Автор Тема: ВиК - 100 куб. вода  (Прочетена 1345 пъти)

naddja

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ВиК - 100 куб. вода
« -: Октомври 31, 2007, 05:20:08 pm »
Здравейте, искам съвет от Вас - ако можете да ми помогнете. Ситуацията е следната: За месец септември в къщата на майка ми е отчетена 104 куб. м изразходвана вода. Тя е живяла там само 6 дни през този месец, а през другото време я гледам аз, защото не е добре със здравето. Когато вижда инкасаторката за водата кубиците - знаейки, че в тази къща почти през цялото време няма човек - и се струва напълно нормално да се изразходва такова количество вода и пуска сметката. Ние разбираме за това едва след 10 дни /защото при отчитането не е присъствал никой/ и тогава аз подох молба за проверка на водомера. Според ВиК водомера е наред  и всичко е нормално да има вода колкото за производствено предприятие. Забраних им да слагат стария водомер-който се разваля всяка година и те все го правят, вместо да го сменят - купихме си нов / което според мен е тяхно задължение/. Идваха проверки, съвещания и най накрая обещаха, че ще компенсират сумата от изразходваната вода със сумата на водомера. Но след една седмица дойде писмо, че водата трябва да си я платим. Аз искам да направя независима проверка на водомера, но не само да пуснат 100 л вода и готово, а да го отворят и да проверят дали всичко е наред. Но не знам какъв тип организация да търся. И имам още един въпрос: При отчитането на водомерите не трябва ли да присъстват собствениците и да се разпишат? Не е ли длъжна инкасаторката да алармира, че има проблем с толкова много вода, както например миналата година и се видяха 2-3 кубика вода малко да са изразходвани  - като пак никой нямаше почти през целия месец в къщата - и свали водомера за проверка и го ремонтираха така, че има-няма човек в къщата ние плащаме 15 кубика вода?
 Предварително Ви благодаря ако можете да ми посочите към кого трябва да се обърна за съдействие.

tafi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ВиК - 100 куб. вода
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2007, 02:10:40 pm »
В наз проблема е следния имаше инкасаторка и когато отчиташе водата си закръгляваше сумата на кубиците по малко повече незнам.И ето сменят я идва някаква друга и отчота 100 кубика стуена вода за 1 месец.Къде да се оплаквам и какво да правя, защото аз няма ги платя след като не си изразходвал толкова.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
ВиК - 100 куб. вода
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2007, 03:52:25 pm »
Здравей Надя,
Всеки казус е различен,не споменаваш къде се намира къщата на майка ти,външни хора имат ли достъп, имате ли външна чешма и т.н.
Имота  индивидуална собственост ли е.
 Видове водомери и изискванията към тях http://www.sofiyskavoda.bg/services/wm-types.html
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 03:52:58 pm от kaufer »