Автор Тема: Проблеми с Топлофикация  (Прочетена 22441 пъти)

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Топлофикация
« Отговор #15 -: Март 07, 2007, 05:46:33 pm »
Такса мощност вече няма. В момента в който я премахнаха благодарение намесата на Омбудсмана, МЕ иДКВР вдигнаха цената на енергията и фактически така изравниха резултата. Такса няма, но плащаме пак толкова.В България е прието , когато трябва да се открадне нещо от някой законно да се сътворяват \"Наредби\" Тези наредби винаги нарушават основните закони. Съответно винаги трябва да сравняваме, какво пише в даден Закон и в съответната Наредба. Закона е над всичко!!!

cecobo

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #16 -: Март 09, 2007, 05:52:38 pm »
краси влез в гугъл и набери - панелни стоманени радиатори. После набери и панелни радиатори КОРАДО за да се ориентираш, какъв вид са твоите радиатори. Виж мощността дадена от производителя и после изискай зададената мощност от Техем.

cecobo

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: Април 01, 2007, 02:55:31 pm »
ЕДИН ОТ ТЕЗИ, КОИТО ГИ ЗНАЕ Е ВСЕ ОЩЕ В ЗАТВОРА, А ОСТАНАЛИТЕ КОИТО ЗНАЯТ, СА В ПАРЛАМЕНТА.
А тия дето, ни са чули, ни видяли, ни разбрали са в ДКЕВР на котлова храна.

olga

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: Април 02, 2007, 01:38:11 pm »
Все пак, аз не мога да разбера, защо да няма в абонатната станция 2 топломера - за парното и за топлата вода? След като ни сложиха в абонатната водомер - сигурно за да ни хванат, че водомерите ни не са точни - какво пре да сложат и топломер за същата тази топла вода? Така, имайки водомер и топломер в абонатната станция, поне бихме могли да хванеме цаката на ценообразуване.

cecobo

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: Април 10, 2007, 06:20:29 pm »
Там е работата! Никой не иска да им хванем цаката. Номера е да ни източват максимално - докато дишаме.

puxli

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #20 -: Април 11, 2007, 03:37:31 pm »
az iskam da nau4a ot vas tezi koito se opitvat da za6titqt potrebitelq dokoga 6te bude vuzmojno NEVUZMOJNOSTTA ot OTKAZ ot uslugite na toplofikaciq.ima li druga takava firma?vqrno li e 4e po targovskiq zakon e kazano\"4e e ne e zakonno targovec  da prodava stoka ili usluga na potrebitelq bez toi da jelae tova izri4no?
i ako e taka ne e li zakona za toplosnabdqvaneto ot 2002 godina.v protivore4ie s targovskiq zakon?  az konkretno sum se otkazal ot toplosnabdqvane i topla voda  v moeto jili6te ot 1996 god. i ottogava toplofikaciq mi na4islqva sumi za pla6tane po svoq precenka vupreki 4e togava do 2002 god.stariq zakon kazva6e 4e\"pri izklu4eno toplosnabdqvane i topla voda abonata ne dalji ni6to na toplofikaciq\'.moga li da polu4a pravna pomo6t v rlovdiv ot vas za delo sre6tu toplofikaciq plovdiv ead?i o6te ne6to kakvi uredi pozvolqva zakona  da otnemat v svoq polza sadia izpalnitelite?a v drug sait toplofikaciq zapla6va s otnemane i na dvijimo imu6testvo ne samo s elektrouredi.su6to taka i mogat li da ti otnemat i kola?------puxli@abv.bg

petya_mari

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 13, 2007, 12:21:51 pm »
Здравейте, имам много неприятен проблем и ще се радвам, ако някой ме насочи какво да правя. От скоро живея на квартира. Оказа се, че има проблем с топлата вода, т.е. нея постоянно я няма. Трябва да чакам по 10 - 15 мин. да се изтича, а в повечето случаи дори и тогава не идва. Вчера в пристъп на отчаяние затоплих с бързовар, за да се изкъпя. Това е абсурд. Имам по 4 кубика т.в. на месец, защото постоянно съм принудена да я изчаквам, а накрая мия чинии със студена и загрявам като в началото на миналия век, за да взема душ. Не искам да плащам и то двойно за услуга, която не мога да ползвам. Да не говорим за разхищението, което се получава така. Моля, посъветвайте ме какво мога да предприема и къде да се оплача? Предварително благодаря!

zorri

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #22 -: Юни 26, 2007, 03:45:39 pm »
Скоро във входа на блока видях оставена бележка с датата, на която от \"Бруната\" ще благоволят да дойдат да отчетат топломерите в блока. Разбира се датата е работен ден, а часа е по обяд... Следващата обявена дата също е работен ден... Обадих се в \"Бруната\", за да попитам как може да се разреши този проблем и от там ми казаха, че едва ли не - тях не ги интересува как аз ще осигуря достъп до апартамента, ако трябва и отпуска да си взема, защото ще ми се спретне служебна сметка... Имало и вариант за индивидуално посещение, но и то с фиксирана дата и струващо 10 лева... Освен това съм била закъсняла с годишния абонамент от 12 лв и можело и изобщо да не дойдат да ми отчетат топломера!? А аз не съм получавала бележка за тези 12 лева, нито съм виждала такава във входа (плащам сметките си през e-pay)... Уморих се да се боря с институции, които ме разиграват по този начин... Те ли предлагат услуги на мен, или аз съм длъжна да се съобразявам с всяка една тяхна прищявка... Просто някак не ми се вижда честно...

