Автор Тема: Уникредит Булбанк - измамници  (Прочетена 7792 пъти)

radoeca

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Уникредит Булбанк - измамници
« -: Октомври 21, 2008, 07:04:24 am »
Здравейте,
 Имам 4 кредитни карти и два потребителски кредита които обслужвам редовно и коректно с едно изключение, а именно кредитна карта от Уникредит Булбанк.Заради адски некоректнотното отношение на тази банка които не са ми изпратили нито едно извлечение или инф. за мин. погасителна вноска се оказва 1е съм в просроюие 59 дни и картата е закрита.. сега кредита се води необслужван предполагам и предварително изискуем. Имам и потр. кредит към тях който обслужвам редовно. Мога ли да потърсч отговорност от някой че не съм получил никаква информация относно картата ми при положение че в договора съм посочил актуални адрес и телефон???Аз лично просто бях забравил за картата и ако  бях полуюил някакво известие всичко щеяе да си е платено, а най интересното е че аз се свързах с тях и едвам едвам разбрах че нещата стоят по този начин след 10 телефонни разговора.ПРЕПОРЪЧВАМ НИКОЙ ДА НЕ ВЗИМА КРЕДИТНА КАРТА ОТ УНИКРЕДИТ БУЛБАНК...
Благодаря Ви предварително!!!

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2008, 11:07:50 am »
Имам кредитна карта към ПИБ и от година не си получавам извлеченията. Направих няколко проверки на адреса - според тях се пращат, но проблемът е при мен. Спрях обаче да се занимавам, защото от както имам електронно банкиране просто не ми пука дали ще дойде извадка или не. Така или иначе на 25ти мога да си проверя колко точно дължа и да си преведа преди 5ти парите.

Смятам, че нямате право на оплакване - може ли да се докаже, че извадките не са пратени? А дори и да е така - вие сте се подписали на договор, в който се задължавате да платите. Лично аз си имам напомняния по компютри и ГСМи за да не се налага да помня.

П.С. Все пак от известно време банката праща СМСи с цялата сума и минималната вноска, които са си плюс за хората без електронно банкиране.

raka

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
УниКредит булбанк-Кредит от 2 месеца с вдигнати вноски
« Отговор #2 -: Декември 30, 2008, 09:51:40 pm »
Не съм наясно много но ми се струва странно за 2 месеца да е скочил основния лихвен процент.Тоест има от 2 месеца кредит и ми пращат СМС с текс ,че има промяна в месечните ми вноски.Питам по телефона и ми обясниха че е вдигнат основния лихвен процент.Е хубаво но за 2 месеца с колко се е вдигнал.Дали е с 0,5%.Не знам странно ми се вижда.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Вдигнали са Базовия лихвен процент на банката вероятно. Обясняват всичко с нараснал риск, ама кой го повдига тоя риск не им се споменава явно. За ноември има 60 % спад на кредитирането. Същевременно междубанковите лихви падат до нива, невиждани от доста време :  http://pazari.dnevnik.bg/show/606715/
В момента си е живо дране при положение, че :

Въпреки финансовата криза българските банки отчитат 101,3 млн. лв. печалба за ноември 2008 г. спрямо 83,7 млн. лв. за ноември 2007 г., показват данни на БНБ.

Ръстът е налице въпреки световната финансова криза и спадът с 25% на новоотпуснатите кредити през октомври на годишна база. За ноември данните ще бъдат публикувани в последния работен ден на 2008 г.

Печалбата на банковата система за ноември отчита по-добър ръст (21%) от този за октомври (7%), септември (минус 5%), август (13%) и юли (минус 5%). Това показва, че банките успешно са намалили разходите си или са прехвърлили цената по поскъпването на ресурса си към потребителите кредитополучатели.

С натрупване от началото на годината печалбата на банковата система достига 1,32 млрд. лв. към ноември, което представлява ръст от 26% на годишна база.

