Автор Тема: ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ  (Прочетена 2852 пъти)

eliana

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« -: Ноември 23, 2007, 11:21:52 am »
Здравейте!Не знам дали тук е мястото да се дискутира тази тема,но вече не знам и към кого да се обърна.Звънях на фирмата обслужваща маршрутна линия 37-с.Лозен-с.Гниляне,звънях и на ДАИ,,писах и на Дарик радио,но без никакъв резултат!!!Живея в с.Герман от където минава маршрута на м.такси 37.Не искам да говоря за неспазването на графика им,за неспазването на маршрута им и хилядите други нередности,а какви хора са шофьорите на маршрутки!На 08.11.2007г,пътувайки от центъра за с.Герман при доста груб и може би пиян шофьор,който караше с бясна скорост и на няколко пъти си помислих че колата ще се обърне,в 21.05 часа,под предлог че има ремонт на пътя,грубиянинът ме остави на околовръстния път на 3 километра от мястото на което трябваше да сляза!!!Попитах за името му,а той наругавайки ме потегли с бясна скорост на отворена врата,като за малко не ме прегази!!!Оказа се,че въпреки,че пътят беше наистина в ремонт,по него спокойно се движеха автомобили!!!Много ви моля,ако някой знае към кого мога да се обърна,защото много държа този ......да бъде дисциплинарно уволнен и фирмата да бъде санкционирана,да ми пише на e-mail:e4i_pamukova@yahoo.com,за което ви благодаря!       P.S.Не знам защо не са въвели правилник като при таксиметровите услуги,водачите на превозните средства да поставят на видно място карти с трите си имена,снимка и други данни,както и телефона на фирмата!!!

m_maria

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #1 -: Декември 07, 2007, 07:39:09 pm »
Искам да попитам също как могат да спрат да пушат в маршрутните таксита шофьорите, особено зимата при пълно превозно средство?

vladi

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #2 -: Април 09, 2008, 05:14:33 pm »
Здравейте напълно съм съгласна с вас! Аз също изпорзвам маршрутно такси № 34(42) и е пълен ужас.В момента живея в Нови искър и ак реша да пътувам някоя сутрин с него е напълно невъзможно вътре хората са наблъскани и маршрутката се пръска по шевовете а шофьорите нагли и алчни продалжават да спират а това че хората не могат да дишат..................не ги интересува.
Пълна скръб са и настина са далече от спазването на какъвто и да било график.
З апушенето аз също не съм съгласна в маршрутките без кьорав прозорец да им дишаме миризмата на цигари нали това беше забранено? Но аз само се чудя кога ще ми прикипи и така както минавав пре една караулка на път за Нови искър ще сигнализирам на полицаите.
Само гледат да ти вземат парите и дотам атова че карат като луди все едно сме животни и че бременни жени се возят и деца това е без значение...................

rasmus4eto

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #3 -: Януари 04, 2009, 09:01:51 pm »
За маршрутна линия 34 и аз мога изпиша изключително много. Всеки ден ми се налага да използвам техните услуги. Сутрин са горе-долу редовни, но вече стане следобяд, ако си хванете някоя кола, която се е объркала и още не е в гараж, значи сте късметлия. Питам шофьорите кога е последната им кола вечер, всеки си мълчи или ми отговарят \"Не знам.\" и се обръщат на другата страна. Случвало ми се е и то не малко пъти да чакам на центъра на София от 20.20 до 22.00ч. маршрутното такси 34, но без успех. Миналата година последната кола беше в 21.30ч. на ЦУМ, но тази година е 20.20ч. ако шофьора е на кеф и реши да си направи курса. Тази вечер една приятелка ги чака 1 час-  от 17.00 до 18.00ч. Всички шофьори са изключително изнервени и бързащи  сакш да не изпуснат някой пътник. И самите коли на тази линия са под всякаква критина- раздрънкани отвсякъде, липсващи седалки, облегалки... Ако нямаш точно пари те нахокват и не ти връщат, колкото трябва. Това е най-нередовната линия в София, ако продължават така по-добре да ги махнат, отколкото да си правим илюзията, че можем да разчитаме на тях, за да се приберем вкъщи навреме!

vladimir tomov

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #4 -: Август 05, 2010, 02:30:28 am »
nai dobre pi6i na gospodari na efira

Радостина Андреева

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2011, 11:52:59 am »
Ежедневно се возя в облаци дим в маршрутките по линия 17. Какво мога да направя?

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
ЗА МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2011, 12:18:40 pm »
Органът, който контролира маршрутните таксита в цялата страна е Държавната автомобилна инспекция. За съжаление ДАИ разглежда само писмени жалби срещу маршрутните таксита.В жалбата трябва да се опише случаят, кога и къде е станал и да се посочи номер на маршрутната линия и регистрационният номер на автомобила.
Контакти
http://www.rta.government.bg/n.html