Автор Тема: сирене без мляко  (Прочетена 1297 пъти)

denis

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
сирене без мляко
« -: Юли 31, 2008, 07:47:03 pm »
искам да се оплача от кауфланд-хасково.преди 3 дена си купих ,,бяло саламурено сирене,,  и когато се прибрах го опитах.вкусът беше много солен и кисел
сложих го на кучето ми  ,но то не го изяде и аз го изхварлих.след това отидох пак до кауфланд и  попитах една моя позната на щандовете на сирената и ми каза че сирнето  се правило то сухо мляко,мас за масленост а след приготвянето му се слага 24 часа да престои в оцет.след това което ми каза жената ас съм  се отказал да купувам изобщо някакво сирене от магазините

alexg

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #1 -: Март 17, 2009, 05:00:21 pm »
Никога не си купувайте храни от Кауфланд. Всичките стоки са евтини, съдържащи само сурогати. Последният път имах глупостта да купя топено сирене от Кауфланд. Като го опитах веднага го изплюх, след което се опитах да прочета информацията върху размазаната опаковка, и видях че това ТОПЕНО СИРЕНЕ не съдържа никакъв продукт от животински произход, поне си го бяха написали, макар и с шрифт кегел 5.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #2 -: Март 17, 2009, 06:17:39 pm »
Кауфланд продава, това, което производителите произвеждат. Ако на опаковката са отбелязани всички съставки - значи няма проблем. Не мисля, че трябва да вините Кауфланд за това, че продава такива стоки.

А сиренето в Кауфланд ли го правят??

carlyangel

• Новак
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #3 -: Март 26, 2009, 02:30:34 pm »
И аз не съм съгласна,че търговската верига Кауфланд е виновна за боклуците,които БГ фирмите произвеждат.Примерно миналия ден си пазарувах оттам и на щанда за сирена имаше разделение-такива от растителен произход и такива от млечен.Естествено продуктите от млечен произход бяха по-скъпи,но въпреки това ги предпочетох пред тези с палмово масло примерно.Взех си овче сирене на \"Пършевица\" и останах много доволна.Сиренето бе твърдо,добре изпечено,мазно и направо се топеше в устата.Заслужаваше си парите-9.90 лв/кг.Друг е въпроса ако не можем да си позволим толкова скъп продукт,че налитаме само на боклуци и после се оплакваме по форумите,че веригата магазини е скапана.Кауфланд имат богат асортимент на мляко и млечни продукти на български и чужди фирми,така че не може да се каже,че предлагат боклуци.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #4 -: Март 26, 2009, 07:24:18 pm »
Защо пък продукт от палмово масло да е боклук?

mar

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #5 -: Март 27, 2009, 08:58:06 am »
Защото палмово масло e изключително вредно.

Производството и консумацията на палмовото масло, което се намира в много хранителни продукти, е истинска опасност както за здравето, така и за околната среда и дивата фауна.

Палмовото масло е богато на бета каротин, откъдето идва и неутралният му вкус и минималната себестойност. Изобилието на мастни киселини превръща палмовото масло в преситено, което го прави опасно за здравето, защото тези мастни киселини може да провокират високо ниво на холестерол, сърдечносъдови проблеми, наднормено тегло, дори и някои видове рак. По време на умерен хранителен режим маслата са абсорбатор на мазнини, но напр. слънчогледовото олио и зехтина съдържат три пъти по-малко мастни киселини от палмовото масло.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #6 -: Март 27, 2009, 12:00:58 pm »
Разбирам, че е нещо като маргарина, но по-вредно :) Мерси за пояснението.

opsa

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
сирене без мляко
« Отговор #7 -: Март 28, 2009, 01:15:11 am »
оффф,аз пък си купих тая вечер СИРЕНЕ от овче мляко на БОР ЧВОР,представяте ли си каво ме очакваше под опакофката,ОТВРАТ твърдо като гипсова отливка,а и като го дъвчеш си хрупа и скарца между зъбите,направо ти се изправят косите.Да ви кажа честно до сега не ми се беше случвало подобно нешто и доста се почудих какво да правя,па седнах и им написах на БОР ЧВОРци един e-mail и аз незнам зашто,направо бях бесен,а и още имам страния привкус в устата,макар че 2-пъти си мих устата след неуспешния опит за вечеря.И за това реших да пиша и на хората поне да знаят,пък утре ште отида до магазина от който го купих,а какво ще стане и аз не знам,може би после ще пиша,но в никакъв случай няма да се откажа.....