Автор Тема: \"КИА МОТОРС България\" АД / \"Вендор\" ООД  (Прочетена 742 пъти)

pararararam

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
\"КИА МОТОРС България\" АД / \"Вендор\" ООД
« -: Октомври 02, 2007, 01:38:47 pm »
С долното искам да изкажа възмущението си от непрофесионализма и посткомунистически стил на работа на официалния представител на КИА МОТОРС - \"КИА МОТОРС България\" АД, както и оторизирания дилър на КИА МОТОРС във Варна - \"Вендор\" ООД.

Ето и кратко описание на случая:

На 19.06.2007 г. сключихме договор за доставка на нова автомобил KIA Cee\'d с оторизирания дилър във Варна - \"Вендор\" ООД. Срокът за доставка на автомобила е от 30 до 90 дни от датата на сключване на договора. Днес вече е 105-ти ден, колата ни я няма, а най-лошото е че никой не може да ни обяви точна дата на доставка - нито \"Вендор\" ООД, нито официалният вносител на КИА - \"КИА МОТОРС България\" АД. На 26.09.2007 г. изпратихме официално запитване до \"КИА МОТОРС България\" АД / \"Вендор\" ООД за точна дата за доставка, както и за предложение за обезщетение за закъснението на автомобила като изрично посочихме най-късен срок за отговор 27.09.2007 г. Днес е вече 02.10.2007 г. и все още нямаме официално становище.

На никой не му пука... Все едно си в кварталната бакалия и си поръчваш 200 гр. сирене за 1 лв., а не автомобил за 34000 лв. и съм сигурен, че ще получа много по-добро обслужване в бакалията, отколкото при лаици акот гореспоменатите фирмички.

Ако им погледнете сайта може да се посмеете малко...
Цитирам:
\"Основната цел на екипа от професионалисти в компанията е грижата за клиента. Ние се стремим да отговорим по адекватен начин на потребностите и изискванията на нашите клиенти\"

Смях, смях, смях.... а на мен ми се реве....

НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА ОТ ТЕЗИ АМАТЬОРИ!!!

Аз сгреших, дано вие не бъдете подведени!

А пък ако някой може и да ми помогне в защитата на моите интереси като потребител ще бъда много благодарен и ще почерпя :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 07:41:53 pm от pararararam »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2007, 03:23:33 pm »
Изпратете писмо/е-маил до KIA като обясните проблема. Освен това сте в правото си да поискате парите обратно или отбив от цената. Каква е неустойката по договора, който сте подписали? Изобщо има ли такава? Обикновенно на тази клауза не се обръща внимание, но е изключително важна. Поради личния ми опит точно с нея, вече не сключвам договор с неустойка, по-малка от 1% дневно, бил той и \'стандартен\', както обичат да се изразяват служителите.

pararararam

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2007, 07:41:32 pm »
Няма неустойки по договора - ОБЕЦА НА УХОТО оттук нататък. И аз вече не сключвам фалшиви договори...

Между другото днес вече е 1 Ноември, а автомобил - НЯМААААААААА.

Изводите всеки да ги прави за себе си какъв бизнес въртят КИА МОТОРС и как си уважават клиентите...

pararararam

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2007, 09:47:49 am »
В крайна сметка колата пристигна на 03.11 във Варна и на 05.11 беше успешно регистрирана.
Бяхме обезщетени ПОДОБАВАЩО и в крайна сметка сме доволни от сделката въпреки ГОЛЯМОТО ЧАКАНЕ.