Автор Тема: Проблеми с ЧЕЗ  (Прочетена 54200 пъти)

olga

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
ЧЕЗ ЕЛЕКТРО
« Отговор #15 -: Април 16, 2007, 11:21:05 am »
При нас в блока втори месец не носят съобщения. Миналия месец за малко да пропусна срока за плащане и платих ссъс старата бележка с абон. номер. Младежа, живеещ в горния апартамент , не се сети и в петък след обяд му спряха тока. Момчето го платил веднага, но тока му снаха чак в понеделник. Писах в сайта на ЧЕЗ и ми отговориха много любезно, че се извиняват, повече това няма да се повтори и мога да проверя сметката по интернет. Вчера случайно видях на старата бележка, че срока е до 13 април, съобщение няма и в интернет, като написах абонатен номер ми излиза само адреса и името ми, които аз и така знам. Не е ли редно все пак да ни пращат съобщения с дължимите суми и дати на плащания, защото не всеки има интернет и телефон, а и не е само това му е на главана човека?

olga

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
ЧЕЗ ЕЛЕКТРО
« Отговор #16 -: Април 16, 2007, 11:22:49 am »
Много съжелявам за грешките, нещо клавиатура ми прави номера.

Жанет Хаджидимова

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Проблеми с ЧЕЗ
« Отговор #17 -: Септември 01, 2007, 02:48:40 pm »
Здравейте,
Имам следният проблем с ЧЕЗ:За м. Юли в сметката ми фигурираше само дневна тарифа,както се досещате те си вдигнаха цените от 01.07.07.След като им се обадих и ги уведомих,че нямам нощна тарифа на 02.08 те ми казаха,че вероятно ми е развален часовника и ще го поправят.
Дължат ли ми обещетение в този случай ЧЕЗ и имам ли право да искам да ми намалят следващата сметка?

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Проблеми с ЧЕЗ
« Отговор #18 -: Септември 01, 2007, 06:15:37 pm »
Може да изчислите колко процента средно за последните 12м напр. (или 6) от изразходваната ел енергия е по нощна тарифа и да предявите искането си.

bakalin

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Проблеми с ЧЕЗ
« Отговор #19 -: Септември 03, 2007, 01:57:17 pm »
случая Ви е описан в Общите условия.
Свалете ги от сайта на ЧЕЗ , и ги прочетете.
Въобще не е трябвало да плоучавате такава сметка. При проблем с тарифния превключвател / часовника / , консумираната ел.енергия се разделя 60/40 или се взима за база  предходен период.
Подайте ПИСМЕНА Жалба в ЧЕЗ.
Успех. Вие сте в правото си.

Жанет Хаджидимова

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Проблеми с ЧЕЗ
« Отговор #20 -: Септември 05, 2007, 11:36:51 am »
ok,blagodaria wi

potassium

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ЧЕЗ електро+нотариус=имотна измама
« Отговор #21 -: Септември 18, 2007, 06:02:44 pm »
Наследих вилата след смъртта на майка ми. Впрочем, случва се на всеки. Но така се налага да наследя и \"партидата \" на електромера, защото самият електромер е собственост на ЧЕЗ електро. И така, взех си удодстоверението за наследници и - в ЧЕЗ. Да, ама не. Върнаха ме за документите за собственост. Хайде хубаво, не им стига че аз поемам ангажимента да плащам сметките, но и се наложи да оставя пълен комплект ксерокопия, заедно с абсолютно всичките си лични данни, т.е. всичко необходимо за изповядване на сделка. Сега всеки не особено добросъвестен техен служител разполага практически с имота ми. На това отгоре взеха и 14.40 лв. такса за смяната на името в техните компютри - сигурно е много трудоемко и няколко електротехници ще трудят здраво. А за да включат моя електромер към часовника за нощна тарифа, който е общ за всичи електромери в таблото,  взеха такса 34.40 лв. След като ми продадоха часовника, се оказа, че и той си е тяхна собственост, на ЧЕЗ електро, де. Естествено, не ми беше дадена гаранция за опазване на личните ми данни, нито ми беше доказано, че те имат право (чиновничките на гишетата) да притежават тези документи и данни и да разполагат с тях.
Сега питам за следното:
1. Може ли ЧЕЗ електро да гарантира за почтеността на всеки отделен свой служител,но не само на думи
2. Кой има достъп до моите данни и документи
3. Има ли ЧЕЗ електро правата на финансова институция в РБългария
4. Ако да, на 3., тогава защо не го доказва: договор с банката съдържа гарантиран ангажимент за опазване на данните
5. Ако един ден осъмна с препродаден неколкократно имот, ЧЕЗ електро ще ми го върне ли?

