Автор Тема: Проблеми с Топлофикация  (Прочетена 25324 пъти)

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Топлофикация
« Отговор #60 -: Декември 19, 2008, 07:23:46 pm »
Топлофикация са мошеници,но са покровителствани от парламента и имам съвсем пресен пример във който икономисана топлина енергия е преобразувана в топла вода и вместо да ми връщат пари или да ми приспаднат от сумата те ми отчитат няколко месеца едни и същи показания,както се изрази нашия Омбудсман в жалбата ми към него-Крачка напред,крачка назад,но това и за него явно не е проблем,защото според него дружеството е контролирано много силно и там измами няма,както и да ми изпрати писмен отговор на подадената от мен жалба.Проведохме телефонен разговор в който беше много любезен и страшно безполезен на няколко пъти ме попита,а това има ли го в писмен вид,а в крайна сметка явно той смята,че мога да мина и без неговия писмен отговор на повдигнатата от мен жалба.Темата и случая мога да го разясня на всеки,който се интересува включително и да предоставя необходимите документи,готов съм да заведа и дело с Топлофикация и Нелбо,защото съм стопроцента в правото си въпреки измислените наредби и силното лоби в корумпирания парламент.
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 07:27:52 pm от mikile »

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #61 -: Декември 22, 2008, 10:38:22 pm »
Във връзка с качването цената на топлата вода имате ли яснота за някакъв вътрешен отчет от страна на етажната собственост, който трябвало да се предаде на Топлофикация да смятали до 31.12 по стара цена и показания, а от 1.1.2009 на новите ?

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #62 -: Декември 23, 2008, 04:08:41 pm »
Като не сте доволни от дадена услуга откажете се от нея и минете на друг вид - бойлер! Щом все още я търпите, значи сте си преценили че си струва всичко това. Ако всички се откажехте и не търпяхте този вид услуга тя щеше да се промени, защото това издевателство е възможно само ако позволявате да се случва...

pharaon

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #63 -: Декември 23, 2008, 04:10:54 pm »
Петя, говорете с домоуправителя да извикат тениците за да отстранят този проблем! Има профилактика, която е точно за този проблем. Нормално е да се проявява през няколко години.

pharaon

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #64 -: Декември 23, 2008, 04:24:36 pm »
Можеш да се откажеш от услугата! Но когато сте си купували апартаменти в блок със съжителство с други хора сами сте заявили, че ако ще се отказвате от услугата ще искате съгласието и другите в блока да с еоткажат от нея! Т.е. сами сте с еограничили като сте си взели жилище което е зависимо не само от вас!

mikile

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #65 -: Декември 23, 2008, 06:25:38 pm »
Аз не искам да се отказвам от топлофикация,а искам равнопоставеност между мен и нея.Законите на държавата да бъдат прилагани спрямо нея,а не да бъде допускано при наличието на топлинни разпределители и водомери по цяла година да се отчита на база умишлено да се игнорират подадените показания за се вършат далавери и после от тези далавери да се спонсорират политическите партий,да се разпъва покровителствен чадър над топлофикация и тя да извършва явни безакония противоречащи на всякакви правила и норми.
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 06:28:35 pm от mikile »

mikile

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #66 -: Декември 23, 2008, 06:32:58 pm »
Този проблем е на блока поне доколкото аз съм запознат,трябва да извикате техници да се договорите за цената и да подменят помпата за циркулация,която е в абонатната станция.

mikile

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #67 -: Декември 23, 2008, 06:45:03 pm »
Не искам да плащам два пъти едни и същи сметки,а не да се отказвам от услугата,не искам при наличие на водомер да ми се отчита на база,не искам при положение,че топлофикация ми дължи пари,да не ми начислява лихва върху тях,не искам действащи отношения да бъдат променяни едностранно без да бъда уведомяван.В крайна сметка не съм длъжен да чета държавен вестник или вътрешните правилници на топлофикация.Казусът с топлофикация за който писах в този форум се случи лятото с ЕОН,когато хора бяха принуждавани да плащат втори път сметките си.Искам законите да бъдат спазвани от всички,включително и от топлофикация.