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #23 -: Юни 27, 2007, 01:12:35 pm »
Не се притеснявайте, законово са задължени при обявяването на датите за отчет едната да е в работен ден, а другата в неработен, за да имат възможност потребителите да осигурят достъп . Така,че на  \"Бруната\" ще се наложи да коригира и смени втората дата. Доколкото до годишният абонамент от 12 лв. Ще го заплатите  на ръка на техен служител в деня на отчета. За заплатената сума, ще Ви бъде издаден документ

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #24 -: Юли 20, 2007, 02:37:10 am »
Аз би искал да попитам друго! Когато наистина тези дати не са разчетени правилно (почивен-непочивен ден), и когато работното ти време е нестандартно, когато почивните ти дни също са по нестандартна схема? Когато не си видял бележката на входа със датите (едната е скъсана, втория вариант е сложен на недобро място за предотвратяване на повторно скъсване)? Когато те заплашат с максимални стойности (500 лв.) на топломерите и ти кажат хем ще платиш 12.6 за проверка на 3 радиатора, хем и 20 лв. (някъде е 5 лв., някъде 10 никаква регламентираност в този вид \"глоби\") за индивидуално идване? Какво правим тогава законово? Имат ли право законово да те задължават та плащаш глоба за неизпълнение на нещо за което не са те уведомили че трябва - подобаващо? Аз длъжен ли съм да се оглеждам за бележки на севъзможни места? После те ли ще ми плащат за психотерапефт за стераса навсякъде да бдя за бележки??? Ами ако съм разсеян и ги пропусна? Длъжен ли съм да си взема отпуска когато ТЕ ми наредят? Длъжен ли съм да плащам за това САМО да ми кажат колко всъщност трябва да платя??? А не мога да се откажа от тази услуга... ако не съм доволен от нея... КАКВО ПРАВЯ??? Аз, лично, незнам и за да нямам 500 лв. парно (което не съм ползвал) си платих 32,60 лв.

kapi19

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #25 -: Август 27, 2007, 10:52:24 am »
Не желая да съм абонат на Топлофикация и това е, не желая да плащам за топлина, която идва до мен през стената! Как да се отърва от тези навлеци?

Например сега, както е навън 20 градуса по Целзий, ако комшията отляво си пусне климатика на отопление, този отдясно си го пусне на охлаждане, ако от предния апартамент идва фолкмузика, а от задния апартамент идва миризма на лучена яхния, на кого какво трябва да плащам?

След като се запознах с материалите в пресата и мнения на по-опитните, имам сега един въпрос: мога ли, когато дойдат от \"Дяловото дружество\" да ги изчукам с една точилка по главите, докато престанат да различават топломер от китайски електронен часовник по 3 лв.? Мога ли да пострелям с въздушна пушка по Пръдливците от народното събрание, които услужливо гласуват законите за Топлофикацията?

Моля, отговорете ми компетентно на този въпрос и благодаря предварително.

kapi19

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #26 -: Август 31, 2007, 01:36:11 pm »
Един допълнителен въпрос, между другото: някой разполага ли с поименни разпечатки на гласуванията в Народното Събрание?

Моля отговорете ми компетентно и на този въпрос, като благодаря предварително

dalia

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: Септември 02, 2007, 02:45:25 pm »
Не използвам парно от 2001 год.
Току що получих изравнителна сметка за 293лв. През цялата година са ми начислявани общи площи и такса мощност. За какво доплащам? Топлата вода, която съм изразходила съвпада с тази, която съм заявила (месечно по 6 кубика). Трябвало да платя за лирата в банята. Ами ако може топлофикация да дойде и да си я вземе на мене не ми трябва и не я искам защото 293 лв. ми се виждат множко за нея, а и тя би трябвало да влиза в общите площи.
Моля, кажете към кого да се обърна за да се прекрати това изнудване от топлофикация към мене.
Не искам да имам вищо общо с тази топлофикация и искам тя да изнесе от МОЕТЕ жилище щранговете и лирите си. Жилището е мое и би трябвало топлофикация да ми плаща наем за това, че нейни вещи преминават през моя имот.

m marra

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: Септември 03, 2007, 02:15:39 pm »
Може ли някой да ме ориентира?
Получих изравнителна сметка за някакви безумни пари /близо 700 лв/ :( Разбрах, че трябва да напиша жалба, за да се преразгледа /евентуално/ сумата и т.н. В тази връзка някой може ли да ми каже къде да я пусна тази жалба и по-важното някой има ли примерна жалба, която да разгледам ...

Много, много МОЛЯ !!!!
Благодаря Ви много!

panda

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #29 -: Септември 17, 2007, 01:19:27 pm »
Току-що написах възражението си до фирмата за топлинно счетоводство и до Топлофикация София АД.Ще го пратя по пощата. До кого още да го изпратя? Аз възразявам по-скоро срещу самата нова наредба за дялово разпределение. От Комисията за защита на потребителите ме посъветваха да я отправя до МИЕ, но трябва да ходя лично, защото не ми дадоха отдел или име. А съм държавен служител с 30 мин. почивка. Къде да ходя по-напред? А как да го изпратя до Националния омбудсман?