Автор Тема: Проблеми с МЕТРО  (Прочетена 22492 пъти)

piratko

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Гаранция за стоките,закупени в МЕТРО.
« Отговор #45 -: Декември 26, 2007, 07:22:16 pm »
купих денс машина от метро за 60 лева за коледа е работи 15 минути и развалих кефа на детето
мой приятел взе компютър три пъти му горя видео карта..... какво да ви кажа   купете си нещо и вие

steppenwolf

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Клиентска карта за Метро
« Отговор #46 -: Юли 11, 2008, 10:41:30 pm »
Искам да попитам, нормално ли е да бъда сниман за новите карти на Метро. Това за мен е посегателство срещу личността. Не е нормално в някякъв си супер-маркет, да изискват всичките ти данни на фирмата, та даже и  снимка, за да те допуснат да им направиш оборот. Законно ли е това?

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Клиентска карта за Метро
« Отговор #47 -: Юли 20, 2008, 10:08:49 pm »
В цяла Европа е така и никой не се оплаква, само тия дето искат да крадат.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Клиентска карта за Метро
« Отговор #48 -: Юли 21, 2008, 01:58:13 pm »
steppenwolf,
никой не те задължава да им бъдеш клиент. Тези карти са и една от причините да не пазарувам там!

niki.b

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Измама в МЕТРО - 50% над обявената цена.
« Отговор #49 -: Септември 12, 2009, 10:58:02 pm »
Редовен клиент съм им и винаги са били точни, но очевидно в България всичко е възможно и всеки си позволява каквото му хрумне.
Една от покупките ми бе луканка \"селска трапеза\" вакуум на фирма лотос от щанда с месните продукти. На цената на щанда пишеше 9.95лв/кг с ддс, абсолютно същото пише и в каталога им с текущите промоции (10септември-23септември -> www.metro.bg). Цената на касовата бележка е 13.09лв/кг без ддс или 15.7лв/кг с ддс, което е над 57% над обявената цена.

Въобще не ме влияе левът, който съм изгубил, а факта че има неточност, а в Метро пазаруват хиляди хиляди хора на ден и като мен не гледат дългата касова бележка преди да излезат от магазина (след излизането рекламацията не е възможна до колкото знам..)

Има ли регулатор към когото да се обърна? Не ме интересува, че е малко нещо и до ден-два може би ще го оправят. И хората рядко и малко пият и шофират след това, но когато го направят фаталния изход не пита колко рядко и малко пият преди да шофират.

Човекът, който е объркал вкарването на цената в системата да бъде предупреден за изгонване или подобно действие, но да има такова. Или си вършиш работата, или отнасяш нещо. Чувството за бездействие в държавата ни кара да заобикаляме някои неща.
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 11:12:13 pm от niki.b »

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
« Отговор #50 -: Септември 13, 2009, 07:47:56 am »
Да, има регулатор към който да се обърнете - завеждане на дело, жалба при Гиньо Ганев или евент. при арм. поп. Във вашият случай не се прилага зашита на потребител, тъй като Вие се явявате фирма. Междуфирмените отношения са по търговския закон - който има пари, свободно време и е в голяма степен наивник, може да си опита късмета в съда.

Човекът, който е направил грешката с цените (без да иска - нарочно) сигурно няма да го \"отнесе\". В Метро заплатите не са високи и текучеството и без отправяне на заплахи е голямо. Когато у нас заплатите станат както в Германия (по 2-3 000 Е) всеки ще трепери за мястото си.

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #51 -: Септември 13, 2009, 09:01:59 pm »
Направете рекламация. С фактурата и стоката ще ви върнат надвзетата сума. Знам го от опит.

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #52 -: Октомври 19, 2009, 01:32:01 pm »
В Метро продават едно устройство за пестене на енергия. Наистина ли работи?
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 01:36:59 pm от Mitko »

Aleks

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #53 -: Октомври 29, 2009, 08:59:20 pm »
Устройството работи перфектно при всички уреди с ел. мотор- перални, хладилници, микр. фурни, климатици и др. Стават клас А. Изплаща се за няколко месеца.

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #54 -: Ноември 01, 2009, 06:36:07 pm »
Изложеното в статията от гледна точка на Теория на Електротехниката е вярно. Действително индуктивните консуматори (т.е. всички уреди с електродвигатели и трансформатори) намалят фактор мощност или т.нар. косинус Фи. За компенсация е необходимо в същата мрежа да се включи капацитивен товар (т.е. кондензатори), който да премести обратно косинус Фи. Това се прави в промишлените предприятия, които работят с големи ел. задвижвания, напр. метало- и дървообработващи машини, заваръчни апарати и др.