mikile

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #68 -: Декември 29, 2008, 08:50:40 pm »
В сайта на Нелбо има разяснения и формуляр,но това е в разрез със всякакви дългогодишни правила и норми,грубо нарушаване на всякакви нормални принципи.Съвсем наскоро относно електроразпределението се прие да има месечно отчитане,относно БТК преди години се наложи ежемесечно отчитане,а с Наредба 16-334 от 24.04.2007 се заобикалят действащите законни,грубо погазват тези принципи и се отварят широко вратите за измами и далавери. Голяма част от тези фирми са избрани заради ежемесечния отчет с индивидуални договори,а с новата наредба минават на годишно отчитане/което даже си го самоотчитаме/ и за което им плащаме и се изискват нови договори,но този път колективни.При това положение аз лично не виждам смисъла на това звено,което е между нас и топлофикация.Смисъла е единствено за тях и тези на който се отчитат в парламента.
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 09:00:55 pm от mikile »

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #69 -: Декември 30, 2008, 12:16:59 am »
Оказа се, че ще ми пратят бланка на мейла и до 20.1.2009 да я занеса при тях.
Реално погледнато никой не ми плаща за тяхната работа, та си мисля, че е редно те да си я свършат.
Иначе 2004-2005 пак на средата на сезона имало промяна в цените и тогава пак служебно смятали сумите ако не се внесе вътрешен отчет.

Rosita_Bg

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #70 -: Април 02, 2009, 01:18:02 pm »
ZDRAVEITE NA VSI4KI KOITO POSE6TAVAT TOZI SAIT.
ETO KAKUV E MOQT PROBLEM SVARZAN S TOPLOFIKACIQ-VARNA:
TOQ OTOPLITELEN SEZON NE POLZVAM USLUGITE NA TOPLOFIKACIQ-VARNA
PORADI FAKTA 4E SI MAHNAH RADIATORITE V STAITE A TRABITE
IZOLIRAH S GIPS-KARTON.OSHTE NA PARVOTO ZASI4ANE NA TOPLOMERITE
GOSPODINA KOITO GI ZASI4A VIDQ 4E NQMA RADIATORI I 4E TRABITE SA SKRITI.
ZAPISA TOVA I KAZA 4E SHTE PREDADE TAZI INFORMACIQ TAM KADETO
OSTAVQ DANNITE OT TOPLOMERITE.
BI TRQBVALO DA NE PLASHTAM NISHTO ZASHTOTO DEFAKTO NQMAM RADIATORI.
NO KAKVO SE POLU4AVA: VSEKI MESEC AZ POLU4AVAM SMETKA SAS SUMA ZA PLA6TANE.
AKO NQKOI MOJE DA MI OTGOVORI-REDNO LI E TOVA I ZA KAKVO TRQBVA DA PLASHTAM???
TRABITE BILI MINAVALI PREZ MOETO JILI6TE .DA , MINAVAT NO AKO NE MINAVAT NALI TEZI HORA NAD MEN
NQMA DA IMAT PARNO? I ZASHTO AZ TRQBVA DA PLASHTAM VSEKI MESEC SUMA OT OB6TATA SUMA
ZA ZAGUBI
« Последна редакция: Април 04, 2009, 09:51:46 pm от Rosita_Bg »

Rosita_Bg

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #71 -: Април 03, 2009, 07:11:25 pm »
MNOGO SHTE SE RADVAM AKO NQKOI KOITO ZNAE DALI TOVA E PRAVILNO
I VAZ OSNOVA NA KAKUV ZAKON/ot data, godina , kade moje da se pro4ete/.
DA MI PISHE TUK ! LUTAM SE I NE ZNAQ KADE DA SE OBARNA ZA KOMPETENTEN
OTGOVOR . JALKO 4E POTREBITELITE SME O6TETENI .......
« Последна редакция: Април 04, 2009, 09:49:08 pm от Rosita_Bg »

Rosita_Bg

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #72 -: Април 03, 2009, 07:13:55 pm »
MOJETE DA MI PISHETE I NA MEILA MI mausss@abv.bg
« Последна редакция: Април 04, 2009, 09:52:51 pm от Rosita_Bg »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #73 -: Април 04, 2009, 08:57:47 am »
Като за начало - можете да пишете на кирилица, след това някой може да прочете какво сте писали и да ви отговори

Rosita_Bg

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #74 -: Април 04, 2009, 09:48:31 pm »
MNOGO SAJALQVAM NO NIAMAM KIRILICA
NA KLAVIATURATA .