Автор Тема: преносим компютър вгаранция- не я признават  (Прочетена 1008 пъти)

vandeto

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте, имам въпрос тъй като днес ми върнаха стока в гаранция, която не беше призната. Проблема е следния, стоката е преносим компютър(още в гаранция) а проблема е с батерията, която издържа по 3 мин. без да го натоварвам с никаква работа. В гаранционната карта и навсякъде по компютъра не пише за по-кратка гаранция на батерията, занесох го в voodoocomputers а те го препратиха към вносителя мост компютърс където са им казали, че гаранцията на батерията е 6 месеца и ако искам ремонт трябва да си платя. Някой да ме посъветва какво да ги правя тези тъй като според имам пълното право да си искам безплатния ремонт.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
преносим компютър вгаранция- не я признават
« Отговор #1 -: Септември 21, 2007, 10:42:06 pm »
Не се оповавайте на гаранцията, а на закона. Имате право в 2-годишен срок да поискате да ви върнат парите, да ви заменят стоката или да ви я поправят безплатно ако в тези 2 години стоката покаже дефект.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 24, 2007, 10:37:49 am »
Звънни на цената на едни разговор от цялата страна на Комисията по защита на потребителите - 0700 111 22. Там ще ти дадат компетентен съвет.

Николай Тодоров

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 20, 2012, 03:54:54 pm »
Батериите са консуматив, а не част от лаптопа. Като акумулатори те имат определен брой цикли и гаранция от 2 години би била немислима, а състоянието им зависи главно от начина на експлатация.