Автор Тема: Стийм моп  (Прочетена 14225 пъти)

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Стийм моп
« -: Април 18, 2008, 10:04:10 am »
От известно време често попадам на рекламата на СтиймМоп - уред с пара, на който се слага микрофибърна \"подложка\". Демонстрират как почистват петна с парата, която излиза през микрофибърната кърпа и после се попива от микрофибъра. Кърпата, с която всъщност търкаш пода, после се перяла.

Рекламата на сайта (както и телевизионната) твърди следното :
Отстранява не само мръсотията, но и бактериите и праха.

Той работи със силата на парата, която не само разтваря мръсотията, но и дезинфекцира повърхностите със своите 120°.

Няма нужда от никакви препарати...

Парочистачката H2O Моп почиства всякакви гладки повърхности: мрамор, теракота, фаянс, камък, ламиниран паркет или дървен под.

Чудя се, възможно ли е хем да не уврежда ламиниран паркет, хем да е достатъчно висока температурата за да убива бактериите. И изобщо - можеш ли да унищожиш бактериите в тъмните ъгълчета на банята с едно минаване със 120 градуса температура??

Като гледам как забърсва банята, после хола, си мисля, че това нещо разнася бактериите из цялата къща. После само остава да пуснеш мръсната гъба в пералня с дрехи (както съветват).
« Последна редакция: Април 18, 2008, 10:07:43 am от Izida »

dissisi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 04:34:42 pm »
за почистване след като си минал с прахосмукачка-съгласна съм,защото едва ли ще е по-чисто ако измиеш пода с парцал или самоизстискваща се донапренена четка... освен това силната температура найстина разгражда мръсотията. но доста е преувеличено, понеже силата на почистващите препарати е незаменима. всеки сам решава дали да търка като луд с часове(на колене!),или да почисти малко или много по-бързо и лесно. общо взето, това май е за хора,който не се задържат много в жилището си, че то да е супер мръсно. аз пдкрепям този уред, само да не бяха сложили ан рекламата тази мизерна вещица, плюс онзи бурсук,кото си ценял времето-повръща ми се като го видя.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 04:55:12 pm »
Рекламата е \'леко\' преувеличена. Ползвам парочистачка, която изчиства перфектно теракота до печката и в банята... но това е и единственото, което може да направи. В упътването изрично е записано да не се използва върху дървени повърхности. Има и някакви микрофибърни подложки за почистване на петна от килими и мебели. Пробвах веднъж - петното не само не изчезна, но стана и по-голямо, да не говорим, че при досег с по-студената повърхност, парата се втечни и вместо подложката да попие петното - то се \'лепна\' отдолу на килима.

Споменавам това защото въпросният стийм моп работи на същия принцип, с тази разлика, че за почистване на килими има подложка, която повдига микрофибърната кърпа от килима... и незнайно как мръсотията \'подскача\', за да се лепне в подложката.

Самата реклама за мен е подвеждаща. Иначе - парочистачка или стийм моп - перфектни само за теракот, и то само ако е ползвана висококачествена фугираща смес - иначе има опасност да се изръсите и за майстор...

Lilqna Veleva

• Новак
  • *
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #3 -: Май 04, 2011, 03:48:29 pm »
Рекламата е доста преувеличена, нито петна чисти, нито косми събира. Особено този новия зеления е най-големия боклук, който съм си купувала някога. Приятелките ми имат червения и са супер доволни, а аз зеления X5 вече 2 пъти го връщам. За ламинат става, за теракот става, но ако очаквате да ви махне петно от килима абсурд или да ви събере боклук - абсурд.

ivelina stoineva

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #4 -: Май 27, 2011, 01:19:56 pm »
iskam da vi kaja 4e i az si kupih stiin mop na elit malak i da vi kaja mnogo sam dovolna ot nego vsi4ko 4isti!

Лилия Деркач

• Новак
  • *
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #5 -: Май 30, 2011, 03:09:35 pm »
хппгпппппппппппппп

Лилия Деркач

• Новак
  • *
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #6 -: Май 30, 2011, 03:25:49 pm »
здраавейте,искам да ви попитам,много отдавно съм искала да купя Стий моп,защото немога да намеря подходящ  обикновен моп за ламинат,и мислих че Стейм моп ще ми свърши услуга,но прочетох много отрицателни коментараии и това ме спира,аз искам само да чистя ламинат и затова искам да разбера кой то го купи,как е почиства ламинат? остават ли някакви петна или не?предварително благодоря.

Станислава Апостолова

• Новак
  • *
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2011, 05:33:51 pm »
Здравеите! Съветвам Ви в никакъв случай да не си давате парите за новия X5! От магазин на ,,Мария Луиза,, можете да си купите парочистачка за 45 лева и е съвсем възможно да е и доста по- качествена. Разочарована съм от продукта- изобщо не си струва парите, но много по- лошо е, че купувайки си го ,,Студио Модерна България,, ви вкарва в омагьосан кръг и няма никакъв шанс да си върнете парите обратно. В рекламата освен, че ви заблуждават, че този уред можел нещо да почисти, внушават в съзнанието ви, че можете да си го купите от магазин и имате право да върнете продукта в рамките на седем работни дни. Нищо от тези обещания обаче не може да се случи, нито ще си изчистите по- добре отколкото с препарат и един влажен микрофибърен парцал, да не говорим, че парата на новият е слаба и ако искате да дезинфецирате матраците - много по- ефикасно е да ползвате ютията си! Уредите освен, че са китайски, се оказа, че нямат нито фабрични номера, произвеждат ги на конвейер и ги продават в пъти по- скъпи отколкото реално са! Търсете си правата чрез Комисията за защита на потребителите и не се оставяйте подобни подвеждащи реклами да ви заблуждават! Никакво качество за висока цена в комбинация с изключително некоректна, нелоялна и заблждаваща търговска практика!

Vlado Botev

• Новак
  • *
    • Профил
Стийм моп
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2012, 02:18:59 pm »
Не купувайте от Топ шоп и Студио Модерна!!!
Жена ми ме побърка да и купя стиим моп! Зарибена до болка беше! Е, реших се, купих и от новия Х5... А на мен си взех пейнт зуум! Поне за ремонти, си викам... Е, Познайте!
Стийма не става за чистене! Слаба пара! Трябва да си почистил преди да го пуснеш!!! МНОГО СЛАБА РАКИЯ! Става за мокрене!!! НЕ Е ЗА НИКАКВИ ЛАМИНАТИ! УЖАСНО ГИ СЪСИПВА!!! Жена ми е отчаяна! Аз - ядосан!!!
Аз пък какво видях от боядисващата лъжа Пейнт зуум?
 Около мен се ЗАВИХРИ и вдигна такъв ситен прах от боята, че като в мъгла, в прахова камера... и струята му не е добра, и цялата стая стана в ситен прах...да се чудиш как да го чистиш после! ГОЛА ВОДА! Вдишвах праха и не вярвах на себе си как съм се доверил на тези мошенници? Че това са евтини китайски стоки на нереално високи цени, ЕТО В ТОВА СЪМ УБЕДЕН!!!Не се доверявайте на масовите телевизионни лъживи раклами ! Не!!!Студио Модерна е една ГОЛЯМА ЛЪЖЛИВА ПРОПАГАНДА ЗА БОКЛУЦИ!