Автор Тема: Рекет за шофьорите, живеещи в центъра на София  (Прочетена 937 пъти)

Drevnata

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Преди малко прочетох следното инфо в Интернет: \"Документът (проекто-наредба на главния архитект на София Петър Диков) предвижда паркирането в Синя зона да бъде разрешено само ако автомобилът е снабден със специален холограмен стикер, а отделно ще се плаща и за престой. Годишният холограмен стикер ще струва 350 лева, месечният – 35 лева, а този за седмица – 10 лева. За превозните средства на живущите в централната градска част ще се изисква само холограмен стикер. “Хората трябва да осъзнаят, че да живееш в центъра е привилегия, но е и сериозен финансов ангажимент”, обясни главният архитект.\"

Защо като живея в центъра трябва да плащам повече? Нима живеещите в Обеля примерно, ще си плащат, за да паркират пред блока си? Нали и те и аз плащаме данъци, защо едните да са по-задължени от другите? И как ги изчислиха тия 350 лева? По-рано бях чула за 5 лева на месец и си викам: \"Разгеле! Ще мога най-после на съвсем нормална цена да паркирам някъде около нас\". Не казвам \"пред нас\", защото в малките тесни улички в центъра е постижение да намериш каквото и да е място. Сега ми искат 350 лева за ПРАВОТО да си ползвам автомобила! Ами дайте тогава да си мерим колите - за къса кола по-евтинко, за дълга лимузина - пачка. Аман от общински мутри!
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 05:28:27 pm от Drevnata »

hary

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Рекет за шофьорите, живеещи в центъра на София
« Отговор #1 -: Януари 29, 2009, 11:33:50 pm »
здравейте.искам да ви споделя само че в мадрид е същото.има сини зони които са общите места за паркиране с струва 2,10 евро за 2часа а зелените които са пред блоковете по центъра са 2,10 евро за 1 час.живеещите в центара също плащат годишен абонамент за едно зелено картонче с номера на колата и номера на зоната около блока където живеят но в момента не знам цената.познавам хора които ги имат и ще ги попитам след което ще пиша пак.знам само че бившия ми шеф за да може да спира по зоните за товаро разтоварна деиност плащаше по 300 евро/год за един микробус фиат дупло.

Stefan Caromov

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Рекет за шофьорите, живеещи в центъра на София
« Отговор #2 -: Юни 06, 2010, 06:12:40 pm »
пълна простотия е наистина това. И аз живея в топ център ,обаче точно моя участък от улицата НЕ Е синя зона ,защото в съседство на мен е районното. пълен ад е с паркирането