Автор Тема: Карловса луканка  (Прочетена 2065 пъти)

Valja

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Карловса луканка
« -: Ноември 11, 2008, 10:35:58 pm »
Здравейте,
тази вечер мъжът ми куми от магазина 100-грамова разфасовка на Карловска луканка. На пръв поглед - добре, но като се загледах по опаковката ми направи впечатление следното: Трайност - 75 дни. Най добро до: 06.02.2009. До тук чудесно, но като се замислих, че днес е 11.11.2008..... то излиза, че ако информацията на опаковката е вярна и луканката наистина има трайност 75 дни и е годна до 06.02, то следва, че към днешна дата тя все още не е произведена.... Броих дните по календар, смятах, но нещо пак не можах да го докарам....
Незнам кой трябва да следи тези срокове на годност, не знам как изобщо фирмата производител е сертифицирана по ISO.... но е факт! Коя институция следи тези нередности?! Не би ли следвало да се санкционират такива производители, произвеждащи храни с неясен срок на годност?! А отделен е въпроса дали написаното като състав отговаря на истината... имайки предвид цвета на така наречената Карловса луканка.....

Ето и скан на етикета на въпросната Карловска луканка.......

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Карловса луканка
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2008, 12:08:05 pm »
Трябва да сигнализирате в ДВСК

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: Карловса луканка
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2012, 10:15:20 am »
Имаше телевизионно предаване за аналогичен случай. Наистина трябва да се сигнализира пред компетентните институции. Що се отнася до Карловската луканка - понеже съм от Карлово, тя няма нищо общо с едновремешната Карловска луканка.