Автор Тема: Имам ли право на гаранция? За повреден телефон.  (Прочетена 233 пъти)

Icecream

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Телефона ми е купен на 26 декември 2007, от Хенди, още е в ганация. Вчера го включих на зарядно и видях, че буксата се \"движи свободно\", не знам как да го опиша,но телефона не се зарежда. Но проблема очевидно не е дефект на телефона, тъй като вече 4 месеца го ползвам и проблема е от вчера.
Чета хората с какви проблеми се сблъскват, по колко време апаратите им са на \"ремонт\" и се чудя дали въобще има смисъл да им го давам, ако кажат, че ремонта не се поема от гаранцията. От друга страна пише, че ако го дам в друг сервиз гаранцията ми изцяло отпада и при следваща повреда вече за нищо не мога да претендирам.

Моля ви посъветвайте ме, какви права имам, какви документи трябва да ми дадат, за пръв път съм в подобна ситуация и никак не искам да изпусна някоя \"подробност\".
Също така искам да питам в магазина на Хенди, от който е купен ли трябва да го занеса или няма значение, защото ми е страшно далеч от сегашната ми работа и местожителство?
Предварително благодаря на всички, които обърнат внимания на моят проблем!