Автор Тема: Проблеми с Топлофикация София  (Прочетена 6913 пъти)

Svetla

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблеми с Топлофикация София
« -: Декември 06, 2006, 05:27:30 pm »
И преди съм се опитвала да търся съдействие и гласност по нашия дългогодишен проблем с Топлофикация София.
Живея в квартал Орландовци в блоковете Б и В на ул. Овчарска и сме абонати на топлофикация към ВОЦ Орландовци към ТР София. За съжаление Топлофикация системно не изпълнява задълженията си по чл.69 и чл 103, т.1 и прекратява топлоподаването без да са налице условията за въвеждане на ограничителен режим съгласно чл. 72 от ЗЕ.
На практика след приключване на отоплителният сезон на горепосоченият адрес от 2000г насам се прекратява топлоподаването и така до следващия отоплителен сезон. Като причина за това се посочват профилактични ремонти и оздравителни програми, които продължават с месеци.
За 2000 година в месец Март е имало отработени 22 работни дни и след това чак в месец Ноември 11 работни дни – това са над 7 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2001 година в месец Март е имало отработени 15 работни дни и след това чак в месец Ноември 17 работни дни – това са над 7 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2002 година в месец Май е имало отработени 16 работни дни и след това чак в месец Ноември 21 работни дни – това са 6 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2003 година в месец Април е имало отработени 0 работни дни и след това чак в месец Ноември 27 работни дни – това са 7 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2004 година в месец Април е имало отработени 22 работни дни и след това чак в месец Ноември 8 работни дни – това са около 7 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2005 година в месец Март е имало отработени 15 работни дни и след това чак в месец Ноември 17 работни дни – това са над 7 месеца в които не е имало топлоподаване.
За 2006 година в месец Май е имало отработени 18 работни дни. След 5 месеца ремонтни работи по оздравителна програма на 4 и 5 Ноември (външните температури бяха отрицателни) пуснаха парното. След това обаче (времето се стопли) и от 6 Ноември ВОЦ Орландовци е в авариен ремонт на който срока се удължава вече няколко пъти, като последното уведомление е до 4 Декември.
До месец Юни тази година плащахме и такса мощност. Всъщност проблема не е от 2000 година, а още по-рано. При нас началото на всеки отоплителен сезон е свързан с нерви, напрежение и унижения от страна на ръководството на Топлофикация София. Защото това е унизително – да си абонат на Топлофикация, да си плащаш всички сметки, да си купуваш уреди за индивидуално отчитане на потреблението на топлинна енергия (топломери), да плащаш такси на фирми за топлинно счетоводство и в същото време да се къпеш на бойлер, да не знаеш кога ще ти пуснат парното, да разнасяш разни печки и “духалки”(вентилаторни печки) из вкъщи и да се чудиш в кой свят живееш?!?!
В 21 век, дни преди присъединяването ни към ЕС, или в средновековието. Нормално е да се питаш: Наистина ли съществуват “божествени личности” на “божествени постове”, които могат да си позволят години наред да вършат беззаконието си безнаказано, както ръководството на Топлофикация София!!!
През всичките тези години аз съм подавала сигнали, че ми се нарушават правата на потребител на Топлофикация до:
   Топлофикация София, ТР София – ул. 202 №6
   Топлофикация София, – ул. Ястребец №23
   Столична община – ул. Московска №33
   Комисията по търговия и защита на потребителите – пл. Славейков №4А
   Държавна комисия за енергийно регулиране – бул. Дондуков №8-10
За съжаление в отговорите на всички тези писма Топлофикация ми отговаря, че топлоподаването вече е възстановено и какви са задълженията на съседите ми. Отговор, който никога не ме е удовлетворявал, но понеже веднъж като пуснат парното не сме имали проблеми през отоплителния сезон, съм таяла надежда, че нещата няма да се повтарят. И така до началото на следващия отоплителен сезон, когато нещата не само се повтарят, но и се задълбочават.
Предишни години поне се виждаше, че правят някакви ремонтни дейности. Макар и в обеми, които не запълват целия период от време, в който не сме имали топлоподаване. Докато тази година не се видя ремонтна дейност. А абонатните ни станции са в ужасно състояние.
От всичко изложено до тук смятам, че става ясно:
1.   Топлофикация системно не изпълнява задълженията си да доставя топлинна енергия с необходимите показатели без прекъсване.
2.   Да поддържа в изправност съоръженията си.
3.   Да отстранява авариите в срок от 48часа.
Аз и моите съседи смятаме, че действията на Топлофикация са незаконни.
Търсим начин да спрем това беззаконие и за това отправяме апел за помощ, съвети и съдействие от всякъде.
Предварителна благодаря за проявената съпричастност!

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Топлофикация София
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2007, 11:58:05 am »
Ами просто СПРЕТЕ да им плащате!Напоследък си мисля,че това е единственото средство,което ако се приложи масово от клиентите на \"ТОПЛОФИКАЦИЯ\",ще има някакъв ефект?!

