Автор Тема: Проблеми с Топлофикация  (Прочетена 26393 пъти)

наско

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Топлофикация
« Отговор #105 -: Март 03, 2011, 01:23:29 pm »
Здравейте,
Живея в Люлин 2 бл. 240. Има проблем с топлата вода, т.е. нея постоянно я няма. Трябва да чакам по 10 - 15 мин. да се изтича, а в повечето случаи дори и тогава не идва.Искат ми за 1кубик топла вода по 19лева.Обърнах се към топлофикация защо цената е толкова висока.Те ми отговориха ,че в блока много се краде и затова било така и че проблема си бил на блока и ние сами трябвало да си го решим.Тях не ги били пускали навсякъде и те не могли да да направят нищо.
Редно ли е аз ходя да проверявам дали моите съседи крадът топла вода?
Редно ли аз да плащам затова че топлофикация не могат да си контрилират кой как ползва толата вода?
Сметките идват все по големи и по големи.Колкото и да плащам не мога да ги платя и все повече затъвам като в блато.
Просто не знам какво да правя...

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
« Отговор #106 -: Март 03, 2011, 07:20:25 pm »
Трябва да се съберете тея дето сте на по-високите етажи и да преправите инсталацията така,че с една помпа постоянно да циркулира водата и да се подгрява като минава през абонатната,за да може като пуснете чешмата веднага да потече топла вода.Иначе като не се ползва топлата вода си седи в тръбите и изстива и вие ако сте да речем на 10-ти етаж трябва да източите студената вода от тръбата която е дълга колкото 10-те етажа за да ви потече топла.А пък това не е приятно защото докато източвате студената вода тя ви се таксува като топла.
Относно кражбите правилно са ви казали.Наистина нищо не могат да направят,като не ги пуснат в някой апартамент те не могат да влязат насила,нямат това право.Топлофикация си контролира ползването на водата от главния водомер в мазето.А индивидуалните водомери във всеки апартамент са за да можете вие в блока да си разпределите водата.Лошото е,че като някой краде ,той не краде от топлофикация ами от останалите в блока,защото като има несъответствие между главния водомер и сумата от индивидуалните водомери от топлофикация разделят това несъответствие на всички по равно.Няма друг начин.Наистина вие трябва да се съберете на събрание и да решите тея проблеми.

наско

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #107 -: Март 05, 2011, 11:21:59 pm »
Не те знам какъв си ти които толкова си запознат от топлофикация и ги защитаваш.Предполагам че си от тях.Искам да те попитам. Когато влезеш в голям магазин и някой открадне нещо всички клиенти които се намират в магазина ли плащат за откраднатото.
Аз ще се обърна към агенцията за защита на потребителите и към господари на ефира.
АЗ НЕ СЪМ КРАДЕЦ И НЕ ИСКАМ ДА СЕ ОТНАСЯТ КЪМ МЕН КАТО ТАКЪВ.
ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СИ НОСИ КРЪСТА И ДА СИ ОТГОВАРЯ ЗА ДЕЙСТВИЯТА СИ.

bloucester

• Гост
« Отговор #108 -: Март 06, 2011, 01:19:13 am »
Betatester има много мнения в полза на институциите, срещу които се жалват хората. Не знам за кого работи и за кого не, но се опитва по много добър начин да покаже и другата страна на проблема - че не винаги търговецът е виновен. Не виждам защо го нападате, като се старае да разясни важни неща.

Надя Симеонова

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #109 -: Май 08, 2011, 03:08:39 pm »
Здравейте,някой може ли да ми отговори колко струва един кубик топла вода,на мен ми излиза към 12,56лв.Миналата година октомври месец засичаха водомерите и сега преди два дни оказа се че за този период имаме 32кубика ,а плащаме всеки месец по 67лв.

Krasimir Petrov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #110 -: Май 12, 2011, 01:06:33 am »
Здравейте!Не съм съгласен с мнението на  Петър ,който споделя,че сме ограбени когато ни подгряват водата до 70град.По -точно е обратното, когато подаването е около 45 град.Логиката е следната- когато водата е 70 град.се отваря и крана за студената вода - количеството на използваната топлата вода е по-малко.При 45 град. кранчето на топлата вода е напълно отворено, но ефект никакъв!

Dimitar Yordanov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #111 -: Май 12, 2011, 10:29:40 pm »
Да ви еба майката на поредната тъпотия ,за какво абониране става въпрос и ПАРИ  за какви активни потребители????както всичко останало и това е поредната БГ простотия,за какви пари и какво искате да се абонирам за да знам какво е вредно за здравето ми. Какви пари перете и на кого и вие ли.....Не искам да съм българин и се срамувам колкото пъти извън БГ спомена че съм българин-срамно е.затова си го спестявам и просто казвам че съм ЦИГАНИН, а пътувам често.
ГОРЕОПИСАНОТО СЕ ОТНАСЯ ЗА АДМИНИСТРАТОРИТЕ/ПУТКОДЕРОВЦИТЕ( като едноименното стихотворение...) НА ЕБАНИЯ САЙТ-ИНАЧЕ ЗВУЧАЩ ДОБРЕ-активни балъци.

