Автор Тема: слънчеви колектори  (Прочетена 614 пъти)

orange

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
слънчеви колектори
« -: Януари 07, 2008, 07:17:41 pm »
Купих си соларен бойлер със слънчеви колектори миналата зима от фирам \"Стопер 2\"ЕООД.Монтира ми го фирма \"Кит Инженеринг\".Лятото беше супер-топла вода,колкото искаш.Дори и да е студено времето, когато пече слънце за няколко часа,пак имаше топла вода.В събота 05.01.2008 ,обаче вода изобщо спря да тече.Позвъних на фирмата, която монтира бойлера и която ни продаде тръби с много добра изолация.Отговорът беше,че някъде по тръбите има тапа и нищо не може да се направи,когато времето се стопли,ще имам вода.Можело да се монтира някакъв подгряващ кабел, ама той бил скъп,пък да съм питала продавачите на бойлера...Сега си гледам гаранцията.Тя е само за слънчевия колектор.
Вярно е че не можеш да предвидиш всичко и като цяло съм доволна от продукта.Това била отворена система и се случвало.Не вярвам да може да се направи нещо,с което да ги накарам да са по-коректни и да ти обяснят какво да очакваш.Имайте предвид случката,ако си купувате  соларен бойлер отворена система и задавайте повече въпроси при монтажа.