Автор Тема: Кафе-аператив \"Ариана\" - отказва да обслужва  (Прочетена 2779 пъти)

Потребител

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
В кафе аператив \"Ариана\" в Борисовата градина отказват да обслужват клиенти. На мен ми отказаха обслужване под предлог \"че не са задължени да ме обслужват\". Ами тогава да си извадят разрешително на \"Заведение за обществено необслужване\". Заведението се стопанисва от фирма \"ПРОФУДС\" ЕООД.
След дълго увещание ми позволиха да разговарям с Управителя по мобилен телефон и той на минутата изпрати двама \"гавази\" (явно персонал от по-проспериращия му и добре \"обслужващ\" бизнес), които ме попитаха \"учтиво\" - \"К\'во става тука бе\".
Ако представлява интерес за КЗП, моля да провери и \"разясни\" на г-н Управителя що значи \"Обществено заведение\"!
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 09:25:14 pm от Потребител »

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Кафе-аператив \"Ариана\" - отказва да обслужва
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2008, 10:03:40 am »
Всъщност не знам търговец да е задължен да обслужи когото и да е - поправете ме ако греша, защото и на мен винаги ми е било любопитно как се постъпва в подобен случай.

Kika

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 13, 2010, 01:12:49 am »
Да, длъжен е. Щом си е отворил \"сергията\" е длъжен. Клиента има право. Щом в даден например магазин има изложена стока и е обявена за продан, подавача не може да не я продаде.

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 14, 2010, 10:44:29 am »
Всеки частен собственик, който сам си изкарва прехраната, плаща данъци, такси, осигуровки и пр., НЕ Е ДЛЪЖЕН НИЩО. Той има право, ако желае, да Ви помоли да напуснете магазина му или да ви изхвърли - това е негова частна собственост. И НЯМА ЗАКОН КОЙТО ДА ТВЪРДИ ДРУГО !

Съвсем друго е разбира се при държавните служители (лекари, учители, военни, министри и др.). Те СА ДЛЪЖНИ В РАБОТНО ВРЕМЕ ДА ИЗВЪРШВАТ НЕОБХОДИМИТЕ ДЕЙНОСТИ (и без при това да се разтакават, да говорят безцелно по телефона, да въртят частни далавери и др.), защото те са на държавната хранилка, т.е. на наша издръжка.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 10:46:24 am от Вечно съм Няващсе »

fanchul

• Новак
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 14, 2010, 02:19:35 pm »
Така е, не са длъжни да ви обслужат...

yoffy

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 14, 2010, 09:59:46 pm »
Във връзка с тази информация, мога да споделя и още един случай. На мен ми отказаха обслужване в същото заведение, с обяснението, че за да ме обслужат, трябва да поръчам нещо за ядене, а не само кафе или бира, или каквато и да било друга течност. Повече кракът ми не е стъпал там.

Kika

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 15, 2010, 10:10:47 pm »
Цитат: \"Всеки частен собственик, който сам си изкарва прехраната, плаща данъци, такси, осигуровки и пр., НЕ Е ДЛЪЖЕН НИЩО. Той има право, ако желае, да Ви помоли да напуснете магазина му или да ви изхвърли - това е негова частна собственост. И НЯМА ЗАКОН КОЙТО ДА ТВЪРДИ ДРУГО !\"

ОК, частна собственост, ама не е ли за ОБЩЕСТВЕНО ползване? Иначе за прехраната, всеки, който работи си я изкарва сам.
« Последна редакция: Май 15, 2010, 10:11:19 pm от Kika »

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 16, 2010, 10:42:48 am »
Не, частната собственост не е за обществено ползване, а за частно. Както има една приказка: \"Чувствайте се като у дома си НО НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ СТЕ НА ГОСТИ !\"