Автор Тема: Проблеми с Топлофикация София  (Прочетена 6261 пъти)

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Топлофикация София
« Отговор #15 -: Април 01, 2007, 02:47:25 pm »
Жени не се плаши. Все повече съдии и прокурори се червят по телевизията. Това започва все повече да им въздейства. Все повече ще им се налага да са точни при оценките си.Важното е ние да не се плашим и да станем колкото се може по-бързо европейски народ. Докато сме овце ще цари и беззаконие. НЕ СЕ ПЛАШИ!

Sexy

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #16 -: Юни 03, 2007, 07:00:50 pm »
Преди време бях видяла бележка на входната врата на блока в който живея в Люлин , обаче не и обърнах внимание защото си мислех ,че мога да я видя пак.Бележката беше за топлофикация и кога ще се спира топлата вода в блока.СЛед два три дена слязох да видя специално за бележката и я нямаше явно някой я беше махнал или скасал.Търсих в интернет информация за районите кога ще се спира топлата вода , но намирах само някакви постове от 2005 и 2006 година.Въпросът ми е ще има ли профилактика тази година и каде мога да видя информация за това???

orim

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: Юни 17, 2007, 10:44:03 pm »
Аз също живея в Люлин - 5 част. На бележката пишиши, че топла вода няма да има от 13 до 30 юни. В действителност я спряха на 15-ти. Разбрах, че в 6-та част са сменили бележките и са сложили нови дати - от 15 до 20 юни. На нашия блок няма нови бележки, но се надявам и на нас да са съкратили времето. Ако някой знае нещо за 5-та част да пише.

pontos

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: Юли 02, 2007, 07:35:17 pm »
Живея в кв. Бъкстон и имах късмета да преживея на няколко пъти тази година изненадите със спиране на парно и топла вода, подготвени от ОЦ Земляне. Днес за пореден път установих, че от крана тече хладка, а в последствие напълно откровено студена вода. Потърсих информация в мрежата, но също като sexy от Люлин попадах само на миналогодишни гръмки обещания за \"край на ежегодните профилактики на Топлофикация\". Само в една незначителна бележка, която при повторно търсене се оказа неоткриваема прочетох срамежливо изречение, че \"поради неотложен ремонт...и т.н.\" топлата вода в нашия район ще бъде спряна до 12.юли, но за това ще бъдем уведомени с бележка с учтиво, съвсем \"по европейски\", извинение от Топлофикация. Такова нещо не открих до вечерта, въпреки старанието ме да открия поне следи от разлепен или скъсан наскоро лист на входната врата. Нейсе, ще преживеем още едно лято този хигиенен геноцид и ужаса на легените, нагревателите и миенето на чинии без лукса на миялната машина. Алтернативата е да спестим плащането на част от сметките към въпросното дружество и да се обзаведем с бойлер - това също е изход. За овчедушието ни и търсенето на спасение поединично също никой не ни е виновен. Но въпреки това, нямат право да ни спестяват точната и коректно поднесена информация - откога-докога и по какви причини. Това вече наистина надминава всякакви граници, допълнено с безобразно раздути сметки, искания за повишаване на заплати и финансови афери. Крайно време е и ние да обявим стачка срещу Топлофикация!

kpacu

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: Юли 03, 2007, 02:29:45 am »
POntos, и аз останах изненадана за пореден път в4ера. Живея в Красно село и подобно на много хора (предполагам) се засилих да търся бележки....които обикновено веднага забелязвам и про4итам. Обадих се на аварийната служба на топлофикациа за да питам да не би случайно да има авария и кога да очакваме евентуалното пускане на водата. Обясниха ми нещо светкавично с тон \"защо не разбрахте причината сама\" и това беше...с две думи ми стана ясно,че авария няма и това ще е до 12.Юли...good luck!

ja4ooo

• Новак
  • *
    • Профил
отчитане на топломерите
« Отговор #20 -: Май 13, 2008, 10:27:58 pm »
Искам да знам дали имам някакви права при следното положение:
Имахме 2 определени дати за отчитане на парното- на 4.05 и 09.05. Заминахме за празниците и изпуснахме първата дата, а втората била преместена на 08.05. На въпросната дата цяла сутрин си бях вкъщи и когато пообед реших най-накрая на изведа на детето в парка видях че на съседните врати има съобщения че не са осигурили достъп съседите до радиаторите, а на нашата врата няма и никой не е звънял. Сега трябва да им отида на крака до офиса на фирмата и да им плата 6 лв за това че никой не ми е позвънил? Това не си ли е чисто изнудване?

