Автор Тема: Обслужването в OMV  (Прочетена 5110 пъти)

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Обслужването в OMV
« -: Септември 24, 2006, 05:46:26 pm »
Всеки знае тези бензиностанции. От бензина нямам оплаквания. Там обаче има назначени служители, които не са май за това място... Наложи ми се да зареда на бензиностанцията точно след моста Чавдар. Така и направих и реших да си взема винетка. За първи път ползвам този начин за таксуване на МПС и с удоволствие дадох на служител, който ми се притече на помощ да постави винетката уж като по-опитен. За съжаление той я постави на грешната част на стъклото. Голяма работа, викам си. Той смачка остатъка от винетката и понечи на до хвърли. Не бях сигурен, но бях чувал че част от винетката трябва да остане в мен и да го покажа на КАТ, когато ме спрат. Поисках смачкания остатък от винетката и не щеш ли се оказах прав - на гърба на винетката пише, че след залепването остатъка се пази и той е неразделна част от лепенката на стъклото. Кажете ми сега ако не бях обърнал внимание какво щях да правя няколко часа по-късно когато ме спрат на Пловдив (примерно) да ме питат защо нямам винетка която съм платил? Внимавайте с обслужването там да не се опарите. Иначе другите им услуги са добри.

psuhachenski

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2006, 01:02:21 pm »
Алекс - ами икономически подем, какво да се прави :-)) Има търсене на работна ръка (в Сф) и най-нископлатените и неквалифицирани работни места се запълват с още по-нискоквалифицирани служители, щото там най-малко се забелязва... Законът на Паркинсън работи с пълна сила -- всеки е достигнал \"нивото си на некомпетентност\". Сори за оф-топика, ама не можах да се сдържа :-) По темата - по принцип съм доволен от ОМВ, но забелязвам, че когато плащам с кредитна карта при тях, служителите упорито и повтарящо се във времето (независимо от кой обект пазарувам) НЕ изискват лична карта заедно с кредитната. Според мен имат проблем с инструктажа, така че отваряйте очи, когато плащате с кредитна карта на обект на ОМВ, и най вече гледайте какво пише на бележката, която подписвате.

koli99

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2006, 06:28:26 pm »
Препарати за отслабване
В търговската верига, най-вече в аптеките се предлагат най-различни препарати за регулиране на теглото и бързо намаляване на излишни килограми. Част от тях се рекламират непрекъснато и по медиите. Всякакви билкови екстракти, \"златни чудеса\", ябълкови оцети и пр. ни гарантират вързо избавяне от излишните килограми. В разговор употребяващи ги мои познати споделят, че ефекта от употребата им е нищожен, дори вредят на стомашните функции на организма и го увреждат. Употребявате ли такива продукти, доволни ли сте от ефекта им и изобщо има ли качествени подобни продукти на нашия пазар според Вас?

FlashGett

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #3 -: Януари 16, 2007, 10:49:20 pm »
Обслужването в OMV - ОТВРАТИТЕЛНО !!! Няма какво повече да кажа или ако кажа още нещо ще е излезе жив комплимент.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #4 -: Януари 17, 2007, 12:01:20 am »
Като говорите за OMV редно е да  най-малко да споменете коя бензиностанция става въпрос, а още по-добре е да кажете и името на служителя. Аз лично съм доволна ( и то много ) от OMV  Варна, бул.\"Република\". Обслужването там винаги е било добро. А и ако имате проблем с някой служител - обърнете се към управителя.
« Последна редакция: Януари 17, 2007, 11:15:57 am от elenaaleks »

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #5 -: Януари 18, 2007, 11:34:22 pm »
Описал съм бензиностанцията - град София, до моста Чавдар на ъгъла с улица Черковна а името на служителя не го знам и не ме интересува. Става дума за дребен проблем който щеше да е тежък ако ме бяха спряли катаджии :)

