Автор Тема: Проблеми с ЕОН  (Прочетена 17016 пъти)

elinik

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Тези от ЕОН не ни ли мамят?
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2008, 12:28:03 am »
Да го пишат \"глоба\" тогава,а не \"такса скачване\"!!!

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Тези от ЕОН не ни ли мамят?
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2008, 11:17:44 am »
За мен това е поредният начин за събиране на пари от абонатите. Редно е, ако задължението не е платено в срок, първо да изключат абоната и след това да начисляват такса скачване, а не обратно.

insi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
eon ни изнудват да плащаме два пъти една и съща сметка
« Отговор #17 -: Декември 08, 2008, 11:24:35 pm »
мисля 4е ми надписват големи сметки за тока,какво трябва да направя?

ev_gy

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
eon ни изнудват да плащаме два пъти една и съща сметка
« Отговор #18 -: Януари 18, 2009, 11:26:45 am »
здравейте.
при мен проблема е доста сериозен,наскоро след токов удар в района на евксиноград ни бе подадено много по голяма напрежение,в резултат на което ни изголя почти цялата техника(компютри,телевизори,перални,микровълниви,да продаължавам ли,..),подадохме жалба до еон и ни изпратиха човек които да огледа всичко.Първо тои като доиде изобщо дори не влезе в дома а само разписа някъкъв протокол и каза че като си отремонтираме уредите трябва да им дадем фактурите за извършеният ремонт и трябва да ни бъде възтановена сумата.Но вчера получаваме писмо от еон ,в което казват че нямат вина за  инцидента,тъи като бил станал от прекалено голяма консумация на ток се било възпламенило някакво табло,и след това се окъсяват някакви линии ,за което те нямали вина.И отказват да ни възтановят всичко.Моля ви кажете какво да правим.

memi

• Новак
  • *
    • Профил
problemi s is elektrosnabdiavane
« Отговор #19 -: Януари 19, 2009, 04:45:52 pm »
na 19.01.09 si platih konsumaciata za izrashodvana energia sled vzemaneto na fakturata konstatiram ce ima problem pri izcisliavaneto sis celi 100 lv. sa nadvishili pokaazahim greshkata sled tova mi kazaha ce trabva da se obirna kim eon. bilgaria klon varna .Slewd obajdaneto v varna mi kazaha ce trbva da se obirna kim v.tinovo spored vas kakvo trabva da napravia
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 04:47:15 pm от memi »

opus1

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #20 -: Януари 27, 2009, 04:44:03 pm »
Здравейте! Имам следния проблем с ЕОН гр. Варна. Преди време започнах проектиране за строж на вила върху мой личен имот. През средата на имота минават обаче два стълба с жици от намиращият се в съседство трафопост. Обърнах към ЕОН с искане за преместване на въпросните. След оглед на място ми беше отговорено, че преместването е възможно след изготвяне на предварителен проект и изцяло за моя сметка. На въпроса колко би ми струвало преблизително цялата операция по преместването служителят на ЕОН ми отговори, че това може да го извърши единствено частна фирма за около 20-30хиляди лева. Въпроса ми е - може ли това да е истина и какво бихте ме посъветвали?

opus1

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #21 -: Януари 27, 2009, 04:45:57 pm »

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #22 -: Януари 27, 2009, 05:13:48 pm »
Да се изясни на кого са въпросните проводи - на ЕОН или на техни клиенти.
На когото и да са, собственикът им трябва да има договор със собственика на земята - с Вас или евентуално с предишния собственик на земята за т.н. \"сервитутно\" право.Това право не е безплатно, заплаща се еднократно или като годишен наем или др.

(Между впрочем, и на мен ми се иска да имам парцелче, през което минават проводи на ЕОН - не ми трябва друго.)
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 05:15:07 pm от еlenaalex2 »

bakalin

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #23 -: Януари 28, 2009, 10:38:50 am »
До Еленаалекс2
Сервитутното право на ползване се отнася за земеделски или горски фонд. За съжаление ако имота е в регулация / а щом ще строи вила едва ли не е/ то влизат членовете на ЗУТ и ЗЕ / устройство на територията и енергетика :-)/.
За още по-голямо съжаление в ЗЕ дават доста права за \"безвъзмездно\" ползване на общи части и територии на ЕРП.
Също така Наредбата за сервитутните зони НЕ ОПРЕДЕЛЯ конкретна сума за сервитута. Абе манджа с грозде.

Сега за опус1.
Дай повече инфо. Тези стълбове за средно или низко напрежение са. Най просто ако са метални е почти сигурно че е СрН.

opus1

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #24 -: Януари 28, 2009, 01:09:01 pm »
Те са два стълба : единият е ниско, а вторият за средно напрежение.

dolphex

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2009, 08:24:07 pm »
И аз имам място с 2 стълба за високо напрежение и се чудя как да ги разкарам,драснете някой ред ако получите някакво инфо по въпросната тема..
мерси предварително..

sa6odeni

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2009, 10:26:08 am »
как мога да си видя показанията за януари преди да си платя сметката,защото тя е огромна -761лв.,предишните ми сметки бяха 36лв. и 30лв.Ако можете да помогнете със съвет,БЛАГОДАРЯ предварително!

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2009, 01:09:36 pm »
Началното показание на Януари трябва да съвпада с крайното показание за Декември - вижте го от предишната фактура. Крайното показание за Януари не е много по-различно от днешното например (19.02.2009), тъй като м. Февруари не беше много студен - идете на електромера и вижте. Ако е електронен - попитайте някой който знае (аз също знам, но не съм сигурен и предпочитам да не Ви обърквам).

В случая Вие се сблъсквате с едно особено правило на процедурата по жалване - оплакване се подава и разглежда едва след плащане на спорната сметка. Успех.

valval

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #28 -: Март 03, 2009, 07:14:58 pm »
До elenaalex 2: Виждам, че разбирате помного и от всичко.Една сметка може да бъде оспорвана по всяко време, но оспорването не освобождава тъжителя от плащане.

vani

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЕОН България
« Отговор #29 -: Март 12, 2009, 02:14:32 pm »
С какво Еон ни задължават да плащаме авансово?Защото ми спряха тока за неплатени авансови вноски.Същите са платени два дни преди спирането на тока, просто информацията не била стигнала до тях.Да не говорим, че авансовите вноски са по-големи от реално консумирания ток.И винаги сме били изрядни в плащанията си, това което сме изразходили(консумирали) сме си го заплащали в срок.