Автор Тема: За или против застраховането?!  (Прочетена 1201 пъти)

gevi4ka

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
За или против застраховането?!
« -: Август 29, 2007, 10:39:24 pm »
Очаквам някой да ми помогне...Имам застраховка на жилището си.Има клауза за ВиК аварии.Полицата ми е изрядна от всякъде-застраховам всяка година.Сега се спука водопроводна тръба в банята-тръбите са скрити.Видимо е само голямо петно на стената в хола.Съседите отдолу имат кофа,да събират водата,която тече от нас,отстрани ,в съседния апартамент имат влага.Застрахователя идва,снима...,гледа и мъдро отсече,че ще ми платят за петното в хола.Което ще рече,май кутия боя.Та,питам се аз...трябва ли да се застраховаме изобщо?!Защо сега се опитват да ни убедят,че трябва,след нещастията..пожари,наводнения..А като си застрахован,се подиграват с нас...Решила съм да се боря,само не знам къде,освен в съюза на потребителите с необходимата документация...И изобщо...има ли смисъл?!?!Как мислите?

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #1 -: Август 29, 2007, 10:46:06 pm »
Я кажете какво точно пише за ВИК авариите - какво точно застрахователната компания ще покрие? Защото при моята застраховка имаше варианти: да покрие само щетите в моя апартамент и да покрие щетите на трети лица, ако аварията е в моя апартамент. Не се ръководете от думите на застрахователя - а прочетете полицата.

gevi4ka

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 29, 2007, 11:21:09 pm »
Става въпрос за щетите в моя апартамент- видимо това е едно голямо мокро петно,а всъщност трябва да се смъкнат два реда плочки,да се смени течащата тръба и пак да се сложи фаянс,как иначе ще спре теча и как ще ми\"махнат  петното\".Нямам клауза за съседите,а реално  ако си оправя моя теч,ще спре и у тях-нямам проблеми с тях-така или иначе предстои pемонт-платят или не....:(