Автор Тема: Искам да подам жалба срещу Micro$oft - как?  (Прочетена 2171 пъти)

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Искам да подам жалба срещу Micro$oft - как?
« -: Декември 13, 2006, 05:33:57 pm »
Преди време си купих Microsoft Winwos XP Profesional SP2. Всичко беше перфектно докато в един момент не поиска да се обнови автоамтично с нова версия на Internet Explorer (  ver. 7 ). Защо не викам си аз. Разбира се както всеки един грамотен потребител не ползвал Interent Explorer а Mozilla Firefox (www.mozila.com – преоткрийте уеб) но все пак бях любопитен какво са направили по новата версия. Инсталира се – всичко автоматично. Нищо не съм правил освен да кликна че съм съгласен updata изобщо да се тегли/инсталира. Сега когато искам да си направя update на windowsа разбира се ми се отваря Interent Explorer защото приятелите от MS не позволяват той да се правя с друга програма. Като резултат се отваря бяла страница и браузъра умира. Нищо не зарежда. Та ето както ме тревожи – аз вече не мога да ползвам услугата за която съм платил защото фирмата производител ми е дала допълнителна екстра развалила вече работеща и жизнено важна функция на стария продукт.  Все едно кабелната да ви подари нов телевизор за да гледате по-добре с него но когато включите телевизора да ви спира тока в къщи.  Очаквам съвети!
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 05:46:42 pm от alex »

Александър Ненов

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #1 -: Декември 13, 2006, 05:45:54 pm »
Ха... намериш решение. Може много да ви изненада но е факт. Все пак съм програмист и реших да видя какъв е кода на тази бяла страница. Ето го и него. Прескочете програмистките команди и обърнете внимание само на английския текст.

Windows Update uses ActiveX Controls and active scripting to
display content correctly and to determine which updates apply to your computer.

Tell me about active scripting and ActiveX controls

To view and download updates for your computer, Windows Update should be listed
as a Trusted Site in Internet Explorer.

To add Windows Update to the trusted sites zone:

1. On the Tools menu in Internet Explorer, click Internet Options.
  2. Click the Security tab.
  3. Click the Trusted Sites icon, and then click Sites...
  4. Uncheck the \"require server verification\" checkbox.
  5. Make sure the following URLs are listed in the Web Sites list box:

• http://*.windowsupdate.microsoft.com

• http://*.windowsupdate.com

Note: If you need to add a URL to the Web Sites list and the Add
button is disabled, contact your system administrator.

© 2003 Microsoft Corporation. All rights reserved.
Terms of Use
.

Това най-общо казано описва как да реша проблема с отварянето на страницата. Проблема е обаче че аз не го виждам. А не го виждам защото е написано програмистки неправилно и разбира се програмата не го интерпретира правилно следовтелно поакзва бяла страница вместо текста и описанието за решаване на проблема. Чудесно просто. Според примера по-горе със спирането на тока ще добавя че при спирането на тока ви дават описание за ползване което да си четете на фенерче... ако нямате фенерче - кофти. Интересно ми е колко непрограмисти ще се справят с това.
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 11:03:28 pm от admin »

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 13, 2006, 10:38:38 pm »
Те, горките, са го направили туй от добро сърце, пък гледай лошия \"юзър\" как ги напада. \"smile

\"Firefox\"
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 10:46:06 pm от senski »

MarSim

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 14, 2006, 09:59:45 am »
След инсталирането на IE7 на всички в работата ни се прецака TotalComаnder-а и не можем да си влизаме в FTP-то. Тори преинсталация и ново зареждане на всички потребители не помогна... Трябваше да инсталираме нова (безплатна версия от Download.bg) на друга програма. Тя работи, но е доста тромава. От колеги чувам и за други проблеми.

olga

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #4 -: Декември 14, 2006, 01:49:06 pm »
добре че казахте - че като ми пита искам ли exp7 да му кажа не- още съм с 6 версия

poptolev

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 06, 2007, 11:35:21 am »
Ами Майкрософтците си имат представителство в България, обърнете се към тях.