portokal

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2007, 10:49:02 am »
Здравейте, получих безумно писмо от ЧЕЗ Електро (изпращач
zaklienta@cez.bg), в което ме уведомяват за смяна на банковите им сметки и
от което става ясно че моят e-mail АДРЕС СТАВА ИЗВЕСТЕН НА ОЩЕ ОКОЛО 900
получатели без да съм давала съгласието си за това. Какво може да се направи по въпроса?

Viktoria Geleva

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2007, 11:35:39 am »
Здравейте,
Напълно подкрепям това оплакване.При мене се получи същото.Не е коректно на толкова много абонати да стане известен e-mail адреса ми.

titi_koleva

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #24 -: Октомври 17, 2007, 02:33:59 pm »
Здравейте,
 Явно и аз съм потърпевша.Пратих много \"мило\" писмо на сгафилата служителката, но не мисля, че някой ще му обърне внимание, предполагам защото на ден получават по стотици такива писма и яко нехаят.

titi_koleva

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2007, 02:52:21 pm »
http://www.skype.com/share/publicchats/join/?chat=&skypename=titi_koleva&topic=%D0%A7%D0%95%D0%97&blob=2sm41FlJWU23s0VFEyBnmTl8V9WGld_MCiyvHfGAlAzl0-QrqCyEx_yYFejwLkC3FAU
Позволих си да пуска чат в skype по този повод, който желае да обсъдим , да заповяда ! :)

rosi28

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2007, 03:01:00 pm »
Искам да изкажа огромното си недоволство от ЧЕЗ и безхаберието на тази фирма към потребителите.Първо относно писмото което получих и разпространението на моя e-mail без разрешение(като много други потребители) и второ вече 4 писма им пиша,а те дори не си правят труда да ми върнат отговор.Живея Косринброд и доставяното електричество е далеч от 220w-те които би трябвало да получавам.Вечер уреда с който съпруга ми измерва показава 160/180w различно ависи колко души от махалата са си пуснали бойлерите.Направо е небопустимо в наши дни да се случват такива неща,а и много други разбира се.Направо съм бясна.....

rosi28

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #27 -: Октомври 17, 2007, 03:02:03 pm »
ето и снимка

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2007, 10:30:15 am »
Роси, нужно е да се обърнете към Държавна комисия за енергийно и водно регулиране - независим специализиран държавен орган В съответствие на разпоредбите на ЗЕ и Наредба за лицензирането на дейности в енергетиката, Комисията разглежда жалби на потребители срещу лециензанти, свързани с условията за снабдяване и нормите за качество, предлагани от енергийното предприятие  на потребителите.
Жалбата трябва да отговаря на следните изисквания: да  са посочени името и адресът на жалбоподателя и енергийното предприятие срещу което е оплакването,  да са изложени обстоятелствата по случая, и да се посочи в какво се състои искането.  
Жалбата се подава  до комисията  чрез съответното енергийно предприятие, прилагат се  ксерокопията от досегашната кореспонденция с тях.
    Енергийното предприятие е длъжно  да изпрати в комисията подадената жалба, становището си по нея, както и цялата преписка по жалбата, събрана в резултат на разглеждането й от енергийното предприятие, в три дневен срок  от получаването й.

bakalin

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2007, 01:51:19 pm »
Здравейте.
Преди време имах тема в този форум за въпроси и отговори при проблем с тоците ;-)
Но както и да е.
Проблема Ви е решим.
1. Прочетете Общите Условия. (ОУ)
2. Писмена Жалба с Вх N ili с обратна разписка.
3. Имат 30 дневен срок за отговор - съгласно закона.
4. Ако проблема не е решен или отговора не Ви задоволява - писмена жалба до ДКВЕР
--------------------------------------------------------------------------------
И въобще с монополистите - САМО в писмен вид