Нямам препоръки ! :D
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 03:00:53 pm от Cambodja »

raka

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Как да ти кажа.Риск,сега нямам време но мисля тези дни да отида да поразпитам тях.Какво ли ще ми кажат?Все пак няма нищо написано в договора ми за риск.Поне аз не рабирам написаното там така.Пише само за вдигане на софибор с 0.5%.Но ще видим каво ще ми обяснят те.Надявам се да ми остане време да отида.За да ви дам инфо.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Дали Софибор, дали някой от другите или просто е качен базовия лихвен процент на банката понеже с него най-често играят. То е следствие на боровете отчасти, но все ще изломотят нещо. Хубавото е, че никой не говори за надолу, а се вижда какви са им печалбите в сравнение с миналата година и при свито кредитиране.
Регулатори да имаше :)

New Real Estate

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Попаднах на една крайно интересна информация за \"доволни\" клиенти на банка: www.imotdnes.com

New Real Estate

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 10, 2009, 11:22:59 am »
И от Райфайзен се оплакват и то как: www.imotdnes.com

uhar

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Декември 09, 2009, 09:23:52 am »
УНИКРЕДИТ БУЛБАНК са най-долните селски песове.
Макар че не са виновни те, държавата и БНБ са им позволили да правят безобразия.
А един пес научи ли се да си яде лай..та, оправия няма

cinderella

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 30, 2010, 11:02:01 am »
Безкрайно съм ядосана и обидена от отношението на служителите на Уникредит Булбанк - София! Имам кредит и кредитна карта, с чието обслужване в момента се справям много трудно, поради ред причини, но поддържам връзка с колегите им от родния си град, с които обсъждаме вариантите за справяне с проблема по съответния законов ред - там са страшно коректни и внимателни и съм им много благодарна за това. Но тези от София упражняват непрекъснат телефонен терор над мен почти ежедневно и по всяко време на денонощието. Въпросите и отношението им са нагли, арогантни, с пълна липса на възпитание и елементарно уважение към човека отсреща. Звънят ми от скрити телефони и когато нямам възможност да се обядя и при следващо позвъняване поискам мобилен номер, на който да звънна в подобни случаи, започват да ми се карат, че не си вдигам телефона и че нямало само с мен да се занимават, а в същото време аз съм на работа и немога по всдяко време да водя лични телефонни разговори. Веднъж да приключа с тази банка, повече никога няма да помисля за отношения с нея! Има си закон, договор и т.н. и са за това - да бъдат спазвани и ще бъдат, не съм избягала и нищо не съм откраднала, а психическия тормоз си е чисто нарушаване на човешките права!

