Автор Тема: За етикетите върху продуктите и качеството на информациата показана там.  (Прочетена 404 пъти)

Ахелой

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
По стечение на обстоятелствата живях доста време в чужбина. При пазаруването ми сега виждам колко много се отдалечава качеството на обслужването в България. Наред с почти редовната съвсем незадоволителна информация за съдържанието (в проценти от общото) и произхода на продукта, в магазинната мрежа могат да се намерят продукти, които изобщо не притежават каквато и да е информация. Не е ли крайно време да се въведе стандарт изискващ производителите най-прилежно да дават пълна информация за качеството и съдържанието на продукта!?  Това значително би улеснило не само гражданите с по-високи изисквания, но би помогнало много и на хората, които поради болестни причини трябва да спазват нвкакви диети. Разбира се  за изработването на този стандарт голяма помощ могат да бъдат вече съществуващите такива по света.
« Последна редакция: Август 23, 2008, 05:15:32 am от Ахелой »

LORENA

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Огромната част от стоките изобщо нямат етикет по простата причина ,че не се продават в опаковка.Което е абсолютна диващина.Миди,скариди,риби и всякакви морски дарове са сложени в торбички и замразени.Едните миди били океански-каза продавачката...И това е информацията!Яйцата по същия начин са наслагани в торбички,сирена от тенекии,пита кашкавал...Няма дами стигне мястото да изреждам.И това година и 8м.,откакто сме в ЕС.Всякакви чиновници,от всякакви служби си траят.Изобщо проблемът е колосален,най-вече поради липса на всякакъв контрол!

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Това зависи от нас! По закон те са задължени да слагат етикети на всички стоки и на етикетите да пише основната информация за производител, вносител, цена, съдържание, срок на годност.

Честно казано като се замисля, не помня преди колко години за последно съм купила нещо в торбичка без етикет - това е съмнително и просто го отбягвам. Дори не мисля, че съм виждала скоро такава практика!

bjork

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
Ахелой, и аз съм живала извън БГ, при това във воюваща държава, с икономическа блокада
и т.н.. Това обаче не ми пречи да искам качествени неща;)

Ти си клиентът, ти избираш! Освен това нивото и интелектът на обслужването е мама Леоне, така
че си отваряш очите на 4 и внимаваш!