Автор Тема: \"Китайска\" храна на пазарчето на \"Римската стена\"  (Прочетена 841 пъти)

vlado76

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте. От около половин година на пазарчето на бул. \"Христо Смирненски\" се пръкна някаква лавка, в началото на пазара, на която се продава китайска храна (разбирай разни яко пържени работи). Лошо няма, хората хапват от крак, избор голям и т.н. НО...продавачите лъжат! Лъжат и в грамажа и в цената. На какво съм ставал свидетел и сме имали разправии: поръчката е за 150 грама от ястие с цена 1.20 за 100 грама. Първо, винаги ти слагат повече (интересно-никога по-малко) и второ, надуват ти цената както им скимне. За 158 грама от поръчаното ястие ми казаха че дължа 2.00 лева. Според елементарни сметки дължимото е 1.89. Това е само един от примерите, които са обичайна практика. Лично съм бил свидетел на \"трикове\" за по 20, 30 стотинки отгоре. Реално погледнато 10 или 20 стотинки на ястие не са кой-знае какво, но оттам минават доста хора и повечето пазаруват по 2 -3 неща. Другото ми съмнение е за точността на везната на която мерят. Естествено, рестото също се закръгля в полза на продавача, а не на потребителя с думите \"Нямам да върна\". Въпроса ми е: кой може да разпореди проверка на въпросното \"заведение\" и към кого трябва да се обърна в подобен случай?

Petq85

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
\"Китайска\" храна на пазарчето на \"Римската стена\"
« Отговор #1 -: Декември 10, 2009, 11:19:07 am »
Така първо да отбележа,че по-коректни хора от тях няма! Всеки ден ям от там и съм предоволна! И за тези въпросни \"трикове\" - да има,но не и при тях. А според твойте елементарни сметки и кофичката не се плаща а? Еми да плаща се драги мой, на мен като редовен клиент често се случва да ми дават да дегустирам - БЕЗПЛАТНО от новите им неща, даже се е случвало и повече грамаж да ми слагат,но не и по-малко и без да доплащам! И никога ама никога не са ми казвали \"Нямам да върна\". Така , че ще има да взимаш! Супер точни хора, забавни, всичко топло и пресно ( а не като в повечето павилиончета на по-няколко дни, защото и на такива съм попадала няма да конкретизирам). От вкусно - по вкусно какво повече можем да искаме!