Автор Тема: Уникредит Булбанк - измамници  (Прочетена 7759 пъти)

Йо Драгомирова

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Уникредит Булбанк - измамници
« Отговор #15 -: Декември 20, 2011, 03:06:48 pm »
На същото мнение съм за уникредит и ревалвиращите им карти. След редовно внасяне на минималната вноска по кредитната карта, ми се обаждат и ми заявяват че имам просрочие 62 дни. На касата ми изчислиха при първото внасяне, че минималната ми вноска е 30 лв. за 1000 лв кредитен лимит, което е посочено и в договора. Като оправдание от банката заявяват, че е трябвало да внасям по голяма сума, което за момента не ми е било възможно, съответно внасяла съм минималната вноска. Сега искат да преструктурират в потребителски кредит.

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: Уникредит Булбанк - измамници
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2012, 03:54:20 pm »
Г-н Красимир Иванов,
Това е проблемът на повечето потребители на банките. Не могат точно да разберат по какъв начин банката ги "стриже", за да си защитят правата. А че банките го правят - това се доказа вече от много съдебни решения, от които се вижда, че банките имат неравноправни (сиреч нищожни) клаузи в общите си условия, въз основа на които едностранно си начисляват лихви и такси, както и когато решат. С това не казвам, че всички банки го правят, нито пък че всякога и спрямо всички клиенти го правят. Нито пък казвам, че във всички случаи едностранно променените Общи условия, лихви и такси са незаконни. Затова при Вас всичко вероятно е наред, но.....................има много случаи, когато съдът установява обратното. Жалкото е, че понякога потребителите разбират, че са в такава ситуация, чак като съдъята-изпълнител им похлопа на вратата и им каже, че има издаден изпълнителен лист за целия кредит плюс наказателни лихви, глоби и разноски. Човекът теглили 50 000 евро, а трябва веднага, в седмодневен срок да върне 70 000 евро. Пък ипотекираният имот поради сриването на пазара преди бил оценен за 50 000, а сега не струва и 30 000. Та човекът се чуди откъде да събере пари за дело, та да доказва, че банката е приложила нищожна клауза и е направила целият дълг изискуем, пък и осъдила човека. Ето това трябваше да вземе предвид Конституционния съд и да не позволява банките да се ползват от тази процедура за осъждане на хората, която не им дава възможност да се защитят.