Автор Тема: Г-Сервиз Вежен №25-беззаконие?  (Прочетена 1244 пъти)

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Г-Сервиз Вежен №25-беззаконие?
« -: Юни 02, 2008, 09:55:13 pm »
Г-сервиз искат да заплатя ремонт на мини готварска печка KORTING, коята е в гаранция. В гаранционните условия не е упоменато, че пантите на вратата нямат гаранция, но от сервиза твърдят, че ремонта трябва да се заплати. Обърнах се с жалба към КЗП. След 30 дни получих устен отказ, никъкъв документ и \"съвет\", че и съд няма да ми помогне. Подал съм молба към помирителна комисия. Там няма срокове!  Сигурно ще ми изтече гаранционния срок. От сервиза искат пари да върнат старото положение на печката, както и магазия. Сумата е повече от ремонта. От КЗП са им дали моята жалба с всички лични данни, а аз нямам никакво писменно становище. Според мен има \"\'чадър\"  над Г-сервиз, по друг начин не мога да си обясня наглото поведение на техните служители.

Krisito

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 03:32:15 pm »
Здравейте,
искам да попитам какво се прави при следната ситуация: Изгоря ни реотан на готварската печка. Тя е Кьортинг и орторизирания сервиз е Г-Сервиз. Отиваме с изгорелия реотан в ръка в споменатия сервиз и искаме да си го закупим. След кратка справка с компютъра, служителката ни донася един реотан, който е запечатан в опаковка и казва, че според програмата й това е търсената от нас стока. Да ама НЕ. Реотанът на глед е същия с една малка разллика: растоянието между двата извода е с около 1 см по-голямо. Веднага се връщаме в сервиза и държим да ни заменат стоката или най-малкото да я върнем.
В отговор получаваме следната тирада: Първо стоката не може да я върнем, защото е разпечатана. Интересно как иначе щяхме да измерим разликата
Второ - настояват че това бил нужния ни реотан и срещу 40 лв. ще дойде техен техник, ще ни пробие допълнителни дупки и ще го сложи.
Моля Ви да ми кажете мога ли да си защитя правата по някакъв начин. Най-малкото още в началото трябваше да ни кажат, че това което ни дават ще трябва да се преправи, а пък ние да решим дали ще дадем тези 40 лв.
Като се порових в Интернет се оказа, че тези реотани си имат 3 размера, по които се характеризират. На закупения от нас никъде на опаковката не са изписани. Има само каталожен номер.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 05:40:13 pm »
Да, отивате пак, казвате им, че даденият ви реотан не същия, като този, който сте занесли. Позовете се на ЗЗД и поискайте да ви го сменят. Ако не ви го сменят, заплашете ги с жалба, ако пак не го заменят - пишете жалба до КЗП и копие до централния им офис, препоръчани с обратна разписка, за КЗП може и онлайн. Не допускайте да ви пробиват печката, защото тогава вие се съгласявате с техните условия.

все пак, прочетете закона :)

успех

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 18, 2009, 12:28:47 am »
Продължава наглото безхаберие на служителите от сервиза...

Aleks

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 27, 2009, 06:58:00 pm »
И с мен се отнесоха много лошо в сервиза. Може би не трябва да се купува никаква стока, която се ремонтира от тези некъдърници в Софийския клон.

Aleks

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2009, 06:32:22 pm »
Имам въпрос? В този сервиз ми задържат кафемашината вече месец и полвина. Не искат да ми я дадат, с мотива, че чакат части. Какво мога направя?