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
отчитане на топломерите
« Отговор #21 -: Май 14, 2008, 10:19:22 am »
За преместването на втората дата на 08.05.2008 година е трябвало да има  залепено съобщение във входа от  фирмата - топлинен счетоводител . От Вас се е изкало да осигурите достъп в имота на 9.04.2008 г.Ако такова е липсвало  - имате право да изискате  реалното изпълнение на всички поети от търговеца задължения.
 Ако е имало съобщение за промяна на датата, и са минали ден преди това -  ако не се свържете с фирмата, и не заплатите за допълнително посещение, на всички отоплителни тела в имота Ви, ще Ви се начисли енергия, като на отоплителни тела без уреди .
Наредба № 16-334/ 06 април 2007 г. -чл. 70 т.4

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
« Отговор #22 -: Декември 04, 2008, 02:04:43 pm »
Нов вид измама от страна на топлофикация и Нелбо инжинеринг ООД в която аз съм потърпевш.От миналия отоплителен сезон,топлофикация ми дължи известна сума пари,но започва странна игра с връщане показания на водомера по-документи,намаляване на разхода ми от 10 куб.м на 3-4куб.м месечно.Плащам този вид услуга по-банков път и преглеждайки фактурите за месеците назад,защото в момента разликата от това което е по-водомер и това при тях е 50 куб.м,открих следната интересна подробност,за която своевременно информирах топлофикация.

към фактура № 0013015997/31.05.2008г за аб.№133788 водомер 0420-0424
                                                              към фактура № 0013343764/30.06.2008г за аб.№133788 водомер 0424-0428
                                                              към фактура № 0013691327/31.07.2008г.за аб.№133788 водомер 0418-0422
                                                              към фактура № 0014554712/31.08.2008г.за аб.№133788 водомер 0422-0425
В преходните месеци разхода ми е бил около 10 куб.м,а от м.май е занижен на 3-4 куб.метра и на всичкото отгоре за 4 месеца плащам едни и същи показания. Адрес ви е: ул.”Ястребец”23 Б, ж.к Борово, 1680 София на Нелбо инжинеринг е  ул. \"Тинтява\" 15-17,а моят е в Люлин,което е в три различни краища на София.Моля ви коригирайте грешката си и ми спестете ненужното разкарване.В момента водомера ми е на 0482 куб.м,а в последната фактура е 0428-0432,разликата е 50 куб.метра.

и получих следния любезен отговор:

Уважаеми г-н Дончев,
През м.юли 2008 г. Ви излизат 2  изравнителни сметки за отоплителен сезон 2007/08, в която имате следните суми за връщане:
- сума за връщане от топла вода в размер на /-6,97 лв/ за периода м.май 2007 до м.септември 2007 г. вкл.
- сума за връщане от топла вода в размер на /-150,89 лв/ и /-6,55 лв.от отопление или общата сума е /-157,44 / за връщане за периода м.октомври 2007 г. до м.април 2008 г. вкл.
Голямата сума за връщане е от топла вода и  за това както сте забелязали, водомерът Ви през м.юли  се връща на показание 0418 м3,  тъй като се връща тази сума, съответно се връщат и показанията на водомера.
Както  Ви беше обяснено на Вас по телефона, не е допусната грешка с ниската Ви месечна прогнозна консумация за топла вода. Месечните прогнозни дялове за потребление се изготвят на база на потреблението на топлинна енергия от предходния отчетен период и затова сега базата за консумация на топла вода Ви е 4 м3/месец. Единствено Вие можете да искате от  \"Нелбо инжинеринг\"  да Ви бъде увеличено прогнозното месечно потребление  за  топла вода на 10м3.

