Автор Тема: Каде трябва да се оплача от некачествено гориво!!!  (Прочетена 2897 пъти)

mladej_it

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Интересува ме каде точно трябва да се оплача от некачествено гориво !? Съответно какъв е редът на действия и към коя правителствена организация трябва да се обърна? Разполагам и със снимков матерял! Автомобилът ми не е/ и неможе да бъде запален след зареждане с некачествено гориво от известна верига бензиностанции! Интересувам се кой трябва да поеме вината и съптветно отстраняването на проблема!!!
Не ми се случва за първи път ,но този път ще си търся правата било то и в съда!!! Не съм длъжен да търпя нахалството на всички бензинджии и отговарящите за тях институции !

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Каде трябва да се оплача от некачествено гориво!!!
« Отговор #1 -: Септември 01, 2007, 04:43:37 pm »
Държавна агенция по метрологичен и технически надзор
Главна дирекция “Контрол на качеството на течните горива”
София 1784,
ул. “Проф. Петър Мутафчиев” №2
Тел.: (+359 2) 975 38 12, тел./факс: (+359 2) 762 490
e-mail: fuelinsp@mail.orbitel.bg
« Последна редакция: Септември 01, 2007, 04:43:59 pm от Boogy »

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 02, 2007, 01:06:01 am »
след зареждане с некачествено гориво от известна верига бензиностанции!

Много журналистически речник. Моля, споменете името и адреса на бензиностанцията. Целта на форума е всички, които го четат да имат тази информация.
« Последна редакция: Септември 02, 2007, 01:06:08 am от senski »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 02, 2007, 06:45:53 pm »
Аз съм зареждала с некачествено гориво от Шел - бензин 95. Единият път - шел - Ямбол, вторият - шел Приселци (до Варна, по пътя за Бургас). И в двата случая колата не вървеше добре и трябваше да се чисти филтъра.

marin

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 03, 2007, 10:58:47 am »
А на мен за втори път ми се случва да ми заредят авто-газ на 100% от обема на бутилката а не на 80% - просто не се задейства спирачния клапан - и това в  2 различни бензиностанции. Нормално ли е, на мен ми се струва доста опасно и би трябвало да има някой да проверява дали са изправни газо-колонките. Едната бензиностанция е Opet на колелото на 4ти километър, а предишната беше Петрол на Данаил Николаев в посока Сточна-гара -> Подуене

mladej_it

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 03, 2007, 01:00:19 pm »
Boogy благодаря за изчерпателната информация!
Бензиностанцията е повече от част от известна верига бензиностанции тя е един вид маниполист в България !Освен това вапросната бензиностанция е на главна пътна артерия за влизане и излизане във град София. Заради това ако не е в абсолютен разрез с правилата на форума искам да запазя името и в тайна докато ми вземат проба от резервоара!!!
И преди всичко искам да знам задължително ли е да имам касова бележка за да внеса жалба!!!
По моя преценка да ,но в случая горивото е заредил мой родител като при зареждането му е връчен промоционален продукт под формата на напитка но касова бележка не му е издадена! Та второто ми питане е : аз съм собственика на автомобила 30 минути след като е било сипано горивото родителът ми се обади и аз останових проблема в автомобила на 40-50 минута отидохме 2-амата да търсиме оправитела на бензиностанцията за да отправим жалба,но оправитела не беше на работа и ми беше обяснено да дойда на другия ден сутринта ,направих обстоен снимков матерял с личният си телефон на този обект с дата и час !Та мисалта ми е имам ли право да се жалвам без касова бележка като от снимките е видно че бензиностанцията разполага с поне 2-е камери и има постоянен видеоконтрол и се предполага че е заснето кога е сипано горивото в автомобила!?!
Автомобила от тогава не е в движение и не съм правил никакви стъпки за отстраняването на проблема!
И съответно не съм доливал или отсипвал гориво от него, както държа да отбележа и ,че в стремежът си да запали колата родителът ми е изтощил и акомулатора!
И още едно отучнение колата беше в пълна изправност без никакви механични повреди по двигателния и горивните възли ,преминала кат софия преди 2-а 3-и месеца! притежавам автомобила от 2-е години и такъв проблем никога не се е появявал или по-точно никога не се е появявал в такава голяма степен ,като във всички случаи действията ми са се свеждали най-много до оплакване в някой форум или сигнал в някоя медия! Като след това съм поемал ремонтите за лична сметка !!!

ani_ivan4

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2007, 11:12:09 am »
Къде се взимат проби на гориво от резервоара. Някой правил ли го е това нещо, каде се правят изследвания.

lolo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2009, 02:45:42 pm »
искам да похваля момичетата от касата на шел на  кръговото за пазаржик,страхотни са