BsB

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #6 -: Януари 08, 2007, 10:09:49 am »
Аз също имам лицензиран Уиндоус и нямам никакви проблеми с ъпдейта. Нещо повече, инсталирах си новия Експлорер още преди окончателната му версия, т.е. Бета версията, и после новата 7.0. Ъпдейтнах и Медиа плеъра с новата 11 версия. Системата ми си работи нормално, както преди ъпдейта. Интересното е, че един приятел си сложи кракче в системните файлове на Уиндоуса, за да го заблуди при проверката за оригиналност, че притежава оригинално копие. И след като направи "успешно" ъпдейт, експлорера му създава не по-малко главоболия от описаните по-горе от Вас. Това ме кара да се усъмня в истенността на оплакванията! Пък и защо да правиш ъпдейт на Експлорер, щом като си привърженик на Мозила?! Ще добавя само, че от 2 години имам лицензиран Уиндоус и нито веднъж не съм имал проблеми с него. До преди това с пиратското копие съм имал немалко главоболия. Така, че приятели, преди да се оплаквате от Майкрософт, помислете дали наистина притежавате оригинален софтуер или кракнат!

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 08, 2007, 04:44:04 pm »
До преди това с пиратското копие съм имал немалко главоболия. Така, че приятели, преди да се оплаквате от Майкрософт, помислете дали наистина притежавате оригинален софтуер или кракнат!

То не става въпрос за мислене. Поглеждаш в шкафа и ако има фактура за MS Windows XP, значи имаш оригинален софтуер, а ако няма фактура - не можеш да се оплачеш. :-) В случая, доколкото знам, става въпрос за оригинален продукт.

Александър Ненов

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 10, 2007, 11:30:40 pm »
Съжалявам че толкова късно видях тези постове. Обърнах се към Майкрософт България и от тях помощта ми дойде на английски език. Проблема беше банален – просто IE 7 по подразбиране е взело някакви настройки за сигурност, които забраняват Active X който е жизнено важен за стартирането на страницата с update. Искам да отбележа, че моя Windwos е напълно легален. И на персоналният ми компютър и на лаптопа ми. Факта че инсталирах новата версия (само на персоналния компютър разбира се), е че след като съм платил за тази операционна система съм настроил да получавам и инсталирам всички updat-и автоматично. Още повече, че се занимавам професионално с уеб и съм длъжен да имам последните версии на браузърите дори и да не го искам. Всеки професионалист в бранша вече си е изпатил с новата версия на IE 7. Докато ние сме принудени да я ползваме бих препоръчал на обикновените потребители да си останат на старата версия на IE или което е много по-добре www.mozilla.org :)

Единственото вярно нещо в постинга ти BsB е това че всеки лицензиран софтуер създава с пъти по-малко проблеми от кракнатия. Използвам и възможността да призова хората да ползват легален софтуер – цените вече са достъпни, антивирусната си я получавате за 3 лв от интернет доставчика ( NOD 32 ), офис пакета е безплатен - www.openoffice.org, FTP клиента също http://filezilla.sourceforge.net , Пощенският софтуер също: http://www.mozilla-europe.org/en/products/thunderbird/ ... и много други. Не виждам причина да ползвате платени софтуери нелегално като има безплатни еквиваленти. С удоволствие бих пуснал тема ако има интерес за различни безплатни софтуери които могат да ползват потребителите свободно, безплатно и без притеснения че нарушават закона по какъвто и да било начин. Това е първата стъпка към легализирането на софтуера. Втората е като се закупят дребнички софтуери като антивирусна, операционна система и други жизнено важни неща.

pancho43

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #9 -: Март 01, 2007, 05:35:44 pm »
А как да инсталирам сертификатите за универсален подпис в Mozilla.Опитах почти всичко което съм направил с IE-6 и нищо,Не мога да вляза в нито един сайт,а камо ли да си платя данъците чрез НАП като използвам Mozila.

Николай Тодоров

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #10 -: Юли 20, 2012, 03:59:06 pm »
Ето един съват за всички решили да подават жалби свързани със софтуер :
Преди да предприемате каквото и да е било прочетете ВНИМАТЕЛНО лицензионното споразумение което със сигурност сте приели за да ползвате даден порукт!