Автор Тема: Проблеми с ЧЕЗ  (Прочетена 52872 пъти)

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Послушайте   bakalin,  обърнете към Държавна комисия за енергийно и водно регулиране, към тях е създадена Комисия за уреждане на спорове .Съгласно  разпоредбите на ЗЕ  и Наредба за лицензирането на дейности в енергетиката , същата разглежда жалби на потребители срещу лециензанти, свързани с правото на потребителя да бъде присъединен, условията за снабдяване и нормите за качество, предлагани   на потребителите.
В жалбата изложете  обстоятелствата по случая, и  посочете в какво се състои искането.  Жалбата трябва да подадете до Комисията  чрез съответното енергийно предприятие, приложете ксерокопие на досегашната си кореспонденция с тях.Те са длъжни да изпратят  до комисията подадената от Вас  жалба,както и становището си  по нея. Задължително посочете и телефон за обратна  връзка .Комисията се произнася с решение по жалбата в 30 - дневен срок

I.Ivanov_1

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Благодаря ви за Мненията.

Проблемът също е че парцела е маломерен 300 Кв. и имаме издадено разрешително за строеж.В предварителният договор с Енергото стои че влкючването ще се извърши след изграждане на трафопост но не е посочено от кого.Сега ни поставят условието да го направим ние в нашето място, но не искат да ни подпишат това им мнение за да можем да се отнесем към ДКЕВР,просото нямали мощности и толкова, казват просто да сме чакали някой до нас да изгради и тогава пак да се обърнем към тях тогава щели да ни влкючат никакви срокове нищо.А до нас на 100 метра се изгражда селище с 28 къщи на което е пуснат временен ток от стълба в нашето място и са подписали договор за изграждане на трафопост до средата на другата година.
И сега просто нито строителен ток нито нищо и не знаем какво и към кого да се обърнем.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
А защо не инвестирате в слънчви панеили?

georgieva

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Длъжно ли е ЧЕЗ да ми достави ток?
« Отговор #48 -: Август 31, 2008, 02:38:10 pm »
Притежавам имот в регулация,до който не достига електропреносна мрежа.От ЧЕЗ са казали на съпруга ми,че те няма да я изградят,това трябва да направим ние.На 200-300 м. от имота ни минава стълб със средно напрежение.Ние трябва да изградим трафопост в имота ни,който да трансформира средното напр-е в ниско и да може да ползваме електроенергия,а след това ЧЕЗ щяли да го купят от нас.Не съм се информирала подробно,но всичкото това \"играждане\" вероятно струва десетки хиляди лева,обикаляне по институции за разрешения и още,и още...А и кой ще ми гарантира,че ЧЕЗ ще заплатят сумата,която съм вложила?Въпросът ми е-длъжно ли е ЧЕЗ да изгради електропреносната мрежа до \"вратата\" ми?Благодаря

polly_ev

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #49 -: Септември 09, 2008, 11:23:04 pm »
Здравейте,описвам следният абсурден случай и моля за съвет как да постъпя и какво да направя.
Става дума за следното:
май месец баба ми получава известие от ЧЕЗ в пощенски плик и от тези лъскави и шаренки каквито ми идват на мен в София(тя на село си получава малките смешни бележки)та в това известие за сметка от около 12 лв й пише,че дължи от 11.1999г 180.83 ст.
Жената на 85 години за малко не хвърлила топа.тя сметка над 20 лв няма от както се знае.Тръгвам аз от тук,като съвестна внучка да плащам сметката й заедно с моята,но ми казаха,че тези 180 лв са й задължение и трябва да се платят първо те,а после настоящата сметка.Питам аз и се чудя как се сети някой за тия пари след 9 години?защо още 12.1999г не й казаха да плати първо тях,а после сметката си за декември 1999г?как за 9 години не й спряха тока,за не платена сметка?От София звънях в ЧЕЗ,казаха да пусне жалба в Перник.Заведох бабата-не вижда,едва ходи,но пусна жалба за справка.Днес получила писно,че ще не ще трябва да плати.
Моля някой,ако е на ясно как да постъпя и какво да направя нека ме посъветва,защото това за мен си е жив опит за рекет на баби и дядовци.Оказа се,че почти цялото им село е получило такива честитки.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #50 -: Септември 10, 2008, 10:44:33 am »
Ами започвате да пишете жалби. най-добре е цялото село да се организира в една обща жалба до ЧЕЗ, ДКЕВР, КЗП и някоя медия - селото има кмет - да организира едно събрание и да действат. До колкото знам, всички електромери са сменени и това си е чиста проба изнудване - възрастните хора най-лесно се лъжат. Пускате препоръчнана с обратна разписка - единственият правилен начин да се комуникира в такива случаи според мен е писменният.

guest

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #51 -: Септември 12, 2008, 01:36:38 pm »
Здравейте!

