Автор Тема: Предложение!  (Прочетена 562 пъти)

batvas

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Предложение!
« -: Ноември 10, 2006, 03:06:04 pm »
Здравейте!!! Хареса ми сайта и мисля , че ще е полезен на много хора и се надявам да се развие много.

Предлагам ви да допълните институциите и със сайта на \"Комисията за финансов надзор\" там може да подавате жалби свързани с нарушения от страна на застрахователи, брокери, инвестиционни посредници.

Сайта им е доста добър и като входирате жалба или друг документ , после с номера който са ви дали при входиране, може да проверявате в сайта на какво ниво на разглеждане е - което мисля не съм срещал за друга институция!!!

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Предложение!
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2006, 01:36:02 pm »
Благодаря за предложението - вече са добавени две нови институции в раздела:

Комисия за финансов надзор

Държавна комисия за енергийно и водно регулиране

dimet

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Предложение!
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2006, 03:04:51 pm »
Ако имате някакъв интерес или нужда от метални продукти – изберете си от www.dimetbg.com

Velo

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Предложение!
« Отговор #3 -: Юли 28, 2010, 01:24:46 am »
Едни от нарушенията на застрахователните компании е отказване да се начислява доходност (бонуси) по застраховки живот. Това тяхно задължение е регламентирано в чл.302, ал.2, т.2 от Кодекса за застраховането. Други нарушения са свързани с отказ да се изплащат обезщетения по застраховки \"Имущество\" и \"Злополука\". Жалбите ги отправяйте към Комисията за финансов надзор: http://www.fsc.bg/
Застрахователните брокери са посредници и няма смисъл да се използват при застраховки, защото те мислят единствено за комисионните си, а не за потребителите. Това оскъпява застраховката, затова ако правим застраховки това трябва да става директно в застрахователното дружество, за да се избегнат посредниците - застрахователни брокери.

Velo

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Предложение!
« Отговор #4 -: Юли 28, 2010, 01:33:26 am »
Комисията за защита на потребителите е към Министерството на икономиката, търговията и туризма. Затова жалби могат да си изпращат и до двете институции. В сайтовете им са посочени адресите и имейлите им.