От който разбирам,че трябва да се свържа с  \"Нелбо инжинеринг\" за да си вдигна прогнозното месечно потребление,което до тези страни показания си е било 10 куб.м,но интересното е че връщането на водомера е нещо нормално за Топлофикация.Нормално водомера върви само напред,ние не сипваме вода в душа за да се получи такова нещо извън техните фактури.Във \"Нелбо инжинеринг\" признават за грешката за занижаването на разхода,но по-никакъв начин не искат да разберат,че извън техните документи и фактурите от топлофикация моят водомер върви напред и не му се случва да обърква хода и по този начин ме ощетяват с над 10 куб.м.При контакта на съпругата ми с техни служителки се държат арогатно с нея.
Люлин,където живея,офиса на Топлофикация и Нелбо са в три различни края на София.Съпругата ми ги посети,но с изключение на това,че се върна разстроена и им е платила 2.60 лв, за да станат 15 куб.м и да се навакса разликата 50 куб. метра не постигна нищо друго.
Моля за вашето съдействие да защитя правата си.За всичко пазя фактури включително и фискалния бон за тези 2.60лв.
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 06:27:14 pm от mikile »

Boianov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2010, 10:30:16 pm »
Аз и семейството ми живеем в тристаен апартамент в град София.От 3 години насам получаваме изключително високи сметки от ТЕХЕМ като напримир за месец Януари 2009 година получихме сметка за 505лв. при положение че имаше газова криза и радиаторите бяха студени.Такива сметки сме получавали  всеки месец.Днес 21.02.2009 получих сметка за 340лв.Нямаме възможност да плащаме такива суми и затова не го правим и заради това съм даден на съд за 6500лв.Въпросът ми е дали мога да се обърна към някоя институция и да защитя правата си? И изобщо какво да направя, за да се измъкнеме от този ад?
Благодаря!

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2010, 10:05:36 am »
Просто направете търсене в \"Гугол\" например с ключови думи П.КЪРЛЕВ ТОПЛОФИКАЦИЯ ИЗМАМА или др. подобни. Ще видите колко много хора са на Вашето дередже. Има и добри съвети за справяне със ситуацията.

sami

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: Февруари 23, 2010, 01:23:27 pm »
сметките за парно са грешни защото топлофикациа е на входа и на изхода на абонатната станциа. на изхода                  икономисаното се прибавя вместо да се изважда..

gomar

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #26 -: Ноември 25, 2010, 08:43:14 pm »
Ние сме едни от малкото редовни платци на топлофикация София, но в последната половин година те вече тотално прекаляват. До август месец показанията на водомерите за топла вода вървят последователно – август месец отчета е 0176 – 0183 на единия водомер и 0070-0073 на другия. Септември месец нещата продължават да се отчитат на база и служебния отчет стига 0190 на единия и 0076 на другия, дотук добре, но в октомври месец получаваме изненада, изведнъж водомера платен до 0190 се връща на 0181-0186 т.е. топлофикация присвоява 9 м3 вода от единия водомер а другия от 0076 се връща на 0071 т.е. топлофикация присвоява още 5 м3 вода. Като резултат топлофикация ни ощетява със 14м3 вода. Честито и нека си плащаме сумите редовно

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2010, 09:06:14 am »
Отчитането на водумерите и количеството преминала вода през тях. Без значение дали е топла или студена е задължение на водоснабдяване, не на топлофикация. Това само информативно, инак този номер го вартят от години.

Markov

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2010, 12:22:30 pm »
Относно сметката, не са виновни от Топлофикация. Сметката се изготвя от фирмата за дялово разпределение на топлинна енергия. Топлофикация прибира само парите. Ако имате възражения по сметката се обръщате към дяловият разпределител!

paco100

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #29 -: Януари 09, 2011, 08:55:16 pm »
Погасителна давност
Чл.110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок.
Чл.111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:
а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;
б) (изм.,ДВ,бр.12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;
в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания;