Автор Тема: Имам ли шанс да си търся правата?  (Прочетена 579 пъти)

didi38

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Имам ли шанс да си търся правата?
« -: Юли 21, 2008, 08:44:05 pm »
Преди една година си купих телевизор от техномаркет \"Европа\".Дотук добре доволна бях но миналия месец се развали и го занесох на ремонт в сервиза им.Вече цял месец телевизора е при тях но не са отстранили повредата.Разбрах, че по закон трябва да ми го сменят или да ми върнат парите.Как става това и имам ли изобщо шанс? Пазя всички документи. Става въпрос за Пловдив.Моля ви ако някой има опит в подобни ситуации да пише

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #1 -: Юли 22, 2008, 03:14:06 pm »
По темата е писано безброй много пъти в този форум. Прочетете малко теми.Рекламацията я правите пред техномаркет \"Европа\". Описва се  в регистър за рекламации.При предявяването на рекламация посочвате предмета на рекламация, и предпочитаният от Вас начин на удовлетворяване.След като е минал по-вече от месец ,  като претенция на потребителя отбелязвате замяна или възтановяване на сумата.  Съгласно ЗЗП имат право   да отстраняват несъответствието на стоката съгласно договора за продажба в рамките на един месец.Ако не се развият нещата при Вас по този начин съответно се обръщате към  Регионалното дирекция  КЗП Пловдив - осъществяват контрола по прилагането на ЗЗП
тел. 631778 ул. \"В.Търново\"№25  
Първо трябва да разберете  дали в техномаркет \"Европа\" приемат  рекламацията Ви за основателна.

el.kost

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 22, 2008, 09:32:48 pm »
Скъпа didi38,не си губи времето с КЗП-Пловдив.Моят случай е подобен.Когато потърсих помощ от тях преди две години ме мотаха поне два месеца с лъжливи обещания.В крайна сметка нищо не направиха-дори ме измамиха:казаха ми да отида в сградата им на"В.Търново"25,да напиша в книгата им за похвали колко съм доволна от тях и след това да отида веднага  в ТЕХНОПОЛИС-Пловдив да заменя дефектния си телевизор с нов(г-н Минчев от КЗП лично бил говорил с управителя на магазина Лазаров и той ме очаквал да подменим телевизорите). ДОЛНА ЛЪЖА!!!  Когато отидох се оказа,че въпросният Лазаров е от няколко дни в отпуска,а служителите дори и не са чували за подобно нещо!  Случаят съм описала подробно на www.Bradva.com  със заглавие :ТЕХНОПОЛИС гр.Пловдив - Как един дефектен телевизор остава ваш за вечни времена със съдействието на Комисията за Защита на Потребителя.           Наскоро попаднах на информация за някакво ново сдружение –КЛУБ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ с приемна на адрес: гр.Пловдив ул."Петко Д. Петков"7, тел.650873, 623944, 0878443517. Незная доколко са ефективни,но можеш поне да опиташ. А КЗП е просто БЕЗНАДЕЖДЕН СЛУЧАЙ!

kaufer

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 23, 2008, 11:51:37 am »
до el.kost
    За нарушаване на правата предоставени от Закона за защита на потребителите, потребителите и сдруженията на потребителите имат право да подават сигнали, жалби и молби до контролните органи, изпълняващи функции за защита на потребителите.След регистрирането на сигнала се образува производство за разглеждането му. т.е. Длъжностните лица на контролните органи  имат свободен достъп в търговските обекти. След установяване на фактите дават задължителни предписания  за отстраняване на несъответствието при открити нарушения на закона, съставя  се и акт за административно нарушение на фирмата  за неспазване на изискванията на ЗЗП

kaufer

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 23, 2008, 12:01:51 pm »
до  didi38

Важно е да знаете, че възтановяването на заплатената сума от страна на търговеца още при предявената рекламация  не е изрично уредено в закона!
Това по-скоро е наложена добра практика на коректните търговци!  Обикновенно предлагат варианта на  замяна с нова, след като не са успели да извършат ремонта в рамките на едномесъчен срок.
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 12:16:09 pm от kaufer »