За да могат от дружеството да задвижат проверка по случая, трябва да дадете по-конкретни данни - име на селото и идентификационни номера на засегнатите потребители. Така ще може да се работи по всеки случай и да се намери разрешение.

polly_ev

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #52 -: Септември 15, 2008, 06:51:53 pm »
Здравейте отново!
Името на селото е Кленовик,обл.Перник
ето линк към страницата със сметките й в сайта на чез
http://info.cezelectro.bg/scripts/info.dll/details?m=1&nomer=3001069423&klon=6

bakalin

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #53 -: Септември 15, 2008, 09:52:59 pm »
Здравейте.
Извинявам се предварително за стила, но след като видях линка за малко и аз ДА ХВЪРЛЯ ТОПА :-)
ВСЯКАКВИ сметки и задължения са дължими САМО И ЕДИНСТВЕНО в законовият 5 / ПЕТ/ годишен срок.
След това се провизират / при желание на фирмата и в по-ранен срок/ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО..
Това означава че ако са минали ПОВЕЧЕ от пет години след настъпване на задължението - кредиторите могат да пият по една студена вода. Текстовете са прецизирани в Закона за задълженията и договорите.
Моят съвет е :
1. Моментално Жалба до ДКЕВР с копие на подадената жалба в Перник и отговора от ЧЕЗ.
2. Информирайте колкото се може повече медии.
Имам и една голяма молба към Вас - Изпратете ми на мейла отговора на ЧЕЗ.
И изобщо -съдете ЧЕЗ. За нанесени морални щети ако трябва и за 1 лв.

polly_ev

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #54 -: Септември 16, 2008, 09:10:46 pm »
писах на мейла...то е пълен абусрд и отговора им.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #55 -: Септември 17, 2008, 07:39:34 am »
i какъв им е отговорът? Защо пишете на е-майли? Зад компютъра вероятно седи някой, програмиран да отговаря стандартно. Пишете нормална жалба, на нормален лист, и я слагате в нормален плик и пращате препоръчано с обратна разписка до ДКЕВР  с копие до ЧЕЗ. Вижте какво ви е написал bakalin. Изровете този закон и цитирайте в тая жалба. Напишете и че ще ги съдите за нанесени морални щети и направени разходи ... ако искате да постигнете нещо, трябва да се постараете и то по правилния начин
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 07:43:57 am от elenaaleks »

polly_ev

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #56 -: Септември 17, 2008, 02:01:20 pm »
ето отговорът на жалбата
\"В отговор на Ваше заявление с вх.номер 590087/28.08.2008г беше направена проверка на задълженията по партида с аб номер 2204113004,с.кленовик,при която се установи следното:
задължението по документ ДФ 301585/30.11.1999г е от непродадена ръчна разписка в единичен екземпляр,която се съхранява в архива на дружеството и е за м.10.2005г на стойност 180.83 лв
към посоченото неплатено задължение е начисляена лихва за забава и към 02.09.2008г общото неплатено задължение на партидата е в р-р 194.84 лв\"
честно казано аз нищо не разбрах,а баба ми още по-малко...за какви непродадени разписки пишат и как сметка за 09.08г ще се появи през 1999г
видях само от линка
http://info.cezelectro.bg/scripts/info.dll/details?m=1&nomer=3001069423&klon=6
че има платена сметка 08.2005,а после е показана директно за 11.05,но колкото и да гледам бележката за неплатените 180 лв
http://info.cezelectro.bg/scripts/info.dll/fakt?nomer=3001069423&itn=3001069423&t=5&klon=7&id=52853191
си пише,че е енергия за 11.1999г
не можем да ги съдим за морални щети,защото не и е спиран тока.
свързах се и с адвокат и завеждаме дело.
благодаря за съдействието на всички

bjork

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #57 -: Септември 21, 2008, 07:53:29 pm »
polly-ev, vij tuk ili im se obadi

http://pravata.hit.bg/

polly_ev

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #58 -: Септември 22, 2008, 12:46:00 pm »
много благодаря!
свързах се с човека,даде ми тел на адвокат занимаващ се само с дела с/у монополисти и сега ще се съдим

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #59 -: Октомври 01, 2008, 02:35:19 am »
Стрес, повишване на кръвно налягане, повишена опастност за здравословни проблеми - общо казано психически тормоз са си МОРАЛНИ ЩЕТИ!!! Повод имате... съдете ги! Имайте предивд, че дори данъците (нещо много сериозно и ДЪРЖАВНО) имат давност 5 г. камо ли някви си малоумници ЧЕЗ, ЕОН и други знайни и незнайни НЕК производни!