Автор Тема: защо дизеловото гориво е по-скъпо от бензина  (Прочетена 876 пъти)

K.

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,

Навсякъде в Европейския съюз (без да броим България) цената на дизеловото гориво по бензиностанциите е по-ниска от цената на бензина. Единствено изключение е Великобритания, където цената е една и съща.

Защо тогава в България цената на дизела е по-висока от цената на бензина? Едва ли защото търсенето на дизел е по-високо. В държавите от Южна Европа много хора карат лични дизелови автомобили, но това не се отразява в цена, по-висока от бензина.

К.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
защо дизеловото гориво е по-скъпо от бензина
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2008, 09:11:27 am »
Днес и аз се учудих от това, когато видях, че цената на дизела е около 2.17 лв за литър! Поне да беше биодизел...

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 31, 2011, 02:03:45 pm »
Ето какво мисля, за потребителските чудения по повод високите цени на горивата: http://www.snsk.eu/prawitelstwo-protestirashti-goriva/
« Последна редакция: Март 31, 2011, 02:03:58 pm от senski »

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 31, 2011, 03:45:11 pm »
Прав си К. не е само \"защото търсенето на дизел е по-високо\" а и \"търсенето на дизел е по-високо, тук в България\". Тук сме диви Балканци, никъде не съм виждал да поскъпват цените на определен продук, само защото търсенето му ще се увеличи. Фиксирам \"рибата по Никул ден\", \"цветята на свети Валентин\", \"яицата по Великден\" и т.н. Дори съм виждал обратното в Европа, цените падат, има промоции, отстъпки, само и само да си купиш от тях а не от съседния магазин. Но това е цената за да живееш в \"китна\" България.