bacelinio

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 31, 2010, 01:31:50 pm »
Браво на  Izida !  Драги потребители, да започна  с това че 70% от населението на наща държавица не знае как се позва една кредитна карта и няма никаква финансова култура-в това е целия проблем! Само да допълня, че дали е кредит или кредитна карта за Банката няма никакво значение т.е платците се делят на 2-вида-редовен и нередовен! До 30-календарни дни закъснение и неплащане по даден продукт в срок  и то случайно, еднократно-се счита че закъснението е случайно кредита е редовен! След 31-ви ден експозицията/кредита, кредитната карта/ е под наблюдение т.е в просрочие ...за справка Наредба 9 на БНБ! Нали разирате че "Банката" -без значение коя е тя, като е отпуснала пари..ги отпуска при определени условия които са си много добре описани в д-ра за кредит и в общите условия за полване на кредитна карта! Това че никой не чете и не се запознава с условията по продукта който иска да ползва си е негов проблем! Защото когато Банката отпуска пари всеки е много доволен, усмихнат и няма търпение да си усвои сумичката която у е отпусната, ..а след това когато дойде време за плащане имаме проблеми и то при суми които специално по кредитната карта в зависимост от лимита не са чак токова непосилни-25лв примрно при карта с лимит 500лв? Да не говорим че кртата е револвираща, т.е правиш вноска и на следващия ден теглиш!!!Какво означава аз само бях забравил за картата и 60дена съм в просрочие, ако някой  на теб забрави 60 дена парите-заплатата примерно как ще бъде? Банките ви звънят защото за тези пари които са ги отпуснали на вас, като не са в редовност заделят провизий, т.е 1000 лв ако са ти отпуснали и ти си в просрочие и не си правиш вноските заделят нови 1000лв-автоматично като загуба за да покрият твойте 1000лв! По този начин вместо тези 1000лв, да се дадът на някой редовен клиент и да работят в икономиката, реално те седят като потенциална загуба за банката! А какво ще стане, ако всеки вземе да неплаща, дали ще имат фирмите пари да ви дадът заплатите, дали ще може да потребява някой  -по добре ли ще бъде да работим с лихварите а?-на по 100, 200% лихва!Дайте да затворим банките! А ако действително имате някакъв проблеми, но да са основателни не от рода -забравих, не бях в града, ще си плащам когато си искам и т.н Може да си предоговорите кредита по всяко време съобразно с доходите които получавате-обсъдете го с кредитния си инспектор в клона от където сте си взели кредита или картата! И още нещо искам да вметна драги потребители: запомнете че банките работят на солидарен принцип т.е на теб ти трябват пари-банката казва ОК, ама парите си ги искам с лихввите, дали ще ги вземе6 си зависи от теб, както и че по всички д-ри за банкови карти  неполучаването на извлечение не е основание да не си плащате вноските, обикновно вноската е 5% от усвоения отпуснат лимит от банката! или на 1000лв, 50 лева ти е вноската на месец на 500 25 и т.н, така че плащйте бъдете редовни за да се смъкнат лихвите и да се облекчава положението

bacelinio

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 31, 2010, 02:52:23 pm »
И още нещо не забравяйте че хората които ви се обаждат по телефона се обаждат САМО ВЪВ ВАШ ИНТЕРЕС, така че бъдете по-любезни, защото не обслужват само вас а й всички други клиенти на банката, изяснявайте йм истинските причини за просрочията за да Ви окажат адекватното съдействие-те не са виновни че Вие имате затруднения, останали сте без работа или просто не искате да си плащате и подценявате договорните си отношения с Банката! Помогнете си Вие за да не ви се обажда никой и всички ще са доволни!

bacelinio

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 31, 2010, 03:10:31 pm »
a на г-н Radoeca, му препоръчвам да си прочете хубаво д-ра за кредитната му карта за да се запознае кога картата му ще стане предсрочно изискуема, и как са забравя 59 дена че имаш задължения. При положение че е закъснял с 59 дена по картата оправданието от вида забравил съм звучи меко казано смешно. Как не збрави да си вземеш картата, да си изтеглиш паричките и да си ги похарчиш? Ок другите карти и кредити ако са редовни-никой не казва нищо предполагам че никой не ти се е обадил за тях,но за картата-със сигурност, само не казвай че никой не ти се  е обадил да те пита какво се случва с нея:))) Тези 59дена в просрочие в следващите 5 години са в ЦКР-на БНБ-най малкото и експозицията е заведена под наблюдение!Да не говорим че не съм сигурен дали и по другите продукти не си имал просрочия!  А клиенти като Uhar-по горе -няма какво да ги коментирам на такива клиенти все някой им е крив, щото теглят и после БНБ им е виновно и ...еди кой си!
НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД-ХОРА-ТОВА Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krasimir Ivanov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 02, 2011, 04:46:22 pm »
Да си активен потребител, не значи да заплюваш всичко безразборно!!! Тук не са се събрали никакви активни потребители, а само платени подлоги и хора не разбиращи капка от икономика! Аз съм клиент на Уникредит от няколко години и нямам никакви оплаквания! Наистина повишиха лихвите на някои хора, но това е заложено в договорите и е напълно логично! Нима искате по време на криза банката да фалира и да изчезнат всички спестявания на хората....Образовайте се и чак тогава бъдете истински активни потребители, а не драскачи...

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #14 -: Май 03, 2011, 10:09:58 am »
проба