Bojidar Petrov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #112 -: Април 07, 2012, 03:02:26 pm »
Аз водих дело срещу топлофикация. Работих с тази кантора, от където ми отпаднаха задължения за 11 000 лв.:

http://www.advokat-sofia.net/?page_id=23

Нели Стоилова

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #113 -: Април 08, 2012, 09:27:03 am »
Здравейте!Искам да споделя с Вас и моят АБСУРДЕН проблем!На 05.04.2012г. получих покана от ЧАСТЕН СЪДЕБЕН ИЗПЪЛНИТЕЛ  за доброволно погасяване на дължима сума към Топлофикация и забележете от 1998г.!И това не е всичко-сумата се дължи от баща ми ,за съжаление вече покойник от 2004г.Още едно важно нещо-жилището за което се касае сумата е продадено през 2000г.Лично аз платих тогава задълженията към Топлофикация,с ясното съзнание,че плащам ВСИЧКИ сметки!Тогава не можехме да сключим сделка с купувача на жилището ни ,ако не сме платили всички сметки!Касиерката тогава ми отговори,че няма повече суми за плащане!Така до 05.04.12г. когато дойде Покана за доброволно погасяване на 1000 лв. от 98г.-99г.Веднага отидох при съдебните изпълнители в Топлофикация и споделих случая!Служителката ми обясни следното-\"Когато има заведено дело от Топлофикация с/у техен клиент,сумата за която е заведено делото се СВАЛЯ от компютрите на касиерките!\"Съответно никой,освен Съдебните изпълнители не виждат други суми ,освен тези които аз лично платих!АБСУРД!Но абсурдите продължават!За всичките тези години ,никой не ни е потърсил като наследници на баща ми ,да ни уведоми ,че има вече приключило дело с решение от 2000г.Отидох в Софийски Градски Съд ,да си извадя копие от съдебното дело!Служителката потърси и ми отговори,че делото е УНИЩОЖЕНО,защото дела от 2000г.се унищожават!Издаде ми копие от ОПРЕДЕЛЕНИЕ с дата 25.02.2000г.Сега пред свършен факт и без наше знание за тези неща Частният съдебен изпълнител е ЗАПОРИРАЛ сметките на мен и сестра ми!В Картата която ми е запорирана ми се превеждат детските надбавки а в тази на сестра ми която е вдовица,пенсията на детето и!Излишно е да споменавам ,че и двете не работим и няма никакво право да запорират сметките ни,още повече,че срокът който са отбелязали за погасяване на сумата не е изтекъл!Това е моята история!АБСУРДНА НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ИСТИНСКА!Пиша да всички институции с молба да ми помогнат!Ако някой може да ми даде съвет и да ми помогне ще му бъда благодарна!

Sterimar Sterimar

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #114 -: Април 11, 2012, 02:55:44 am »
как да си изтрия профила

emilizmirliev

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #115 -: Април 21, 2012, 10:57:18 am »
МОЖЕТЕ ДА ПОРЪЧАТЕ КНИГАТА МИ \"БАНДИТСКАТА ТОПЛОФИКАЦИЯ\" НА ТЕЛ. 0877037287

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #116 -: Май 16, 2012, 09:24:06 pm »
Поправка:  Не \"Къде си, бай Василе Левски, да ни освободиш от Топлофикация ?\"

по-правилно е : да ни освободиш от МЪРДИТЕ в Народното Събрание (Педали Мръсни) които лобират за интересите на Топлофикациите и на Дяловите разпределители (и те са Педали Мръсни, но не толкова колкото нашите мили НАРОДНИ ИЗБРАНИЦИ !)

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
« Отговор #117 -: Ноември 05, 2012, 10:16:26 am »
Здравейте,
Сумата от 1998 и 1999 г. вероятно е погасена по давност. Но след като сте стигнали до съдия-изпълнител вече, възражение за давност може да се прави само след като заведете ново дело. Неприятно е, че първоначално ще трябва да поемете всички разноски за това ново дело, но в последствие те ще Ви бъдат възстановени от топлофикация.

egotseva

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #118 -: Ноември 05, 2012, 10:32:25 am »
Докато има хора като Dimitar Yordanov тази държава няма да се оправи. Това са хора, които нищо добро зда никой не са направили, а мислят, че останалите са им длъжни с нещо.

egotseva

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #119 -: Ноември 05, 2012, 10:37:31 am »
Здравейте, за съжаление тръбие в сградата не са на топлофикация, а на самата сграда и всеки от собствениците има процент от тези т.н. общи части. Жалко, че това не се знае дори от колеги юристи и те подвеждат хората да водят дела за тези тръби, а накрая тези дела се губят и хората не само плащат сумите на топлофикация, ами и сериозни разходи по воденето на делата.