам овърдрафт и излишно упоменах на няколко места сметката с овърдрафта ДА НЕ БЪДЕ свързана по никакъв начин с тази сметка, от която са изтеглени 20 долара. Показа ми подробностите за сметката, както вече казах, но не пожелаха да ми ги разпечатат. Явно са валидно доказателство, ако тръгна да ги съдя за кражба.

Та може да се е получило нещо подобно при ипей, но все още не ми е съвсем ясно.
« Последна редакция: Август 16, 2010, 09:17:06 pm от bloucester »

red_gendo

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
EPAY са измамници
« Отговор #6 -: Август 18, 2010, 09:26:28 pm »
поискай тарифата и ще разбереш

kozarnik_s_klimatik

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
EPAY са измамници
« Отговор #7 -: Август 18, 2010, 09:55:17 pm »
Навсякъде са плъзнали тези измамници. Просто вече е някакъв неописуем ужас! В Кауфланд пък например продават кебапчета и кюфтета от улични кучета, които колят в самия супермаркет. Така е! Какво да прави човек!?

bloucester

• Гост
EPAY са измамници
« Отговор #8 -: Август 19, 2010, 03:29:50 am »
До red_gendo.

Поисках я. Отново същият отговор - в срок от една седмица ще ви обясним подробно защо и къде са преведени тези 20 долара. Тарифата за всякакви банкови операции е 50 ст или равностойността им принципно.