Между другото в бензиностанции Shell, които аз ползвам никога не сами искали лична карта когато плащам с дебитна/кредитна карта а по-странното е че днес на бензиностанцията на булевард България не ми поискаха и да се подпиша на бележката. Когато това нещо стане в САЩ потребителя се оплаква че той не е правил това плащане (нарочно разбира се) и сумата му се възстановява за сметна на магазина. За това там гонят потребителите и извън магазина ако някой забрави да се подпише.

psuhachenski

• Новак
  • *
    • Профил
Некоректна радиореклама на бензиностанции OMV
« Отговор #6 -: Януари 19, 2007, 11:28:42 am »
От няколко дни слушам по радиото радиореклама на бензиностанции OMV, където така или иначе често зареждам, която гласи, че око заредиш Алпин Дизел до горе и познаеш количеството +-0.5 литра, го получаваш безплатно. Снощи спрях на едно OMV в София и когато поисках да участвам в промоцията, ми беше казано, че тя важи за определени бензиностанции в определени часове - по 3 часа на ден! Тръгнах си, без да заредя, защото за мен това е подлъгване на клиентите. Мисля, че скоро няма да заредя отново на ОMV само заради разочарованието от тази подвеждаща реклама.

ПП Слушах рекламата още няколко пъти от снощи и НИКЪДЕ, ама НИКЪДЕ, дори и скрито не се намеква, че има времеви слот за участие.
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 11:32:02 am от psuhachenski »

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 19, 2007, 11:47:00 am »
Това дали не минава за заблуждаваща реклама?

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 19, 2007, 05:30:23 pm »
Аз лично не съм чувал рекламата и ми е трудно да дам мнение наизуст, но обяснението навежда към заблуждение.
Ще трябва да се сезира Комисията за защита на потребителите и да видим какво ще стане.
 Хубаво е да има запис или да ни кажете радиостанцията, за до чуем рекламата.

psuhachenski

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 25, 2007, 10:40:44 am »
Аз я слушам постоянно (и все още) по Радио 1(106 Мхц). Онзи ден освен това я записах на диктофон от радиото, така че я имам и на запис.

izashev

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 25, 2007, 10:21:35 pm »
Рекламата върви и по повечето от националните ТV програми.Не е трудно да я видят тези които искат и могат да направят нещо.
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 10:23:53 pm от izashev »

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 28, 2007, 06:51:16 pm »
psuhachenski можеш ли да я качиш тук?

tatuncho

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #12 -: Март 09, 2007, 05:17:23 pm »
В omv са пълна скръб!Облегнат се на колонките като пастири на гега и само се оглеждат за някоя по-наточена кола,на която я стъклата ще измият,я фаровете и хоп-1лв. в джоба.Идете там с камион в много студено време и спокойно може да си чакате докато станете за пране някои да дойде да ви обслужи.Да не са луди да клепат на студа докато заредят 150-200литра.Та това си е време,пък и шофьорите на камиони не дават левчета.

bstoyano

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #13 -: Април 18, 2007, 08:23:54 pm »
Ами то и в Лукойл има подобни служители. Аз днес напр. зареждах на Лукойл в Люлин 10. Две неща ме ядосаха. Първо, паркирах се на първа колонка преди едно рено на 5-та (по средата някъде беше, може и да не е пета). Служителят отиде да зареди първо другата кола. От нея слезе жена, та си рекох \"Сигурно защото е дама\".
Второ, след като зареди и мойта кола, му казах, че искам да ми провери гумите. Оня се направи, че не е чул нищо.
Не знам на това как му се вика.

baronesa

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Обслужването в OMV
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2007, 11:48:33 pm »
Абе хора я се поставете на мястото на работещите там пък да видим дали ще се оплаквате.Четно казано за мезерната заплата от 250 лева така се работи.Персонала няма стимул за по-качетвено обслужване като знае че каквото и да прави заплатата ще си остане същата.Я някои от вас да каже дали ще работи като вол за тези пари?