Автор Тема: Softkey или какво ни очаква ако си купим AV  (Прочетена 225 пъти)

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Softkey или какво ни очаква ако си купим AV
« -: Януари 30, 2008, 03:16:22 pm »
Преди няколко дни реших да подменя безплатната антивирусна програма с платена. Спрях се на Нод32 и по-точно на новият им продукт ESET Smart Securuty. Поръчах лиценз за 1 година, платих и... се оказа, че този лиценз не е за една година а за 360 дни! Тъй като, по мои разсъждения, една година е периодът до предходния ден на следващата година на съответния ден на текущата. Т.е. ако аз закупя нешо на 23ти Януари 2008, то едногодишния лиценз/ гаранция би трябвало да е валиден до 22-ри Януари 2009. Изпрати запитване защо плащам за една година, а получавам с 5 дни по-малко и г-н Кирилов ми отговори, че това зависело от притежятеля на правата, т.е. ESET и те, по фирмена уговорка, са фиксирали една година на 360 дни, както между другото някои банки правят. Аз ми отговорих, че не е въпрос на брой дни в един едногодишен лиценз - все пак този, който притежава правата има право да определя каквито срокове и цени иска, а проблемът е, че софтуерът се рекламира/предлага с едногодишен лиценз, а реално не е така. Т.е. няма проблем да са 360 дни, ако това е записано някъде и е ясно за потребителя и им казах да прочетат закона за защита на потребителя. След около 20 мин получих телефонно обаждане, с което ме уведомиха, че съм абсолютно права, че ще вземат мерки да не се повтаря това недоразумение и... получих лиценз за една година...
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 07:01:20 pm от elenaaleks »