Автор Тема: телефонен тормоз от Global markets services  (Прочетена 1132 пъти)

allvypros

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
телефонен тормоз от Global markets services
« -: Ноември 11, 2008, 03:22:03 pm »
Сигурно не съм единствената. По няколко пъти в седмицата - в 9, 12, 15ч. Обясниха ми, че взимат номерата от публичния регистър. Не съм давала разрешение да бъда включвана в техните проучвания, а не спират да ме безпокоят. Започва да прилича на телефонен тормоз. На всичкото отгоре т.нар. \"телефонни операторки\" стават агресивни при отказ. Имам ли някакъв избор или изход от тази ситуация?
От Мтел казаха, че са безсилни. Операторките казват, че нямат право да махат никого от списъците. Е, и какво сега? Как да спра това?

Благодаря.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2008, 01:58:32 am »
Затваряте телефона :)

bulbio

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2009, 03:58:19 pm »
Имам абсолютно същия проблем със същата фирма! В България с подобен проблем не би се заела нито една институция! Просто за повечето хора действия като на горепосочената фирма са напълно приемливи! Може да се въздейства по 2  начина - ако някоя телевизия се заеме да разследва откъде са се сдобили с номерата и защо след като изрично собсвеника на телефона иска изрично да не бъде безпокоен неговият номер не се трие от базата. Другият начин е да се направи официално оплакване във фирмата майка извън граница и да се надява човек, че те ще им въздействат отвън. Ако някой който има същия проблем е съгласен да предприемем общи действия нека ми пише на bulbio@mail.orbitel.bg с пояснение sreshtu Global Market

Vlad777

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 29, 2010, 09:23:55 pm »
Глобал Маркет Инвест е ликвидирна и на нейно място е Глобал Маркетс, които са свързани с чешката Кепитал Партнерс.
Те продължават с телефонния тормоз и празните обещания за бързи печалби от момчета, които наемат за телефонни оператори и си нямат и представа от капиталови пазари.

На мен са се обаждали десетки пъти и въпреки че няколко пъти съм настоявал да ме изтрият от списъка си, обажданията продължават.

За повече информация по темата:

Global Markets Измама

Rusko

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 12, 2010, 04:02:16 pm »
Tova koeto spored men e nai razumno da se napravi e da se proverqva dali informaciqta koqto te predostavqt e vqrna i aktualna.....i az sum polu4aval desetki obajdaniq....vseki put zatvarqm na 4-tata sekunda....no 1-uj 1 uspq da me nakara da go izlu6am...be6e naistina \"sladkodumen\"

Re6ih da proverq dali tova koeto mi kazva 6te stane naistina....i da...po4ti...obe6tavaha mi 25% za mesec
i sled kato proverih suotvetnata kompaniq ...6tqh da imam 12% ot kompaniqta kakto i 7% ot rusta na $....a i nqma6e da zagubq 7% ot spada na leva....Proverete informaciqta za valutata pone ako vi se vijda slojno za kompaniqta.....I molq vi ....ne se drujte kato deca koito nikoga ne sa qli tikva i zaradi tova ne iskat da qdat....za6toto imenno  tezi deca nikoga ne opitvat tikva....a vsi4ki znaqt 4e tikvata e vkusna...samo ako e napravena kakto trqbva...;]

bloucester

• Гост
« Отговор #5 -: Септември 12, 2010, 07:01:04 pm »
Руско работи за глобал маркетс :)

Смартфоните имат програми за блеклист (blacklist) - телефонни номера, които смартфонът ви да блокира.

Velim

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #6 -: Септември 13, 2010, 12:36:31 am »
Да, блеклист при положение че има видим номер, а като повечето подобни компании ползват IP телефони как ще ти помогне тази опция?

bloucester

• Гост
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 11:01:58 am »
Блеклист програмите анализират входящото повикване и установяват произхода му. При повечето може да се зададе какво точно да се спира по произход.

Но пък ако толкова много ви е писнало да слушате глупости по телефона, има вариант блеклист програмата да спира всички номера, които не са записани в паметта на телефона :)

Rusko

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 20, 2010, 08:50:03 pm »
I da rabotq i da ne rabotq...fakt e 4e pove4eto ot vas hlen4ite i se oplakvate ot tormoz...bez vuob6te da se opitvate da razberete kakvo vi se kazva...da ne mislite 4e horata tam umirat da se karat s drugi hora po telefona...?

Vie ste skapani bezo4livi i finansovo negramotni hora...!!! Oplakvate se ot agresiven telemarketing koito moje da vi donese mnogo po-golqma pe4alba ot va6iqt biznes...i vie go znaete....no zaradi piramidata 96-a ste napla6eni...zaradi obrazovanieto ste bezo4livi......

Vidqh 100 komentara za tova kak vi tormozqt...ne vidqh nito 1 koito da kazva,4e informaciqta e gre6tna ili neaktualna...ili nqkoi 4e e zagubil pari tam...

WTF..?

Molq vi se, stiga s hlen4eneto deca takiva...vie ste biznesmeni....seriozni hora....ne ...nqmam dumi....posle obvinqvai stranata za tova kak bulgarina jivee v mizeriq....To samo mizeriq iska da vijda....i kogato mu se  predlaga ne6to pe4eliv6o....toi ili se strahuva ili se oplakva.

Az izkarah 5 K lv minalata sedmica....vie kolko izkarahte biznesmeni takiva...?

bloucester

• Гост
« Отговор #9 -: Септември 20, 2010, 10:46:32 pm »
И аз толкова. Само че истински пари.

Ако работещите във въпросната компания нападат хората по този начин по телефона, не виждам защо многоуважаемият Руско се дразни от отношението към тях. Няма да получиш, ако не дадеш.

fluditec

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 22, 2010, 05:48:46 pm »
Ах ти Руско, паралия такъв. Не знаеш ли за кирилизацията, че трудно ти се разбира. Всеки трябва да има избор - дали да го притеснявате или не.