Съмнявам се обаче, че в показаното на снимката устройство има някакъв кондензатор. За да се получи достатъчно изместване той би трябвало да тежи поне 0.5 кг. Подозирам, че в кутийката има само един слаботоков изправителен мост Грец, който да захранва индикаторния светодиод. Освен това диаграмата от файла ток.doc показва не преместване на косинус Фи, а просто изглаждане на неравностите на напрежението - това е друго, за това също е необходим сравнително голям кондензатор и не е сигурно, че намаля сметката.

Предлагам Ви да си купите едно такова устройство и след като го ползвате 2 - 3 месеца да споделите впечатления. Освен това би било МНОГО ИНТЕРЕСНО, ако отворите капачката и го снимате, след това да пуснете снимките тук.

редактирано: Забравих да допълня, че ако забравите включен изравнител на косинус Фи след като сте изключили индуктивните товари, то този изравнител ще измести косинус Фи в обратната посока и ще се получи точно толкова нежелан ефект, както и при индуктивните товари, но с обратен знак.

И още малко теория: реактивната енергия, която се генерира от индуктивни и капацитивни товари не се отчита от електромера, но тя натоварва проводите и носи топлинни загуби. Т.е. през зимата тази топлина (загубата) така или иначе се оползотворява, но през лятото това си е чиста загуба.
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 07:06:38 pm от B.Trueger »

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2009, 12:41:23 am »
Успях да намеря схема на устройството. Кондензатора е с доста голяма стойност, но едва ли на него се дължи икономията на ток. Ако беше така не виждам защо не препоръчват включване на няколко такива устройства с цел по-голям ефект. Възможно е схемата да трансформира част от реактивната съставка в активна такава, консумирана директно от електроуредите без електромера да я отчита. Това е само мое предположение, силните токове и електромерите не ми бяха любим предмет :) Успях да си купя Енергоспестител, така че след няколко месеца ще кажа дали работи.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 12:45:23 am от Mitko »

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #56 -: Ноември 04, 2009, 10:21:18 pm »
Супер дискусия се завърза ! Разгледах схемата - и аз не съм голям специалист, но ми се струва, че именно кондензаторът 6.2 F прави преместването на косинус Фи. Всичко друго в показаната схема изглежда да обслужва светенето на индикаторните светодиоди.

Веднага ще Ви отговоря, защо не препоръчват включването на няколко устройства, за по-голям ефект.  Във всеки момент е необходим точно толкова капацитивен товар, колкото индуктивен товар е включен в мрежата. Претоварването в едната или в другата посока създава реактивен товар.

Друг е въпросът, дали въобще в тези устройства има кондензатор със стойност няколко фарада -  то е все едно в да твърдите, че в цигарена кутия има торбичка с 1 кг домати. (Не знам - може и да става - техниката се развива със всеки изминат ден, но повече ми изглежда на поредната ШАШМА !!! )

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2009, 01:24:31 am »
Преди десетина години държах в ръцете си миниатюрен японски кондензатор със стойност 1F. Учил съм, че това е капацитета на Земята. Също се учеше, че син светодиод неможе да има. Така и не разбрах дали това на кондензатора не е печатна грешка. Замина в един изправител. Когато включвам в мрежата Енергоспестителя има доста силен пукот - гаранция за кондензатор с голяма стойност. Нежелая да го отварям за момента, защото има гаранционна лепенка на единия винт на капака. Просто, ако няма ефект ще го върна в магазина. Сега го засичам дали има ефект, но заради тримесечното отчитане от ЧЕЗ, ще ми отнеме и на мен толкова време...минимум.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #58 -: Декември 14, 2009, 01:31:42 am »
Засечи на самия електромер дали намаляват киловатите на месец или ден или седмица :)

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Енергоспестител
« Отговор #59 -: Декември 17, 2009, 12:38:44 am »
При най-ниска тримесечна сметка за ток от 721Kw, излиза че с енергоспестителя следващата тримесечна сметка ще е 660Kw. Това са 20Kw икономия на месец- гарантирано (засякох електромера за месец и половина). Ще изчакам окончателно да мине тримесечието и да получа сметката за тока. Предварителните сметки показват, че това устройство има ефект.