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2007, 12:00:17 pm »
Не мисля, че неизпълняване на твоите задължения по договора е решение на проблема! Според мен е точно обратното - трябва да си изряден по отношение на твоите задължения, за да можеш спокойно да си търсиш правата и да не даваш на никой шанс да използва твоето неизпълнение като оправдание.

genie

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2007, 03:59:17 pm »
А какво ще кажеш за успокоение на всички онези хора,които си плащат редовно,а в същото време получават безумно високи сметки?Сметки,според които в отопляваното помещение температурата би трябвало да е 80С? Или може би е нормално? Не сме ли всички (или поне много от нас)жертва на ТОПЛОФИКАЦИЯ и на фирмите за топлинно счетоводство?

Jordanova

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2007, 08:29:06 am »
Към кого да се обърна за да ми са обесни и сметне колко точно и каква топлина сме изразходили , че направо ми идва да ги гръмна тези безумници!!! Сметката ни е много по- голяма , а показателите на радиаторите много по- малки , а ние сме с две деца и горе доло потреблението ни е едно и също така че коментара \"покрай празниците сме си в къщи\" невърви!!!!

genie

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2007, 11:58:49 am »
Jordanova,както по-горе писах единственото решение на проблема ще е потребителите масово да \"накажат\" топлофикация,като спрат да плащат тези безумно високи сметки!Крайно време е да спрем да храним ПАРТИЯТА,не мислите ли?

CECOBOB

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 04:20:07 pm »
Госпожо Йорданова само извънземен може да ви обясни нещо свързано с парното. Ако послушате Изида ще полудеете и ще умрете от глад. Ако послушате Жение ще нахраните децата си и винаги ще сте на топло. Аз мога да ви цитирам една умна мисъл: \" Ако децата ти са голи, гладни и студуват, а ти продължаваш да си почтен  - значи си престъпник\"!!!

CECOBOB

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 05, 2007, 04:42:52 pm »
Светла, няма спасение. Аз водя борба години наред. Доказал съм и нарушения и престъпления извършени от Топлофикация. Просто продължавайте да се борите. Ставаме все повече и ще станем фактор. На такива, като Изида не обръщайте внимание, мнението и е лишено от смисъл. Няма в света по изряден платец от овчедушния българин - това трябва да спре.

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #8 -: Март 05, 2007, 05:14:08 pm »
Като един \"овчедушен българин\" съм си избрала жилище такова, че да нямам взимане даване нито с Топлофикация, нито с БТК. Вместо това си плащам колкото показва електромера и ползвам най-изгодните за мен абонаментни планове мобилни телефони, както и VoIP комуникация (т. нар. \"безплатни разговори по Интернет\").

Който иска непрозрачни отчитания - да предпочете парното на топлофикация пред локалното електрическо, или газово парно.

P.S. Ако децата ти гладуват - намери си работа!
« Последна редакция: Март 06, 2007, 12:17:30 am от Izida »

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #9 -: Март 07, 2007, 03:51:12 pm »
Изида, аз работя без прекъсване от 1983 год. Това не значи, че трябва да раздавам парите си на мошеници и шарлатани. Не всеки може да си позволи вашите екстри.Ние лъганите имаме право да се борим за честта си и ясни сметки за всички екстри, които употребяваме.Когато никой не ни обръща внимание, единствения начин на протест е да спрем да плащаме измислени сметки. Който търпи тези унижения и чака някой друг да го спаси, си  е чиста овца! Ние вече няма какво да откриваме - всичко е открито. На запад хората протестират десетки години и са подредили живота на децата си. Ние сме все още стадо, затова аз няма да  слушам такива като теб! WWW.BOB-BG.com

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #10 -: Март 07, 2007, 04:46:03 pm »
Не казвам, че съм против протестите - дори обратното! Редно е да се протестира, да се показва недоволството от дадена несправедливост. Просто все още не съм сигурна, че това е правилния начин за протест....

cecobo

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Март 08, 2007, 08:24:20 am »
Повярвай ми, няма друг. От 2003 год. се занимавам с жалби в които излагам очевидни проблеми. Никой не иска да поеме отговорност и да признае, че действително се вършат безобразия. Прокуратурата е зависима и все още не може да се  отърси и да стане независим орган. Единствения, който постига нещо е Националния Омбудсман - Гиньо Ганев, но той е сам с-у всички и нещата се движат бавно. Затова подбуждам хората да отказват всички плащания при които са УСТАНОВИЛИ, че са излъгани.

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 08, 2007, 10:00:18 am »
cecobo, искам само да кажа, че уважавам мотивацията и това, че даде обосновка за решението си вместо да реагираш емоционално!

Желая ти успех!

cecobo

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Март 08, 2007, 03:51:12 pm »
Благодаря!

genie

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Март 11, 2007, 04:20:14 pm »
А пък в момента такова беззаконие цари в държавата,каквото и по Костово време нямаше...!!!
« Последна редакция: Март 11, 2007, 04:20:39 pm от genie »